Auto-Mix - lod贸wki samochodowe, klimatyzatory postojowe, us艂ugi transportowe, transport mi臋dzynarodowy.

40TON.netKonektor5000.pl anteny cb radiaRegeneracja wtryskiwaczy Common Rail MAN

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: DMC 40
PostWys艂ano: 27 mar 2012, 21:30 
U偶ytkownik

GG: 3477552
Samoch贸d: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528
Cia艂 bym si臋 dowiedzie膰 do grozi za przekroczenie 40 ton dmc. Ale nie przekroczenie 8 ton na os ? np 4 osiowy man + 3 osiowa przyczepa. Taki zestaw wazy np 52 tony ? tylko 500 z艂 jak to ma np przy busie ?

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytu艂: Re: DMC 40
PostWys艂ano: 27 mar 2012, 21:55 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

Pami臋tam z kwalifikacji wst臋pnej jak inspektor opowiada艂, 偶e zatrzymali zestaw do kontroli. Je藕dzi艂 nim ojciec z synem. Mieli jedno auto wi臋c brali co si臋 da艂o i ile si臋 da艂o. Byli prze艂adowani o 12 ton. Dostali 54 ty艣. z艂 kary.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 27 mar 2012, 22:02 
U偶ytkownik

ale pewnie mieli 5 osi a nie 7...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 mar 2012, 8:52 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 4418543
Samoch贸d: Poobijany
Patryg pisze:
ale pewnie mieli 5 osi a nie 7...

To poczytaj o gabarytach z Gda艅ska.
Sytuacja jak piszesz, a warto艣膰 mo偶liwej kary przekroczy艂a 100tys PLN

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 mar 2012, 9:12 
U偶ytkownik

ale to nad gabaryt.... Dla mnie to chora sprawa. 艢ci膮gam zestaw skandynawski 4 osi+ 4 osiowa przyczepa skracam przyczep臋 montuje se kiper nie jad臋 po mostach nie przekraczam 8 ton na os jad臋 raz a nie 2.Nie niszcz臋 drogi wydzielam mniej co2. jad臋 ta trasa aby raz na dzie艅 zamiast 2 czyli mniej ha艂asu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej si臋 mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.Tak naprawd臋 powinna to robi膰 kolej ale nie jest zainteresowana i jak mam czeka膰 2 tyg na w臋giel z Braniewa.Gdzie ja mog臋 zrobi膰 na dzie艅 2 ko艂ka i jeszcze w tym zawie艣膰 z艂om do tr贸jmiasta to co艣 jest nie ten..

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 mar 2012, 10:05 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 666
Samoch贸d: 105.460 SSC
Patryg pisze:
nie jad臋 po mostach nie przekraczam 8 ton na os jad臋 raz a nie 2.Nie niszcz臋 drogi wydzielam mniej co2. jad臋 ta trasa aby raz na dzie艅 zamiast 2 czyli mniej ha艂asu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej si臋 mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.

Za przeproszeniem, ale co to konia obchodzi?
Jest jasno ustalone w PORD i ju偶...
呕ali膰 nam si臋 tu chcesz, ze przepisy s膮 wg Ciebie krzywdz膮ce?
Pisz pan do tych na Wiejsk膮...

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 mar 2012, 10:29 
U偶ytkownik

GG: 1
Samoch贸d: ASZ
Naciski naciskami, ale wa偶ne s膮 tak偶e odleg艂o艣ci pomi臋dzy osiami. Mniej zniszczy drog臋 5 osi rozsuni臋tych od siebie na odleg艂o艣膰 metra, ni偶 w rz膮dku.

Dlatego tak, niszczysz drogi.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 28 mar 2012, 21:33 
U偶ytkownik

Patryg pisze:
ale to nad gabaryt.... Dla mnie to chora sprawa. 艢ci膮gam zestaw skandynawski 4 osi+ 4 osiowa przyczepa skracam przyczep臋 montuje se kiper nie jad臋 po mostach nie przekraczam 8 ton na os jad臋 raz a nie 2.Nie niszcz臋 drogi wydzielam mniej co2. jad臋 ta trasa aby raz na dzie艅 zamiast 2 czyli mniej ha艂asu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej si臋 mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.Tak naprawd臋 powinna to robi膰 kolej ale nie jest zainteresowana i jak mam czeka膰 2 tyg na w臋giel z Braniewa.Gdzie ja mog臋 zrobi膰 na dzie艅 2 ko艂ka i jeszcze w tym zawie艣膰 z艂om do tr贸jmiasta to co艣 jest nie ten..

Do Patryg:
Czy Ty nie znasz przepis贸w?
oboj臋tnie jaki zestaw b臋dziesz mia艂 obowi膮zuje Ci臋 DMC zespo艂u pojazd贸w 40t. No chyba 偶e masz oba pojazdy (ci膮gnik + naczepa b膮d藕 samoch贸d ci臋偶arowy + przyczepa) zarejestrowane przed dniem 13 marca 2003 r. to wtedy DMC zespo艂u pojazd贸w mo偶e wynosi膰 42t. A wszystko powy偶ej to jest ponadnormatyw i potrzebne jest zezwolenie na taki przejazd. No chyba 偶e za艂atwisz sobie w ministerstwie odst臋pstwo od warunk贸w technicznych na dany pojazd - tak maj膮 samochody pi臋膰ioosiowe bodaj偶e 44t lub 45t.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
PostWys艂ano: 29 mar 2012, 14:21 
U偶ytkownik
Awatar u偶ytkownika

GG: 0
Patryg pisze:

Czyli samowolka. Przepisy wyznaczaj膮 standardy w transporcie drogowym i tak ma pozosta膰. Id膮c twoim tokiem rozumowania, za chwil臋 je藕dzi艂y by ci臋偶ar贸wki 100 ton dmc, 15 osiowe, najlepiej z dwoma przyczepami. Potem by膰 narzeka艂, 偶e osob贸wk膮 musisz je藕dzi膰 po orance. Nie mamy jeszcze infrastruktury nawet na 40t dmc.

Posiadasz umiej臋tno艣膰 je偶d偶enia dwoma zestawami naraz ? Szybciej si臋 mo偶e wyprzedza ale dlatego, 偶e b臋dziesz jecha艂 40 km/h prze艂adowanym autem.

Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]