Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 mar 2013, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 mar 2013, 13:31
Posty: 1

Na wstępie witam wszystkich :!:

Jestem na etapie wyboru zestawu do transportu zboża na potrzeby dużego gospodarstwo + ew. usługi.
Dodatkowo myślimy o naczepie do transportu maszyn.

W grę wchodzi tylko nowy sprzęt. Co byście polecili w tym zakresie ? Czym jeździcie, jakie są wasze doświadczenia?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 22 mar 2013, 20:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Zapewne bierzecie dotacje i dlatego nowy sprzęt... Nie będę się wypowiadał co myślę na ten temat, że Unia daje rolnikowi dotacje na nową ciężarówkę bo nie wiem po co mu jest potrzebna...
Jeśli jednak pytasz odpowiem: jeśli potrzebujesz auta do transportu zboża to polecam od SIEBIE Renault Premium i wywrotkę max 45 m3. Dlaczego? Premium tanie w zakupie, w utrzymaniu i ekonomiczne a do tego lekkie. Naczepa jeśli chcecie polskiego producenta to Bodex, Inter Cars lub Wielton z tańszych to Mega z Nysy. Kubatura 45 m3 wystarczy w zupełności. Sam mam Bodexa 40m3 i do zboża jest w sam raz. Krótka, zwinna i lekka. Polecam z klapo drzwiami i szybrami zbożowymi. Rama stalowa, mulda alu. Mój cały zestaw Premiumka plus Bodex ważą z pełnym zbiornikiem 13800kg także policz sam ile możesz naładować żeby nie przekroczyć magicznych 40t. Nowe premium kosztuje trochę ponad 60tyś ojro, naczepa 40m3 trochę ponad 100tyś polskich złotówek.

Myślę, że Renia sprawdzi Ci się pod lawetą do maszyn rolniczych.

Ode mnie to tyle. Tutaj masz link zobacz sobie jak wygląda moja naczepa:

viewtopic.php?f=44&t=35938&start=20


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: