40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostWys┼éano: 25 gru 2012, 13:07 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 6150050
Samoch├│d: STAR!
SnipeR pisze:
Prawo nie działa wstecz ! ! !

Powiedz to "szcz─Ö┼Ťliwym" posiadaczom kategorii B1...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 04 sty 2013, 13:41 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 0
Witam.Od p├│┼é roku mam PJ C+E :D i nadszed┼é ten moment,┼╝e chc─Ö zrobi─ç KW pe┼én─ů,bo nie mam jeszcze 21 lat.Czy te przepisy nowe zmieniaj─ů co┼Ť odno┼Ťnie KW pe┼énej,czy wszystko jest po staremu??Pozdrawiam.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 05 sty 2013, 0:11 
U┼╝ytkownik

Samoch├│d: Czarny
Po staremu 280 godzin ( 260 teorii i 20 praktyki)

D-2010 ( za 1 x ) E-2012 ( za 1 x ),
ADR- 2010, KWP-2011,KWPU-2012

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 06 sty 2013, 17:44 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 0
W szkole ostatnio znajomy mi m├│wi┼é,┼╝e zdawa┼é na C+E w pi─ůtek i nie zda┼é(najechanie na kraw─Ö┼╝nik).A ┼╝e ma 19 lat to prosi┼é egzaminatora o przymru┼╝enie oka na to, bo on b─Ödzie musia┼é czeka─ç a┼╝ 2 lata na ponowny egzamin lub robi─ç KW pe┼én─ů.Egzaminator mu podzi─Ökowa┼é.Znajomy poszed┼é ponownie zapisa─ç si─Ö na egzamin z my┼Ťl─ů,┼╝e si─Ö uda zapisa─ç,ale baba mu podzi─Ökowa┼éa,bo termin nast─Öpny by┼é po 13 stycznia.Powiedzieli:"wr├│─ç Pan za 2 lata".

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 06 sty 2013, 20:09 
U┼╝ytkownik

W takim razie nie pozostaje mu nic innego jak zrobi─ç KW pe┼én─ů. Ja mam egzamin ustalony na 18 stycznia, ale zda┼éem KW i czekam na papier, nie b─Öd─Ö mia┼é ogranicze┼ä. Jeszcze przed zmian─ů przepis├│w czeka┼éo si─Ö na egzamin w D─ůbrowie G├│rniczej dwa dni, teraz prawie miesi─ůc, mam nadziej─Ö, ┼╝e po 19 ju┼╝ si─Ö troch─Ö zlu┼║ni jak bym mia┼é nie zda─ç.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 15 sty 2013, 17:25 
U┼╝ytkownik

Te┼╝ mnie czeka egzamin na nowych zasadach i gdy usiad┼éem do nich optymizm ze zdam za pierwszym razem min─ů┼é,Tak┼╝e ┼╝ycz─Ö wszystkim powodzenia bo b─Ödzie ci─Ö┼╝ko :/

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 16 sty 2013, 20:29 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Witam. Nie ogarniam ju┼╝ tych przepis├│w i licz─Ö na pomoc z waszej strony. Zda┼éem na kat. C i nawet nie wiem do ko┼äca, czy mog─Ö je┼║dzi─ç ci─Ö┼╝ar├│wka czy nie. Chodzi o to, ┼╝e nie mam psychotest├│w oraz KW. Wiem, ┼╝e nie mog─Ö je┼║dzi─ç zawodowo, ale czy mog─Ö jecha─ç ci─Ö┼╝ar├│wka je┼Ťli transport wykonuj─Ö na potrzeby w┼éasne?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 17 sty 2013, 11:21 
U┼╝ytkownik

GG: 527470
Samoch├│d: Opel corsa B
na potrzeby własne możesz bez KW ale psycho trzeba mieć

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 28 sty 2013, 22:26 
U┼╝ytkownik

Mam pytanie odno┼Ťnie bada┼ä psychotechnicznych potrzebnych do egzaminu , czy mog─ů by─ç te robione do kwalifikacji czy musz─ů to by─ç z innej ustawy

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 28 sty 2013, 22:46 
U┼╝ytkownik

Dzisiaj pani w urzędzie pracy mi powiedziała, że to co innego.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 03 lut 2013, 21:44 
U┼╝ytkownik

A je┼Ťli ju┼╝ mam C i pe┼én─ů KW to mog─Ö zacz─ů─ç E i przyst─ůpi─ç do egzaminu, czy tu te┼╝ zrobili jakie┼Ť dziwne ograniczenia?

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 03 lut 2013, 21:56 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: jaki┼Ť tam Tyr...
Je┼Ťli kto┼Ť zda┼é teorie na C przed 19 a jazdy ma zdawa─ç pod koniec lutego i termin ma ustalony, to musi robi─ç te psycho czy jak to ma by─ç? Nie zostanie dopuszczona do egzaminu? Ma 24 lata. Dzi─Öki

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 03 lut 2013, 22:28 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

GG: 2158946
Samoch├│d: Fiat CC 700 31PS
Zgadza si─Ö-bez psychotest├│w nie dopuszcz─ů Ci─Ö do egzaminu...

KW-11.03.2013

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 04 lut 2013, 10:27 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: jaki┼Ť tam Tyr...
Ok. A powiedzmy za 2 lata zrobi C+E i będzie chciała zrobić KW. Psychotesty będzie musiała jeszcze raz robić? Bo chyba bez sensu będzie brać stare które jest ważne jeszcze 3 lata...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 04 lut 2013, 15:15 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Samoch├│d: Renault Premium / Range T
przemekx303 pisze:
Mam pytanie odno┼Ťnie bada┼ä psychotechnicznych potrzebnych do egzaminu , czy mog─ů by─ç te robione do kwalifikacji czy musz─ů to by─ç z innej ustawy

Inna ustawa.
Do KW badanie psychologiczne robi si─Ö z ustaw o transporcie drogowym, a do egzaminu na prawo jazdy robisz badanie (to samo), ale z ustawy prawo o ruchu drogowym.

Tiry na tory, poci─ůgi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 04 lut 2013, 15:51 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

wojtas92 pisze:
Inna ustawa.
Do KW badanie psychologiczne robi si─Ö z ustaw o transporcie drogowym, a do egzaminu na prawo jazdy robisz badanie (to samo), ale z ustawy prawo o ruchu drogowym.

A nie z ustawy o kieruj─ůcych pojazdami? Tak czy siak przepis├│w szczeg├│┼éowych dalej nie ma, bo poza ustaw─ů jeszcze si─Ö licz─ů konkretne paragrafy...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 04 lut 2013, 16:21 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Mi kazali przynie┼Ť─ç 24 stycznia w dniu egzaminu badanie z ustawy prawo o ruchu drogowym, ale to pewnie dlatego, ┼╝e druczk├│w na razie nawet lekarze nie maj─ů...

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 05 lut 2013, 0:09 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

wojtas92 pisze:
Mi kazali przynie┼Ť─ç 24 stycznia w dniu egzaminu badanie z ustawy prawo o ruchu drogowym, ale to pewnie dlatego, ┼╝e druczk├│w na razie nawet lekarze nie maj─ů...

Z tego co wiem to nie jest kwestia druczk├│w, ale szczeg├│┼éowych przepis├│w wykonawczych. Lekarz nie mo┼╝e wystawi─ç za┼Ťwiadczenia, je┼Ťli nie ma do tego podstawy prawnej - a je┼Ťli b─Ödzie ona "nie taka jak trzeba" to mo┼╝e i do egzaminu Ci─Ö dopuszcz─ů, ale prawa jazdy ju┼╝ nie wydadz─ů.

Opole jest na bie┼╝─ůco, tylko link├│w nie mam kiedy wkleja─ç:
http://www.24opole.pl/11011,Zdal_egzamin_ale_nie_moze_odebrac_prawa_jazdy,wiadomosc.html

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 05 lut 2013, 0:56 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

22 zacz─Ö┼éa obowi─ůzywa─ç nowa ustawa (ta kt├│ra wesz┼éa 19), 24 mia┼éem egzamin C+E.
22 wieczorem przynios┼éem do WORD (┼╝eby si─Ö zapisa─ç) orzeczenie lekarskie z podstaw─ů prawn─ů "ustawa o transporcie drogowym" i odes┼éano mnie z kwitem. Powiedziano mi, ┼╝e mam zrobi─ç badanie lekarskie i lekarz ma wystawi─ç orzeczenie na podstawie ustawy "prawo o ruchu drogowym art. 124, z 20czerwca 1997r". Mo┼╝esz mi wierzy─ç lub nie, ale biegaj─ůc na dzie┼ä przed egzaminem (egzamin mia┼éem przyspieszony, termin by┼é wyznaczony, wi─Öc mia┼éem 1 dzie┼ä by zrobi─ç nowe badania), to ja informowa┼éem lekarzy ┼╝e zacz─Ö┼éa obowi─ůzywa─ç nowa ustawa i musz─Ö mie─ç badania na innej podstawie prawnej - w WORD powiedzieli ┼╝e "prawo o ruchu drogowym art.124 20czerwca '97", wi─Öc lekarka zadzwoni┼éa do Wilkopolskiego Centrum Medycyny Pracy z pytaniem jak to na na dzi┼Ť dzie┼ä wygl─ůda i dosta┼éa odpowied┼║, ┼╝e lekarze maj─ů 18 miesi─Öcy na przystosowanie druk├│w do nowej ustawy/podstawy prawnej, a teraz maj─ů wystawia─ç na starych drukach. Wi─Öc wystawi┼éa mi.

Egzamin zda┼éem, dokumenty le┼╝─ů w WORD bo czekaj─ů a┼╝ w czerwcu zrobi─Ö KW, wtedy op┼éac─Ö niech wysy┼éaj─ů.
Kto wie, mo┼╝e za┼éapa┼éem si─Ö do grona "szcz─Ö┼Ťliwc├│w", kt├│rym dokument├│w nie wydadz─ů "bo nie".
Jednego jestem pewien. By┼éem w Poznaniu pierwszym kierowc─ů wy┼╝szych kategorii (C, C+E), kt├│rego odes┼éali z kwitem, bo mia┼éem z┼é─ů podstaw─Ö prawn─ů wpisan─ů w badaniu....

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys┼éano: 05 lut 2013, 1:24 
U┼╝ytkownik
Awatar u┼╝ytkownika

Wierzy─ç to ja wierz─Ö, tylko wiesz... Przeczytaj ca┼éy artyku┼é i powiedz mi czy gdzie┼Ť tam jest s┼éowo na temat kierowc├│w ubiegaj─ůcych si─Ö o nadanie uprawnie┼ä kategorii C, C+E, D, itd...
Ustawa Prawo o ruchu drogowym pisze:
Art.124 Badanie psychologiczne
1. Badaniu psychologicznemu przeprowadzanemu w celu orzeczenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem podlega:
1) kandydat na instruktora lub egzaminatora os├│b ubiegaj─ůcych si─Ö o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz osoba ubiegaj─ůca si─Ö o pozwolenie do kierowania tramwajem;
2) kieruj─ůcy pojazdem silnikowym skierowany, w drodze decyzji, przez organ kontroli ruchu drogowego, je┼╝eli:
a) kierowa┼é pojazdem w stanie nietrze┼║wo┼Ťci lub po u┼╝yciu ┼Ťrodka dzia┼éaj─ůcego podobnie do alkoholu,
b) przekroczy┼é liczb─Ö 24 punkt├│w otrzymanych na podstawie art. 130, ewidencja kierowc├│w naruszaj─ůcych przepisy ruchu drogowego, ust. 1;
3) kieruj─ůcy b─Öd─ůcy sprawc─ů wypadku drogowego, w kt├│rym jest zabity lub ranny;
4) kieruj─ůcy skierowany przez lekarza, je┼╝eli w wyniku badania lekarskiego stwierdzona zostanie konieczno┼Ť─ç przeprowadzenia badania psychologicznego;
5) osoba skierowana przez kierownika w┼éa┼Ťciwej jednostki organizacyjnej Si┼é Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, je┼╝eli jest ona przewidziana do szkolenia na kierowc─Ö na potrzeby wojska;
6) osoba ubiegaj─ůca si─Ö o przywr├│cenie uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym, cofni─Ötego ze wzgl─Ödu na istnienie przeciwwskaza┼ä psychologicznych do kierowania pojazdami.
2. Instruktor, egzaminator, kierowca pojazdu uprzywilejowanego oraz kieruj─ůcy tramwajem podlegaj─ů kontrolnym badaniom psychologicznym co 5 lat do uko┼äczenia 65. roku ┼╝ycia i nast─Öpnie corocznie.
3. Badania, o kt├│rych mowa w ust. 1 i 2, s─ů przeprowadzane przez uprawnionego do orzekania psychologa w pracowni psychologicznej.
4. Przepisy ust. 1 stosuje si─Ö odpowiednio do kieruj─ůcego tramwajem.
5. Badanie psychologiczne jest wykonywane na koszt osoby badanej, chyba ┼╝e przepisy odr─Öbne stanowi─ů inaczej.
Jedno jest pocieszaj─ůce - o ile nie wprowadz─ů zapisu o badaniach psychologicznych w Ustawie o Kieruj─ůcych Pojazdami, to za┼Ťwiadczenie b─Ödzie pewnie uznane, bo zmiany stosowne zostan─ů wprowadzone w art. 124 PoRD.

W ka┼╝dym razie ja do "io-io" (poj. uprzywilejowane :lol: ) mia┼éem na za┼Ťwiadczeniu podstaw─Ö prawn─ů art. 124 ust 2 PoRD (Instruktor, egzaminator, kierowca pojazdu uprzywilejowanego oraz kieruj─ůcy tramwajem podlegaj─ů kontrolnym badaniom psychologicznym...). Kto wie, mo┼╝e dopisz─ů to nawet w tym samym punkcie :)

Na g├│r─Ö
 Wy┼Ťwietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast─Öpna