Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 wrz 2012, 19:08

Witam. Zwracam się z prośbą o pomoc. Otóż chciałbym abyście mi doradzili, napewno są osoby które mają styczność z tym oraz które w ten sposób postępują. Chodzi mi po głowie założenie własnej firmy transportowej do 3,5t na początek miałby być bus ;). I teraz kwestia tego jak to się trzyma na rynku ? Czy jest to opłacalne ? Jakie są mniej, więcej zarobki na tym ? (wiadomo tu pieniądz gra główą rolę...) Chyba na początek wypadało by znaleźć klienta dla którego bym jeździł (jakiś kontrakt...) lub korzystać z giełdy ładunków od których roi się w internecie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Wiadomo zawsze lepiej spytać i wysłuchać czasami innych ;). Oczywiście interesuje mnie Cała Europa ;)


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 19:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2006, 21:41
Posty: 1886
Samochód: Renault Premium / Range T
Lokalizacja: PL-UE

Powiem tak. Bez stałego kontraktu, na którym w miarę na pewno idzie zarobić, bo wiele firm na czymś takim bazuje, to będziesz zapierdzielał jak wiecznygnacz, na zapałkach, bez chwili oddechu, żeby przy obecnych cenach ropy i stawkach, które na busach są niższe, coś Ci się z tego chociaż zwróciło w minimalnym stopniu i żebyś zaczął zarabiać.

Wiecznegnanie to jednak niestety nadal domena firm z transportem do 3.5t..., przynajmniej tych jeżdżących pod jakąś spedycją lub giełdą.

_________________
B O B i

Tiry na tory, pociągi na drogi, tory na traktory, traktory do obory.


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 19:21

Sprawa ma się tak, że akurat bym jeździł na podwójnej więc z gnaniem nie byłoby tak ciężko bo by jakoś się to ogarneło, wiadomo początki ciężkie jak zawsze. Czyli giełda i spedycja odpada (zapierdziel) i pozostaje poszukać klienta dla którego będę woził ''coś'' na kontrakcie ?


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 19:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Moim zdaniem, nie warto otwierać własnego interesu w branży o której się nie ma zielonego pojęcia.
Ale nie warto też od razu rezygnować, dlatego proponuje na początek zatrudnić się u kogoś jako kierowca(minimum na rok) i zobaczyć jak to wygląda od środka.


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 19:34

Jak takie sprawy wyglądają od środka to wiem (mam tate kierowcę).


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 19:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sty 2010, 13:31
Posty: 28
GG: 428634
Samochód: mercedes 2553
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Cytuj:
Jak takie sprawy wyglądają od środka to wiem (mam tate kierowcę).

Gdybyś wiedział nie zakładał byś tematu specjalnie. Czy warto otwierać? tak jak kolega wcześniej napisał tylko na jakiejś konkretnej umowie, inaczej jest ciężko i z przegotowanej wody po pierogach będziesz musiał robić herbate.


Post Wysłano: 04 wrz 2012, 21:13

Pracować w firmie transportowej, a mieć własna firmę transportową to jest różnica, nawet wielka różnica. Założyłem ten temat aby zaczerpnąć więcej informacji szczególnie od osób które ''targają'' na sobie tę sprawę ;). Czyli wniosek z tematu jeden konkretny kontrakt na konkretne pieniądze i do dzieła.


Post Wysłano: 05 wrz 2012, 20:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 cze 2011, 9:39
Posty: 246
Lokalizacja: Warszawa

Tylko pamiętaj, że myśląc w ten sposób można robić wszystko. Jak bym znalazł konkretnego kupca na moje bazgroły zostałbym malarzem. A jak bym znalazł biura które by ktoś chciał żebym sprzątał za dobre pieniądze to kupił bym szczotkę i szufelkę i do dzieła.
Oczywiście nie myśl, że próbuję cię zniechęcić. Ale jak by było łatwo znaleźć dobre zlecenia, za konkretną stawkę i z gwarancją płatności to albo więcej osób jeździło by na własnej działalności i na swój własny rachunek, albo takie zlecenie zgarną by ktoś kto w transporcie ma niemałe doświadczenie.
Mimo wszystko, powodzenia :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: