Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 kwie 2012, 12:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2011, 11:51
Posty: 5
GG: 0

Witam,mam pytanko w sprawie transporu blachy o szerokości 3 metry.Posiadam standartową naczepę skrzyniową czy mogę nią przewieść te blachy?jeśli nie to jakie muszę uzyskać zezwolenia?Słyszałem że coś się pozmieniało,ale nie_moge znaleźć informacji na ten temat.


Ostatnio zmieniony 23 kwie 2012, 15:23 przez s.szymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie mogę; przewieźć.


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 12:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

zawsze możesz to transportować na stojakach i wtedy odpada problem 3m

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 19:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2009, 17:25
Posty: 123
GG: 10467084
Samochód: Volvo FH 500
Lokalizacja: Chrzanów

Cytuj:
6. Ładunek wystający poza płaszczyzny obrysu pojazdu może być na nim umieszczony tylko przy zachowaniu następujących warunków:

1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał na odległość większą niż 23 cm;
Tyle jeśli chodzi o przepisy. Dodam jeszcze tylko od siebie tyle że jeśli już ktoś chce tak transportować to radze dać tablice po obu stronach zarówno z przodu jak i z tylu owego materiału żeby inni uczestnicy wiedzieli ze naczepa jest jednak szersza niż normalnie.


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Takie transporty organizuje dość często.

Nie bardzo widzi mi się transport 3m blachy o wadze 20t na stojaku :U

Normalna pierwsza lepsza platforma z wyposażeniem do gabarytów , zezwolenie i jechane.


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 19:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

Po co zezwolenie jak blacha ma 3m? Na normalnej naczepie może to przewieźć byle miał to oznaczone odpowiednio i najlepiej koguty na samochodzie i z tyłu na naczepie. Aha i zabezpieczać łańcuchami.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 20:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Takie transporty organizuje dość często.

Nie bardzo widzi mi się transport 3m blachy o wadze 20t na stojaku :U

Normalna pierwsza lepsza platforma z wyposażeniem do gabarytów , zezwolenie i jechane.
wiesz nigdzie nie pisze że to 20t ,a ja wożę tafle szkła 25t na stojakach i nikt tego nawet w Niemczech nie podważa

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Ale Tobie te tafle tak ładują i jest to norma. Wożę głównie wyroby hutnicze i na żadnej firmie nikt mi w ten sposób tego nie ładował bo: prościej i taniej jest to wrzucić na platformę.



- ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdy może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał na odległość większą niż 23 cm,


Post Wysłano: 22 kwie 2012, 23:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2006, 18:40
Posty: 125
GG: 3796803
Lokalizacja: Zgierz

Przeglądając ostatnio allegro widziałem specyficzna naczepę do tego typu Transportu. Kładło się ładunek na takich platformach,mocowało (takimi jakby zatrzaskami,łapami) po czym hydraulicznie podnosiło się na jedną stronę. Była dość droga i stworzona do bardzo specyficznego rodzaju transportu, ale bardzo ciekawe rozwiązanie dla np. hut ;)


Post Wysłano: 28 kwie 2012, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2011, 11:51
Posty: 5
GG: 0

Cytuj:
Takie transporty organizuje dość często.

Nie bardzo widzi mi się transport 3m blachy o wadze 20t na stojaku :U

Normalna pierwsza lepsza platforma z wyposażeniem do gabarytów , zezwolenie i jechane.
Powiedz mi kolego gdzie mogę takie zezwolenia załatwić?Bo słyszałem że można wykupić takie na cały rok i można wozić max. 3,40m na takim zezwoleniu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: