Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2009, 21:21
Posty: 22
GG: 1787955
Samochód: Scania 124 420 Topline

Witam,

Mam taki problem z pokrętłem od wyboru kierunku gdzie ma lecieć powietrze. Mianowicie, jak przekręcam na szybę to później strasznie ciężko jest wrócić na pozycję np. dół, boki lub 0. Natomiast z pozycji dół czy boki mogę bez problemu kręcić. Miałem taki sam problem kiedyś w Scanii serii 3. Czy ktoś się spotkał z takim felerem tym?

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 22 sty 2013, 16:22 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Temat przeniesiony do odpowiedniego działu


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

u mnie jest podobnie, to chyba normalne, możesz próbować przesmarować linke, chociaż tam chyba druciki są, mi to nie przeszkadza


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Również potwierdzam. Mieliśmy 5 szt Scanii 4 i we wszystkich jest to samo. Posmarowanie linek nic nie pomoże, bo największy opór bodajże stawiają te cięgna które idą od tego okrągłego "wybieraka" pod deską rozdzielczą. Jeśli chodzi ciężko to powinieneś się cieszyć, gdyż w jednym z aut mam tak, że gdy przełączę na szybę to już nie ma powrotu, trzeba albo rozebrać deskę i pomóc temu "wybierakowi" albo użyć kombinerek (gdyż oryginalne pokrętła się ukręcają).


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Normalka.Aby przełączyć,wyłącz dmuchawę i krótkimi skokami,czasami cofając pokrętło troszeczkę do tyłu przełączysz.Na serwisie rzekli,to jest bolączka Scanii.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 paź 2011, 22:50
Posty: 535
GG: 0

Czesto pomaga lekkie cofniecie galki w przeciwna strone i sprobowac znowu. Posmaruj tez linki i przeguby by mialy lżej. Nie za wiele to pomaga ale jednak troche pomaga. Generalnie jak jest w kabinie cieplo (nagrzewnica jest goraca) to lzej idzie przelaczanie wiec kolejnym rozwiazaniem jest po zakonczonej jezdzie zostawic pokretlo w takiej pozycji ktora jest ci potrzebna jak bedziesz uruchamial auto czyli np na szybe. A pozniej do poki sie auto nie nagrzeje to nie ruszac pokretla.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Podejrzewam że problem Scanii polega na złym mocowaniu linek do pokrętła (zbyt ostry łuk) przez co przestawianie nawiewu jest takie ciężkie. Kiedyś gdy pękło mi kółko na którym zamocowana jest linka na pokrętle wystawiłem linki przez jeden z klawiszy w desce. Pociągając za linkę można było przestawiać nawiewy bardzo lekko. Podczas jazdy nie sprawiało to najmniejszego problemu. :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: