Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2013, 17:26
Posty: 3
GG: 1007529
Samochód: opel

Witam Chce sobie zmontować zestawik do przedmuciwiania kabiny do samochodu scania. na panelu pod jedną z zaślepek jest specjalny zawór coś podobnego do tego przy kole ( a moze i taki sam nie pamietam juz) kto mi podpowie gdzie dostanę taką złączkę by pasowała do tego zaworu???? moze jakieś linki szukam i nic nie ma jedynie kapletne pistolety do Scani za ok 130zł lekka przesada ,

dzieki za opd. koledzy prosze sie nie denerwowac dopiero do tygodnia jezdze waga ciezka i wszystkiego sie ucze dlatego prosze o pomoc.


Gdzie kupisz? W każdym sklepie z częściami do ciężarówek. Wystarczy, że zapytasz to na pewno Ci pomogą. Jak powiesz, że do Scanii to będą na tyle kumaci, że podpowiedzą Ci rozwiązanie - podadzą złączkę.
Zawsze też możesz wpiąć się trójnikiem (złączka 6mm, zawsze w komplecie z pistoletem i wężem spiralnym): http://moto.allegro.pl/pistolet-do-pomp ... 06668.html pod pneumatykę fotela kierowcy. Szybko, sprawnie bez kłopotu.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

U mnie w Scanii ktoś to wykombinował tak, że poprostu wykręcił zaworek z tej końcówki co wystaje pod deską a na nią nasunął na gorąco przewód zakończony pistoletem podobny do tego który pokazał kolega Jester, z tym że przewód który mam w kabinie ma trochę większą średnicę. :wink:

Przewód jest już zamontowany tak kilka lat i nie ma żadnych problemów z nieszczelnością powietrza.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2013, 17:26
Posty: 3
GG: 1007529
Samochód: opel

Widzisz włąśnie dlatego pisze kolego bo pytałem u mnie w sklepach i mowili ze slyszeli o czyms takim a nie widzieli ( dodam ze mieszkam w malej miescinie) dlatego myslalem ze koledzy z sieci mi pomoga gdyż chce sam sobie zmontowac takowy kaplecik. wiem ze mozna za fotelem sie podlaczyc ale wolalbym w miejscu o ktorym pisalem. wiec w dalszym ciagu ponawiam gdzie dostac takie przylacze????


Jeśli chcesz koniecznie do tego przyłącza a nie możesz nigdzie znaleźć takiej przejściówki to ja zrobiłbym w ten sposób:
1. Kupuję końcówkę do pompowania kół - http://moto.allegro.pl/glowica-koncowka ... 25712.html
2. Zdejmuję zakończenie szybkozłączką
3. Zakładam zakupioną końcówkę na wąż spiralny i po wszystkim

A jeżeli chcesz to poszukaj w handlu (ja na allegro znalazłem tylko w komplecie) nakręcanej głowicy do pompowania kół.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2013, 17:26
Posty: 3
GG: 1007529
Samochód: opel

Fajny pomysl z ta koncowka do pompowania kol, zalezy mi dlatego na takim rozwiazaniu, ktore szybko mozna zdemontowac gdyz jezdze w firmie w ktorej jest grubo ponad 300 koni i za kazdym razem dostaje sie inny samochod, dlatego montaz czegos na stale nie wchodzi w gre, 99% koni to scanie. dzieki za pomysl z koncowka od kol tak wlasnie zrobie nawet mam w domu taka koncowke. 3 macie sie koledzy i powodzenia.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: