Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2012, 20:48
Posty: 29
GG: 0

Może ktoś się orientuje ile kosztuje montaż zaczepu do ciężarówki? Zaczep na alledrogo można kupić w cenie 500-700zł. Rozumiem że przewody elektryczne wyprowadza się z tylnych lamp tak samo jak w osobówce. Skąd się wyprowadza przewody pneumatyczne?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5082
Samochód: orange i grafitowy

że napisz w jakim pojeździe to chcesz zrobić?
poza tym zaczep zaczepowi nie równy.
przewody elektryczne wyprowadzać mozna z tylnej puszki z samochodu ale nie wszystkie wszystko zależy od pojazdu niektóre ida z wiązki głównej.
do pneumatyki sa potrzebne odpowiednie zawory sterujące i tez jest to zależne od typu pojazdu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2010, 18:03
Posty: 477
GG: 0

a sterowanie ABS-em skąd chcesz pociągnac? chyba ze chcesz podciągnąć wyprowadzenie do przyczepki w osobówce to ABS cie nie interesuje. Chodź w nowych autach nie jest takie proste wiąć się w tylnie lampy gdyz komputer zaczyna wariować


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Robilem wyprowadzenie na przyyczepe - sama pneumatyka 600zl. Elektryka byla, belka byla - zaczep kup nowy 40'tki drogie nie sa.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
a sterowanie ABS-em skąd chcesz pociągnac?
Akurat to jest najmniejszy problem :wink:

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2012, 20:48
Posty: 29
GG: 0

Dotyczy Scani 94


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 22:52
Posty: 18
GG: 1
Samochód: scania 360,iveco 65, volvo fh, jcb

Witam, podepnę się pod temat, chcę założyć zaczep oraz dorobić hydraulikę do przyczepy wywrotki-tandem, ( scania 113 wywrotka 4x4 przerobiona z ciągnika) , sterowanie mam tylko do wywrotu na aucie, czy ktoś mógłby mi objaśnić jak za to się zabrać. Przewody pneumatyczne, oraz prądowe mam wyciągnięte ( bo auto jeździło wcześniej pod wanną).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5931

Pewnie będziesz musiał zacząć od wymiany ostatniej poprzeczki ramy, bo w ciągniku raczej nie będzie przygotowana do założenia zaczepu - po prostu będzie za słaba.
Hydraulika podejrzewam, że oprze się o zawór przełączający ciśnienie na siłownik samochodu/przyczepy.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 22:52
Posty: 18
GG: 1
Samochód: scania 360,iveco 65, volvo fh, jcb

Dzięki za odpowiedz, właśnie zaczynam od wymiany belki, ale pytanie odnośnie zaczepu bo są różne średnice, jaką wybrać? Mam pytanie odnośnie wysokości tego zaczepu między przyczepą ( przyczepę będę kupował tandem wywrotkę np. http://otomoto.pl/przyczepa-tandem-wywr ... 09154.html), czy nie będzie za wysoko jako że mam auto 4x4 na resorze i tył jest bardzo wysoki. Czy taką przyczepę kupić na poduszkach czy resorze? Czytając to forum to piszecie że, resor wytrzymalszy, tańszy w eksploatacji, ale na poduszce można by było tą przyczepę podnieść obniżyć ( poprawcie mnie jeżeli się mylę).


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Tandemy zazwyczaj sa wysokie i wlasnie pasuja wysokosciami do aut 6x6 czy 4x4. Moj muller-mitteltal ma regulacje dyszla w zakresie conajmniej 20cm. Wazne, zebys kupil belke porzadna - tandem jeszcze naciska w "dol" i koniecznie zaczep 50tke (oj pociagnie po kieszeni-kupujac uzywany sprawdz w jakim jest stanie bo zestaw regeneracyjny do 50tki jest drozszy jak nowy zaczep 40tka).
Hydraulika - musisz wstawic zawor trojdrozny w rurke/waz idacy do silownika - nawet wystarczy Ci kulowy sterowany recznie z zewnatrz - i tak musisz wyjsc z auta otworzyc burte na aucie(starsze wywrotki mialy tak orginalnie)

Resor/poduszka - poduszka ma tansze oplaty i sama poduszka jest tansza od zakupu resora tak samo latwosc wymiany. Nie sugerowalbym sie tym, a jedynie stanem przyczepy - wybralbym lepsza nie wazne jakie ma zawieszenie (no nie kupilbym jedynie tandema z zawieszeniem na jednym resorze - ale to zazwyczaj konstrukcje lat 80tych i poczatek 90tych).
Patrz na wage - masa wlasna bardzo sie liczy w tych czasach.

Ta przyczepa co ja pokazales wyglada zdrowo i mysle ,ze warto sie nia zainteresowac. Tez ma regulacje wysokosci dyszla (w tej chwili ma max do gory)

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2011, 22:52
Posty: 18
GG: 1
Samochód: scania 360,iveco 65, volvo fh, jcb

Ok, dzięki za odpowiedz. Jeszcze mam pytanie odnośnie belki, czy pod zaczep 40mm czy 50 mm będzie taka sama (chodzi o średnicę otworu w którą montujemy hak). Zaliczkowałem belkę z hakiem ale 40mm natomiast osobno dokupuję zaczep 50mm.

I jeszcze jedno, samochód mam 18 t dmc, przyczepę też, czyli = 36 t dmc ( i tak się doczytałem w rozporządzeniu), ale kolega mnie zbił z tropu że będę miał max 32 t dmc. Jak z tym w końcu jest? :roll:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Auto z przyczepa 36t.

Co do belki - rozstawy srub przy 40tkach sa rozne - 3 rodzaje 120/55, 140/80 i 160/100
w 50tkach to 160/100
Belka pod 50tke tez jest chyba grubsza sama w sobie.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: