Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 paź 2012, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2008, 20:33
Posty: 109
Samochód: MAN TGA 26.460 6x4 2003r.
Lokalizacja: Wołomin

Jesli jade busem 3,5 tony + 2 tony przyczepka mam viatola/viaboxa ale z opcją wyłączenia gdy jade samym busem.Ciągne przyczepe i wylaczam viatola czy przejezdzajc pod bramkami np.droga 92 na poznan(stara 2) gdy urzedzenie nie daje zadnego sygnalu bo jest wylaczone - moga dociec i wyciagnac konsekwencje gdyz jade autem z przyczepka ktore przekracza 3,5tony
lub
w strykowie kierunek poznan autostrada przejezdzam automatyczną bramke/szlaban z wylaczonym viatolem a ciagne przyczepke - bramownica pobiera oplata jak za auto do 3,5 tony.

Ktos napisze ze na niektorych bramkach viatoll sa kamery i wszytko widzą....
,ale wydaje mi się ze rejestrują one zdjecia aut ktore maja viabox w aucie i jest ono uszkodzone albo ma 0zł na koncie

bede wdzieczny za rzetelną odpowiedz

poz


Post Wysłano: 21 paź 2012, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sty 2011, 17:50
Posty: 237
GG: 636485
Samochód: FH12
Lokalizacja: Białystok

Kolego jak ciagalem przyczepe lawete sprinterem blaszakiem zawsze gdy laweta byla pusta Viaboxa mialem wylaczonego srednio co tydzien jezdzilem w Polske po drogach objętych Viatollem i nigdy zadnego zdjecia nie dostalem.


Post Wysłano: 22 paź 2012, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...gdy urzedzenie nie daje zadnego sygnalu bo jest wylaczone - moga dociec i wyciagnac konsekwencje gdyz jade autem z przyczepka ktore przekracza 3,5tony...
czy tam nie wiem, ale na trasie Wrocław - Jędrzychowice są 3 bramki z kamerami i jakimiś czujnikami, które namierzają pojazdy. i tak przejeżdżając tą trasą z wyłączonym urządzeniem możesz uzbierać 3 x 3000 = 9000zł.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 11 lis 2012, 14:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2008, 20:33
Posty: 109
Samochód: MAN TGA 26.460 6x4 2003r.
Lokalizacja: Wołomin

Rzeczywiscie kolego masz racje ale nie do konca.
Ja tez wylczylem viatola gdy przejeszdzalem noca przez bramki ale w dzien na trasie z szczecnia do gorzowa na S3 dla spokojnosci wlaczylem go gdyz krecili sie viatole.
Tobie tez radze gdy na trasie przejazdu jest inspekcja wlaczac viatola gdyz tlumaczenie ze jedziesz pustą laweta nie jest zadnym wytlumaczeniem - ciagniesz przyczepe, przekraczas 3,5 tony a co wiezisz na niej to Twoja sprawa - wiec musisz placic ,

Cytuj:
Kolego jak ciagalem przyczepe lawete sprinterem blaszakiem zawsze gdy laweta byla pusta Viaboxa mialem wylaczonego srednio co tydzien jezdzilem w Polske po drogach objętych Viatollem i nigdy zadnego zdjecia nie dostalem.


Post Wysłano: 11 lis 2012, 14:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Robię aktualnie kwalifikację, ostatnio gość pokazywał nam ten system i zdjęcia z niego, na tych bramkach, gdzie są kamery inspekcja ma praktycznie wszystko.
Od prędkości, przez naciski każdej osi po zdjęcia bardzo dobrej jakości.
Także jak będą chcieli to dojdą wszystkiego.


Post Wysłano: 19 gru 2012, 11:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 gru 2012, 11:29
Posty: 1

Z racji mojego sceptycyzmu śmiem twierdzić, że to i tak będzie płacił przewoźnik, jako, że zleceniodawca będzie zaniżał stawkę frachtu o wspomniany podatek. Może i się mylę, może w tym, co napisałem prezentuję typowo polski sposób myślenia i przez co powiem - chciałbym się mylić.

_________________
hello everyone sale offer on leather jackets usa 70% off on all leather jackets free shipping all over the world limited time offer buy now.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: