Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 mar 2012, 21:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2012, 18:16
Posty: 2
GG: 5266613
Samochód: Volvo FH13

Witam potrzebuje opinii (spalanie, awarie itp) o Volvo FH13 400.


Post Wysłano: 27 cze 2012, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 cze 2012, 15:51
Posty: 4
GG: 42097912
Samochód: Nic narazie
Lokalizacja: Pstrągowa

Sory że robie odkop ale powiem ci że Fh13 jest bezawaryjnie powiem ci Bo mój tata jeździ Volvem 2 lata i tylko olej Wymienił i nic więcej a ma już 290tyś km
Spalanie jest małe w nim bo jak tata wraca z portugali to z normą 29 i coś po zatankowaniu :-D Takie coś nie powiem ci dokładnie bo się nie pchałem za kierownicę jakbyś coś jeszcze chciał wiedzieć to pisz jeszcze może coś mi przyjdzie do głowy

_________________
Volvo 4 Ever


Post Wysłano: 30 sie 2012, 19:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

z tego co słyszałem to przeważnie FH 400 PS były nieudane gdyż swego czasu popyt na Volvo przewyższał podaż i samochody była składane na tzw. sztukę

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Post Wysłano: 30 sie 2012, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
z tego co słyszałem to przeważnie FH 400 PS były nieudane gdyż swego czasu popyt na Volvo przewyższał podaż i samochody była składane na tzw. sztukę
400setka to ta sama konstrukcja co mocniejszy bracia np 440ps. Różnica może tkwić w sofcie lub ewentualnie turbinie. Sama seria D13 to udane i trwałe silniki nie mnie jednak była partia cierpiąca min. na wypalające się zawory czy też problemy z zawieszającym się pompowtryskiwaczami czy spadkami kompresji.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 01 wrz 2012, 0:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
z tego co słyszałem to przeważnie FH 400 PS były nieudane gdyż swego czasu popyt na Volvo przewyższał podaż i samochody była składane na tzw. sztukę
400setka to ta sama konstrukcja co mocniejszy bracia np 440ps. Różnica może tkwić w sofcie lub ewentualnie turbinie. Sama seria D13 to udane i trwałe silniki nie mnie jednak była partia cierpiąca min. na wypalające się zawory czy też problemy z zawieszającym się pompowtryskiwaczami czy spadkami kompresji.
Różnica nie tylko w sofcie i turbinie. Sporo może się różnić od tych w mocniejszych wersjach.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 02 wrz 2012, 20:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 20:34
Posty: 152

pamiętasz Levuss były u nas w firmie właśnie takie samochody 5 szt. i to z akurat z tego okresu co składali na szybko :) trochę pojeździły i jak to się mówi poszły do Żyda
nie generalizuje, że wszystkie FH o mocy 400 PS są złe

_________________
SERDECZNIE ZAPRASZAM


Post Wysłano: 13 wrz 2012, 20:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
pamiętasz Levuss były u nas w firmie właśnie takie samochody 5 szt. i to z akurat z tego okresu co składali na szybko :) trochę pojeździły i jak to się mówi poszły do Żyda
nie generalizuje, że wszystkie FH o mocy 400 PS są złe
Pamiętam to chyba też były "ojro 5"?. O różnicach mechanicznych pomiędzy 400 a np. 440 mógłby wypowiedzieć się nasz forumowy mechanik Łukasz.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: