Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

Truck-Man Cz臋艣ci Man

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna
Autor Wiadomo艣膰
PostWys艂ano: 25 gru 2012, 13:07 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 6150050
Samoch贸d: STAR!
SnipeR pisze:
Prawo nie dzia艂a wstecz ! ! !

Powiedz to "szcz臋艣liwym" posiadaczom kategorii B1...

O艣wietlenie i nag艂o艣nienie ostrzegawcze - monta偶, naprawa, modyfikacje

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 sty 2013, 13:41 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
Witam.Od p贸艂 roku mam PJ C+E :D i nadszed艂 ten moment,偶e chc臋 zrobi膰 KW pe艂n膮,bo nie mam jeszcze 21 lat.Czy te przepisy nowe zmieniaj膮 co艣 odno艣nie KW pe艂nej,czy wszystko jest po staremu??Pozdrawiam.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 sty 2013, 0:11 
U偶ytkownik

Samoch贸d: Czarny
Po staremu 280 godzin ( 260 teorii i 20 praktyki)

D-2010 ( za 1 x ) E-2012 ( za 1 x ),
ADR- 2010, KWP-2011,KWPU-2012

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2013, 17:44 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
W szkole ostatnio znajomy mi m贸wi艂,偶e zdawa艂 na C+E w pi膮tek i nie zda艂(najechanie na kraw臋偶nik).A 偶e ma 19 lat to prosi艂 egzaminatora o przymru偶enie oka na to, bo on b臋dzie musia艂 czeka膰 a偶 2 lata na ponowny egzamin lub robi膰 KW pe艂n膮.Egzaminator mu podzi臋kowa艂.Znajomy poszed艂 ponownie zapisa膰 si臋 na egzamin z my艣l膮,偶e si臋 uda zapisa膰,ale baba mu podzi臋kowa艂a,bo termin nast臋pny by艂 po 13 stycznia.Powiedzieli:"wr贸膰 Pan za 2 lata".

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 06 sty 2013, 20:09 
U偶ytkownik

W takim razie nie pozostaje mu nic innego jak zrobi膰 KW pe艂n膮. Ja mam egzamin ustalony na 18 stycznia, ale zda艂em KW i czekam na papier, nie b臋d臋 mia艂 ogranicze艅. Jeszcze przed zmian膮 przepis贸w czeka艂o si臋 na egzamin w D膮browie G贸rniczej dwa dni, teraz prawie miesi膮c, mam nadziej臋, 偶e po 19 ju偶 si臋 troch臋 zlu藕ni jak bym mia艂 nie zda膰.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 15 sty 2013, 17:25 
U偶ytkownik

Te偶 mnie czeka egzamin na nowych zasadach i gdy usiad艂em do nich optymizm ze zdam za pierwszym razem min膮艂,Tak偶e 偶ycz臋 wszystkim powodzenia bo b臋dzie ci臋偶ko :/

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 16 sty 2013, 20:29 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Witam. Nie ogarniam ju偶 tych przepis贸w i licz臋 na pomoc z waszej strony. Zda艂em na kat. C i nawet nie wiem do ko艅ca, czy mog臋 je藕dzi膰 ci臋偶ar贸wka czy nie. Chodzi o to, 偶e nie mam psychotest贸w oraz KW. Wiem, 偶e nie mog臋 je藕dzi膰 zawodowo, ale czy mog臋 jecha膰 ci臋偶ar贸wka je艣li transport wykonuj臋 na potrzeby w艂asne?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 17 sty 2013, 11:21 
U偶ytkownik

GG: 527470
Samoch贸d: Opel corsa B
na potrzeby w艂asne mo偶esz bez KW ale psycho trzeba mie膰

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 sty 2013, 22:26 
U偶ytkownik

Mam pytanie odno艣nie bada艅 psychotechnicznych potrzebnych do egzaminu , czy mog膮 by膰 te robione do kwalifikacji czy musz膮 to by膰 z innej ustawy

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 sty 2013, 22:46 
U偶ytkownik

Dzisiaj pani w urz臋dzie pracy mi powiedzia艂a, 偶e to co innego.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2013, 21:44 
U偶ytkownik

A je艣li ju偶 mam C i pe艂n膮 KW to mog臋 zacz膮膰 E i przyst膮pi膰 do egzaminu, czy tu te偶 zrobili jakie艣 dziwne ograniczenia?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2013, 21:56 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: jaki艣 tam Tyr...
Je艣li kto艣 zda艂 teorie na C przed 19 a jazdy ma zdawa膰 pod koniec lutego i termin ma ustalony, to musi robi膰 te psycho czy jak to ma by膰? Nie zostanie dopuszczona do egzaminu? Ma 24 lata. Dzi臋ki

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 03 lut 2013, 22:28 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 2158946
Samoch贸d: Fiat CC 700 31PS
Zgadza si臋-bez psychotest贸w nie dopuszcz膮 Ci臋 do egzaminu...

KW-11.03.2013

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 lut 2013, 10:27 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: jaki艣 tam Tyr...
Ok. A powiedzmy za 2 lata zrobi C+E i b臋dzie chcia艂a zrobi膰 KW. Psychotesty b臋dzie musia艂a jeszcze raz robi膰? Bo chyba bez sensu b臋dzie bra膰 stare kt贸re jest wa偶ne jeszcze 3 lata...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 lut 2013, 15:15 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Samoch贸d: Renault Premium / Range T
przemekx303 pisze:
Mam pytanie odno艣nie bada艅 psychotechnicznych potrzebnych do egzaminu , czy mog膮 by膰 te robione do kwalifikacji czy musz膮 to by膰 z innej ustawy

Inna ustawa.
Do KW badanie psychologiczne robi si臋 z ustaw o transporcie drogowym, a do egzaminu na prawo jazdy robisz badanie (to samo), ale z ustawy prawo o ruchu drogowym.

Tiry na tory, poci膮gi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 lut 2013, 15:51 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

wojtas92 pisze:
Inna ustawa.
Do KW badanie psychologiczne robi si臋 z ustaw o transporcie drogowym, a do egzaminu na prawo jazdy robisz badanie (to samo), ale z ustawy prawo o ruchu drogowym.

A nie z ustawy o kieruj膮cych pojazdami? Tak czy siak przepis贸w szczeg贸艂owych dalej nie ma, bo poza ustaw膮 jeszcze si臋 licz膮 konkretne paragrafy...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 04 lut 2013, 16:21 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Mi kazali przynie艣膰 24 stycznia w dniu egzaminu badanie z ustawy prawo o ruchu drogowym, ale to pewnie dlatego, 偶e druczk贸w na razie nawet lekarze nie maj膮...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lut 2013, 0:09 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

wojtas92 pisze:
Mi kazali przynie艣膰 24 stycznia w dniu egzaminu badanie z ustawy prawo o ruchu drogowym, ale to pewnie dlatego, 偶e druczk贸w na razie nawet lekarze nie maj膮...

Z tego co wiem to nie jest kwestia druczk贸w, ale szczeg贸艂owych przepis贸w wykonawczych. Lekarz nie mo偶e wystawi膰 za艣wiadczenia, je艣li nie ma do tego podstawy prawnej - a je艣li b臋dzie ona "nie taka jak trzeba" to mo偶e i do egzaminu Ci臋 dopuszcz膮, ale prawa jazdy ju偶 nie wydadz膮.

Opole jest na bie偶膮co, tylko link贸w nie mam kiedy wkleja膰:
http://www.24opole.pl/11011,Zdal_egzamin_ale_nie_moze_odebrac_prawa_jazdy,wiadomosc.html

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lut 2013, 0:56 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

22 zacz臋艂a obowi膮zywa膰 nowa ustawa (ta kt贸ra wesz艂a 19), 24 mia艂em egzamin C+E.
22 wieczorem przynios艂em do WORD (偶eby si臋 zapisa膰) orzeczenie lekarskie z podstaw膮 prawn膮 "ustawa o transporcie drogowym" i odes艂ano mnie z kwitem. Powiedziano mi, 偶e mam zrobi膰 badanie lekarskie i lekarz ma wystawi膰 orzeczenie na podstawie ustawy "prawo o ruchu drogowym art. 124, z 20czerwca 1997r". Mo偶esz mi wierzy膰 lub nie, ale biegaj膮c na dzie艅 przed egzaminem (egzamin mia艂em przyspieszony, termin by艂 wyznaczony, wi臋c mia艂em 1 dzie艅 by zrobi膰 nowe badania), to ja informowa艂em lekarzy 偶e zacz臋艂a obowi膮zywa膰 nowa ustawa i musz臋 mie膰 badania na innej podstawie prawnej - w WORD powiedzieli 偶e "prawo o ruchu drogowym art.124 20czerwca '97", wi臋c lekarka zadzwoni艂a do Wilkopolskiego Centrum Medycyny Pracy z pytaniem jak to na na dzi艣 dzie艅 wygl膮da i dosta艂a odpowied藕, 偶e lekarze maj膮 18 miesi臋cy na przystosowanie druk贸w do nowej ustawy/podstawy prawnej, a teraz maj膮 wystawia膰 na starych drukach. Wi臋c wystawi艂a mi.

Egzamin zda艂em, dokumenty le偶膮 w WORD bo czekaj膮 a偶 w czerwcu zrobi臋 KW, wtedy op艂ac臋 niech wysy艂aj膮.
Kto wie, mo偶e za艂apa艂em si臋 do grona "szcz臋艣liwc贸w", kt贸rym dokument贸w nie wydadz膮 "bo nie".
Jednego jestem pewien. By艂em w Poznaniu pierwszym kierowc膮 wy偶szych kategorii (C, C+E), kt贸rego odes艂ali z kwitem, bo mia艂em z艂膮 podstaw臋 prawn膮 wpisan膮 w badaniu....

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 05 lut 2013, 1:24 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Wierzy膰 to ja wierz臋, tylko wiesz... Przeczytaj ca艂y artyku艂 i powiedz mi czy gdzie艣 tam jest s艂owo na temat kierowc贸w ubiegaj膮cych si臋 o nadanie uprawnie艅 kategorii C, C+E, D, itd...
Ustawa Prawo o ruchu drogowym pisze:
Art.124 Badanie psychologiczne
1. Badaniu psychologicznemu przeprowadzanemu w celu orzeczenia istnienia lub braku przeciwwskaza艅 psychologicznych do kierowania pojazdem podlega:
1) kandydat na instruktora lub egzaminatora os贸b ubiegaj膮cych si臋 o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz osoba ubiegaj膮ca si臋 o pozwolenie do kierowania tramwajem;
2) kieruj膮cy pojazdem silnikowym skierowany, w drodze decyzji, przez organ kontroli ruchu drogowego, je偶eli:
a) kierowa艂 pojazdem w stanie nietrze藕wo艣ci lub po u偶yciu 艣rodka dzia艂aj膮cego podobnie do alkoholu,
b) przekroczy艂 liczb臋 24 punkt贸w otrzymanych na podstawie art. 130, ewidencja kierowc贸w naruszaj膮cych przepisy ruchu drogowego, ust. 1;
3) kieruj膮cy b臋d膮cy sprawc膮 wypadku drogowego, w kt贸rym jest zabity lub ranny;
4) kieruj膮cy skierowany przez lekarza, je偶eli w wyniku badania lekarskiego stwierdzona zostanie konieczno艣膰 przeprowadzenia badania psychologicznego;
5) osoba skierowana przez kierownika w艂a艣ciwej jednostki organizacyjnej Si艂 Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, je偶eli jest ona przewidziana do szkolenia na kierowc臋 na potrzeby wojska;
6) osoba ubiegaj膮ca si臋 o przywr贸cenie uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym, cofni臋tego ze wzgl臋du na istnienie przeciwwskaza艅 psychologicznych do kierowania pojazdami.
2. Instruktor, egzaminator, kierowca pojazdu uprzywilejowanego oraz kieruj膮cy tramwajem podlegaj膮 kontrolnym badaniom psychologicznym co 5 lat do uko艅czenia 65. roku 偶ycia i nast臋pnie corocznie.
3. Badania, o kt贸rych mowa w ust. 1 i 2, s膮 przeprowadzane przez uprawnionego do orzekania psychologa w pracowni psychologicznej.
4. Przepisy ust. 1 stosuje si臋 odpowiednio do kieruj膮cego tramwajem.
5. Badanie psychologiczne jest wykonywane na koszt osoby badanej, chyba 偶e przepisy odr臋bne stanowi膮 inaczej.
Jedno jest pocieszaj膮ce - o ile nie wprowadz膮 zapisu o badaniach psychologicznych w Ustawie o Kieruj膮cych Pojazdami, to za艣wiadczenie b臋dzie pewnie uznane, bo zmiany stosowne zostan膮 wprowadzone w art. 124 PoRD.

W ka偶dym razie ja do "io-io" (poj. uprzywilejowane :lol: ) mia艂em na za艣wiadczeniu podstaw臋 prawn膮 art. 124 ust 2 PoRD (Instruktor, egzaminator, kierowca pojazdu uprzywilejowanego oraz kieruj膮cy tramwajem podlegaj膮 kontrolnym badaniom psychologicznym...). Kto wie, mo偶e dopisz膮 to nawet w tym samym punkcie :)

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna