Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: DMC 40
Post Wysłano: 27 mar 2012, 21:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

Ciał bym się dowiedzieć do grozi za przekroczenie 40 ton dmc. Ale nie przekroczenie 8 ton na os ? np 4 osiowy man + 3 osiowa przyczepa. Taki zestaw wazy np 52 tony ? tylko 500 zł jak to ma np przy busie ?


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 27 mar 2012, 21:55

Pamiętam z kwalifikacji wstępnej jak inspektor opowiadał, że zatrzymali zestaw do kontroli. Jeździł nim ojciec z synem. Mieli jedno auto więc brali co się dało i ile się dało. Byli przeładowani o 12 ton. Dostali 54 tyś. zł kary.


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 27 mar 2012, 22:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

ale pewnie mieli 5 osi a nie 7...


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 28 mar 2012, 8:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
ale pewnie mieli 5 osi a nie 7...
To poczytaj o gabarytach z Gdańska.
Sytuacja jak piszesz, a wartość możliwej kary przekroczyła 100tys PLN

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 28 mar 2012, 9:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 cze 2011, 23:31
Posty: 184
GG: 3477552
Samochód: MAN 12.224 Sprinter 412 Atego 1528

ale to nad gabaryt.... Dla mnie to chora sprawa. Ściągam zestaw skandynawski 4 osi+ 4 osiowa przyczepa skracam przyczepę montuje se kiper nie jadę po mostach nie przekraczam 8 ton na os jadę raz a nie 2.Nie niszczę drogi wydzielam mniej co2. jadę ta trasa aby raz na dzień zamiast 2 czyli mniej hałasu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej się mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.Tak naprawdę powinna to robić kolej ale nie jest zainteresowana i jak mam czekać 2 tyg na węgiel z Braniewa.Gdzie ja mogę zrobić na dzień 2 kołka i jeszcze w tym zawieść złom do trójmiasta to coś jest nie ten..


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 28 mar 2012, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
nie jadę po mostach nie przekraczam 8 ton na os jadę raz a nie 2.Nie niszczę drogi wydzielam mniej co2. jadę ta trasa aby raz na dzień zamiast 2 czyli mniej hałasu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej się mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.
Za przeproszeniem, ale co to konia obchodzi?
Jest jasno ustalone w PORD i już...
Żalić nam się tu chcesz, ze przepisy są wg Ciebie krzywdzące?
Pisz pan do tych na Wiejską...


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 28 mar 2012, 10:29

Naciski naciskami, ale ważne są także odległości pomiędzy osiami. Mniej zniszczy drogę 5 osi rozsuniętych od siebie na odległość metra, niż w rządku.

Dlatego tak, niszczysz drogi.


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 28 mar 2012, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2007, 23:08
Posty: 183
Lokalizacja: śląskie

Cytuj:
ale to nad gabaryt.... Dla mnie to chora sprawa. Ściągam zestaw skandynawski 4 osi+ 4 osiowa przyczepa skracam przyczepę montuje se kiper nie jadę po mostach nie przekraczam 8 ton na os jadę raz a nie 2.Nie niszczę drogi wydzielam mniej co2. jadę ta trasa aby raz na dzień zamiast 2 czyli mniej hałasu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej się mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.Tak naprawdę powinna to robić kolej ale nie jest zainteresowana i jak mam czekać 2 tyg na węgiel z Braniewa.Gdzie ja mogę zrobić na dzień 2 kołka i jeszcze w tym zawieść złom do trójmiasta to coś jest nie ten..
Do Patryg:
Czy Ty nie znasz przepisów?
obojętnie jaki zestaw będziesz miał obowiązuje Cię DMC zespołu pojazdów 40t. No chyba że masz oba pojazdy (ciągnik + naczepa bądź samochód ciężarowy + przyczepa) zarejestrowane przed dniem 13 marca 2003 r. to wtedy DMC zespołu pojazdów może wynosić 42t. A wszystko powyżej to jest ponadnormatyw i potrzebne jest zezwolenie na taki przejazd. No chyba że załatwisz sobie w ministerstwie odstępstwo od warunków technicznych na dany pojazd - tak mają samochody pięćioosiowe bodajże 44t lub 45t.


Tytuł: Re: DMC 40
Post Wysłano: 29 mar 2012, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
ale to nad gabaryt.... Dla mnie to chora sprawa. Ściągam zestaw skandynawski 4 osi+ 4 osiowa przyczepa skracam przyczepę montuje se kiper nie jadę po mostach nie przekraczam 8 ton na os jadę raz a nie 2.Nie niszczę drogi wydzielam mniej co2. jadę ta trasa aby raz na dzień zamiast 2 czyli mniej hałasu. jedzie 1 zestaw nie 2 czyli szybciej się mnie wyprzedza i jest mniejszy ruch.Tak naprawdę powinna to robić kolej ale nie jest zainteresowana i jak mam czekać 2 tyg na węgiel z Braniewa.Gdzie ja mogę zrobić na dzień 2 kołka i jeszcze w tym zawieść złom do trójmiasta to coś jest nie ten..
Czyli samowolka. Przepisy wyznaczają standardy w transporcie drogowym i tak ma pozostać. Idąc twoim tokiem rozumowania, za chwilę jeździły by ciężarówki 100 ton dmc, 15 osiowe, najlepiej z dwoma przyczepami. Potem być narzekał, że osobówką musisz jeździć po orance. Nie mamy jeszcze infrastruktury nawet na 40t dmc.

Posiadasz umiejętność jeżdżenia dwoma zestawami naraz ? Szybciej się może wyprzedza ale dlatego, że będziesz jechał 40 km/h przeładowanym autem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: