Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 lis 2012, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

Witam,
w związku z poszukiwaniem opinii o busach trafiłem na to forum, które mam nadzieje pomoże mi rozwiązać mój problem.
Do rzeczy, rozszerzyłem swoją działalność i potrzebuje kupić samochód dostawczy służący do wynajmu.
Kwota zakupu: 50-60 tys zł
Co polecacie: VW Crafter, Mercedes Sprinter, Renault Master, Citroen Jumper ? Wersje MAXI
Samochodem będzie jeździło bardzo dużo różnych kierowców, dlatego moje pytanie brzmi które z dostawczaków najdłużej wytrzyma ?
Z góry dziękuje
Oskar :)


Post Wysłano: 19 lis 2012, 12:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Bierz starego mastera(poprzedni model) z ostatnich wypustów i nie ma szans, że będzie się coś złego z nim działo.
Do tego spalania małe.


Post Wysłano: 19 lis 2012, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

Ludzie wola wypozyczac nowe modele, zeby wykonywana trasa byla przyjemniejsza. A to ile pali jest drugorzedna sprawa. Mam na oku Craftera rok 2008 , silnik 136 KM, przebieg 70 tys. Co o tym myslisz ?


Post Wysłano: 19 lis 2012, 13:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Nie jeździłem crafterem nigdy, jeździłem mercedesem, a jak wiadomo to praktycznie to samo auto.
W środku w miarę cicho i spokojnie, jak ktoś wypożycza auto to raczej nie po to, żeby jeździć w międzynarodówce, więc myślę że wnętrze vw i mercedesa jak najbardziej w porządku.
Zorientuj się co do awaryjności, bo wszyscy płaczą, ze VW Crafter strasznie awaryjny, ile w tym prawdy to nie wiem.


Post Wysłano: 19 lis 2012, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Kolego, w Twojej działalności bardzo ważną, o ile nie najważniejszą rzecza jest awaryjnośc smochodu. Craftera to szczerze odradzam. Co chwila coś sie psuje, najlepsze jest to, że serwisy VW nie raz rozkladaja rece. W samochodzie, z ktorym mialem dosc dobry kontakt przy stosunkowo niewielkim (bo 260 tys. Km) podczas jazdy zapalalo sie wszystko, co mozliwe na desce i auto nie chcialo jechac. Na komputerze nic nie wyszlo, mechanicy stwierdzili wymiane turbo, ukladu EGR i jakiegos sterownika. Calosc za 15 tys. netto. Silnik to wlasnie 2,5 136 KM. Polecam za to Sprintera z silnikiem 3 - litrowym. Na pewno nie bedzie on taki trwaly i tani w naprawie jak starsze wozy, ale z tych dosc nowych aut to jest to jeden najlepszych dostawczakow. Mysle tez, ze warto przemyslec nowego Ducato/Jumpera/Boxera rowniez z 3 litrowym silnikiem. Stosunkowo trwaly i dosc tani w naprawie. :D


Post Wysłano: 19 lis 2012, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

mamy na firmie kilka VW, szczerze to spośród wszystkich samnochodów jakie mamy to właśnie nimi się najgorzej jezdzi. pracuje od niedawna ale do mało awaryjnych samochodów to one nie należą. dzisiaj jechałem takim z 2006 chyba albo 2008, mniejsza z tym. przebieg ok 180000.
powiem ci, że mimo że auto w firmie od nowości, to wygląda gorzej niż niejeden starszy samochód.

jedyny plus crafftera jaki znalazłem to dobre miejsce na kubek termiczny, nie wywraca się ;)

za to polecam Ci ducato/jumper/ boxer. wnętrze przyjemne, dużo "wieksze" niż w iveco czy Vw, takie moje odczucia. oczywiściew weź wersje w 3.0 litrowym silniku. mocy nie brakuje a spalanie na trasie bardzo przyzwoite

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 20 lis 2012, 0:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

Trochę mnie zniechęciliście do tej niemieckiej marki, lecz myślałem że będzie górować.
Posiadam już Jumpera, przebieg 100 tys km, 2,2 HDI, jeden kierowca i do tej pory po za wymianami oleju itp nic nie było robione. Jutro w wolnej chwili podjadę do salonów Citroena i Fiata, posłucham co mi zaproponują, ale mam obawy że ten samochód może być zbyt delikatny. A co myślicie do Masterze ?


Post Wysłano: 20 lis 2012, 12:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2011, 20:02
Posty: 132
GG: 0
Samochód: Peugeot Boxer L3H3/ Audi a4
Lokalizacja: Kraków

Boxera z 2008r w blaszaku mielismy w poprzedniej firmie. auto jezdziło w budowlance, więc lekko nie miało. nawet nie pod względem przeładowania, bo odziwo praktycznie zawsze mieściło się to w granicach DMC, lecz pod względem terenu w jakim jezdził. dziura na dziurze, wiesz jak to na dużych budowach ;)
na dzien dzisiejszy ma przejechane niecałe 90 000, poza olejami, filtrami robiona była tylko przepustnica. spalał nam w trasie ok 8-8.5 l, po mieście w 12 sie mieścił spokojnie. silnik 3.0 l
wersja L3H2

_________________
B, BE, C, CE


Post Wysłano: 20 lis 2012, 18:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

Właśnie byłem oglądać i zarezerwować Boxera 3.0 HDI 180 KM, rok 2011, przebieg 40 tys km. Najgorsze, że został tylko rok gwarancji i niestety jest już za późno aby ją przedłużyć. Myślicie, że powinienem bardziej przeanalizować sprawę zakupu tego auta ? Czy brać, bo na prawdę bardzo fajna oferta


Post Wysłano: 20 lis 2012, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Mysle Kolego, ze warto przemyslec sprawe. Osobiscie wzialbym pod uwage, ze samochod jest dosc swiezy i ma maly przebieg i sprawdzil z czego to wynika, ze ktos praktycznie nowy samochod sprzedaje, czy cos nie jest krecone z przebiegiem. Najlepiej to zrobic w jakims serwisie Peugeota. Jezeli wszystko jest w porzadku, stan techniczny, nie ma ukrytych wad, to chyba nie ma sie nad czym zastanawiac. Dostajesz praktycznie nowy samochod, a cena zapewne znacznie nizsza niz za nowy. 8)


Post Wysłano: 20 lis 2012, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

To pytanie które zadałeś Kolego Oscar zadaje sobie większość osób zarządzających flotami pojazdów. Powiem Ci tak nie istnieje samochód dostawczy który nie będzie się psuł, a to z prostej przyczyny na czym zarabiały by koncerny samochodowe jak nie na serwisie. Po drugie w raz z zwiększona ilością kierowców na pojeździe jego trwałość w bardzo szybki tempie spada po przez styl, technikę jazdy kierowców. Co do szukania pojazdów do takiej działalności zwróć uwagę na to jakimi pojazdami jeżdżą firmy kurierskie, budowlane, handlowe w twoim mieście. W firmach kurierskich jest najlepszy poligon doświadczalny. Z mojego rozeznania na rynku w tych firmach królują bliźniaki czyli Boxer, Ducato oraz Master i Transit (powodem większości wyboru jest niskie zużycie paliwa i dostępność tanich części zamiennych, kwota zakupu i późniejszej odsprzedaży). Pojazdy takie jak Sprinter i Crafter nie są zbytnio lubiane przez wysoką cenę zakupu i drogie serwisowanie. Co do Boxera to tym nowym modelem nie jeździłem to Ci nie pomogę. Pozdrawiam Wilk 09 8) .

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 21 lis 2012, 0:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sty 2011, 23:01
Posty: 296
Samochód: Scania 94 260
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Według mnie nie zastanawiaj się tylko bierz tego Boxera lub któregoś z bliźniaków jeśli masz pewność co do przebiegu,ale tylko z silnikiem 3.0.Odradzam silniki 2.2 120 konne gdyż jest to po prostu porażka jeśli chodzi nie tyle co o awaryjność jak o żywotność.Moc w porządku,elastyczność tak samo ale na pusto.Pod obciążeniem może być odczuwalny brak zapasu mocy.Silniki z moich doświadczeń wytrzymują w granicach 200 tysięcy,po czym najlepiej jest rozglądać się za kompletnym nowym silnikiem (cena nowego w granicach 10-12 tysięcy,przynajmniej tak było rok temu).

Nie wiem generalnie co wozisz,jeśli masz wypożyczalnię to podejrzewam że wszystko,ale auto z silnikiem 2.2 120 KM nie nadaje się do większych ładunków (1,4t) o 2.2 100 KM nie wspomnę gdyż jest tam zupełnie inny zakres pracy obrotów tego silnika ( skrzynia 5) przez co np. o używaniu sprężarki do agregatu i jej nie zatarciu możesz zapomnieć jadąc na zachodzie prędkością autostradową..Fajnie może i to jedzie na początku,spalanie wygląda przyzwoicie ale tylko w katalogu - różnica w spalaniu między 160-tką a słabszymi wersjami jest moim zdaniem nieznaczna,za to na pewno odczuwalna jeśli chodzi o serwis.

Jeśli chodzi o Sprintera,nie ma co porównywać bo to zupełnie inny przedział cenowy w stosunku do Peugeota,a i z tym wykonaniem i trwałością nie powala na kolana.Dzisiaj nie ma samochodów które jeżdżą i się nie psują - nie wiem już jak to tłumaczyć są te mniej i bardziej wadliwe,albo kwestia szczęścia chociaż na to ostatnie w transporcie i przy wyborze auta bym się nie powoływał...

Fakty są takie że to właśnie auta z grupy PSA oraz Iveco mają najlepsze wyniki sprzedaży i są na dzisiejsze czasy autami które mają jeszcze jak najlepszą opinie jeśli chodzi o stosunek ceny do awaryjności w segmencie samochodów dostawczych.Pozdrawiam :wink:

_________________
"And nothing else matters..."


Post Wysłano: 21 lis 2012, 1:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

Jeśli chodzi o przebieg to ma książkę serwisową i wszystko jeszcze sprawdzę w serwisie, lecz był kupowany w salonie 30 km od mojej miejscowości i myślę że nic negatywnego mnie nie zaskoczy. Dowiedziałem się od sprzedawcy, że ten Boxer ma wzmocnione resory, co wpłynie na dłuższa bezawaryjną pracę zawieszenia. Przekonaliście mnie Panowie do tego dostawczaka, mam nadzieje że w ciągu kilku najbliższych dni będę się cieszył nowy nabytkiem :)


Post Wysłano: 21 lis 2012, 20:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

W takim razie czekamy, az pochwalisz sie nowym wozem w garazu. :D


Post Wysłano: 22 lis 2012, 0:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

W tym tygodniu jestem ciągle w trasie, ale mam nadzieję że na początku następnego tygodnia uda mi się załatwić wszystkie formalności i będę mógł się chwalić nowym bolidem :)


Post Wysłano: 23 lis 2012, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lut 2010, 18:04
Posty: 167
Samochód: 3xMP3, 1xMP4, 6xMaster, 1xDokker

Boxerek z 3.0 silnikiem na blaszce fajna sprawa. :)
Szkoda że pójdzie na wypożyczalnie. :(
Dostanie nieźle w tyłek. W szczególności przeniesienie napędu: skrzynia, sprzęgło dwumas tym bardziej że są dość delikatne.


Czekamy na zdjęcia.

Pozdrawiam,


Post Wysłano: 08 gru 2012, 0:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

Boxer już stoi pod domem :D Wrażania po wyjeździe z salonu: cudooo ! Charakterystyka i moc silnika idealna.
Jutro wrzucę zdjęcia.


Post Wysłano: 11 gru 2012, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lis 2012, 23:21
Posty: 8

O to zdjęcia mojego nowego pracownika:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak się podoba ?:)


Post Wysłano: 11 gru 2012, 23:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

TO jest RWD? czy FWD ? widać ze zadbana sztuka ciekawe czy auta z tego roku są w stanie zrobić 500 tyś przebiegu


Post Wysłano: 12 gru 2012, 14:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

No wygląda zacnie, oby słuzył :!:

To jest FWD, trojaczki maja napęd tylko na przód. 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: