Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sty 2012, 20:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Post Wysłano: 17 sty 2012, 18:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Koledzy sprawa popularności CB radia jest dość prosta każda moda bardzo szybko przemija, a sprawa wykorzystania tego urządzenia na krótkich dystansach jest dyskusyjna. Było w naszej motoryzacji wiele elementów pokazania się przytoczę kilka futrzaki misiowe, radia ze ściąganym panelem, aluminiowe felgi, tapicerka skórzana itp. w tym samym miejscu znalazło się CB. Teraz elementem lansu jest wypasiona nawigacja choć większość z tych osób jeździ miejscowo i jest im to po prostu nie potrzebne. Ja sam zaczynam widzieć też coraz mniej anten od CB w pojazdach osobowych i dostawczych. Z mojego punktu widzenia jest kilka powodów takiego stanu rzeczy na pewno pierwszym jest język osób używających CB (który odzwierciedla kulturę społeczeństwa), brak więzi i pomocy użytkowników, nastawienie na odbiór, a nie na nadawanie informacji i czysto praktyczny problem ściągania anteny do mycia i też pod sklepem, aby nie zmieniła właściciela. Następnym elementem jest użytkowanie nawigacji gdzie nie musimy nikogo prosić o pomoc przy dojeździe do danej firmy, gdzie jest mapa radarów i fotoradarów itp. gdzie w CB dość często wielu fałszowało informacje. Ja sam byłem jestem i będę użytkownikiem CB bo gdy mi nie pasuje rozmowa (kłótnia) to ją po prostu przerywam wyłączeniem odbiornika. Pozdrawiam Wilk 09 8).

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 17 sty 2012, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2011, 11:44
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Opole

Jakoś nie trafiają do mnie stwierdzenia, że popularność CB była (jest) kwestią mody, lansu, pokazania się... Myślę, że tzw "niedzielni kierowcy" jeżdżący rzadko i "wkoło komina" nie zaopatrywali się w zestaw CB, bo i po co im, a robili to kierowcy, którzy uznawali taki zakup za uzasadniony w swoim przypadku. Mianowicie ci chcący uzyskać rzetelne informacje o sytuacji na drodze i chcący takich informacji udzielać, a że ludzie są różni i CB zapewnia prawie całkowitą anonimowość to zaczęły się bluzgi, PYSIE, ubliżanie i filozofowanie na #19.
Dzięki popularności tego pasma po zniesieniu konieczności rejestracji użytkownika liczba użytkowników powiększyła się znacznie, a więc wynosząc PYSIE i wkur...nych radiooperatorów na margines można urozmaicić sobie nocną jazdę i będąc człowiekiem dla ludzi (myślę tu o uprzejmości) można uzyskać pomoc i rzetelne informacje.

Hmmmm..., gdyby tylko w krew userów CB weszła zmiana kanału podczas "prowadzenia" jakiegoś mobila do miejsca przeznaczenia.....a nie bajzel na drogowym.
Pozdrawiam!

_________________
Save water, drink beer!


Post Wysłano: 19 sty 2012, 0:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Nie jest aż tak źle, choć brakuje wiele do ideału, wiadomo że jakieś czarne owce się znajdą w stadzie nie zgodzę się, że lansem będzie posiadanie CB, ale zgodzę się, że jak komuś zaczyna CB przeszkadzać, można wyłączyć, zresztą jak każde inne urządzenie w samochodzie. Swoje CB i nawigację kupowałem z jasnych i oczywistych powodów, a to że dla niektórych te urządzenia stają się swoistym lansem lub też możliwością ukazania swojego drugiego Ja bez ponoszenia konsekwencji to już druga inna sprawa. CB-iści kiedyś sami się pilnowali, znali się z radia lub spotkań, jak ktoś się "wychylił" to potrafili z nim porządek zrobić zanim UKiE(wcześniej PAR) nadjechało. Czasy się zmieniły jak i też przepisy, na to wychodzi że państwo kształtuje nam dewiantów poprzez swoje liberalne podejście w tej kwestii!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 19 sty 2012, 0:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...na to wychodzi że państwo kształtuje nam dewiantów poprzez swoje liberalne podejście w tej kwestii!
państwo nie ma z tym nic wspólnego, bo żadną barierą nie było zaniesienie radia do sprawdzenia i zapłacenie paru złotych.
przyczyną montowania radia CB kiedyś na początku lat '90-tych było parę rzeczy:
1. wejście w strefę do tej pory zarezerwowaną tylko dla wybranych.
2. brak możliwości innej komunikacji ponieważ jeszcze nie było telefonów komórkowych.
3. część kierowców miała przeszłośc krótkofalarską i to było naturalną kontynuacją.

dzisiaj czytam na forum użytkowników mojego pojazdu osobowego temat pt. "czy to prawda, że dużo można zaoszczędzić na mandatach montując CB"? także dzisiejsze powody montowania CB jest dość odmienne.

jedyną grupą, która potrafi korzystać z CB są kamperowcy, którzy właczają radia tylko wtedy, gdy jadą w grupie, aby się między sobą porozumiewać.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 19 sty 2012, 1:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
państwo nie ma z tym nic wspólnego, bo żadną barierą nie było zaniesienie radia do sprawdzenia i zapłacenie paru złotych.
przyczyną montowania radia CB kiedyś na początku lat '90-tych było parę rzeczy:
1. wejście w strefę do tej pory zarezerwowaną tylko dla wybranych.
2. brak możliwości innej komunikacji ponieważ jeszcze nie było telefonów komórkowych.
3. część kierowców miała przeszłośc krótkofalarską i to było naturalną kontynuacją.

dzisiaj czytam na forum użytkowników mojego pojazdu osobowego temat pt. "czy to prawda, że dużo można zaoszczędzić na mandatach montując CB"? także dzisiejsze powody montowania CB jest dość odmienne.

jedyną grupą, która potrafi korzystać z CB są kamperowcy, którzy właczają radia tylko wtedy, gdy jadą w grupie, aby się między sobą porozumiewać.
I tu szczerze przyznam się, że mnie kompletnie zaskoczyłeś swoimi spostrzeżeniami w tym co napisałeś.
Otóż nie zgodzę się z tym, bo owe lata nie były sprzyjające dla "wybranych", ci wybrani to byli właśnie ci którzy postanowili zalegalizować swoją obecność na falach pasma obywatelskiego, do dziś krótkofalowcy "brzydzą" się tym pasmem (nie dziwię się, zwłaszcza teraz) a ta przeszłość krótkofalarska jest niczym jak chęć sprowadzenia porządku na wzór krótkofalowców, co częściowo udało się, choć i tak było wielu działających bez zezwolenia, ale oni się pilnowali. Przeszłość krótkofalarska we władzach PAR, a teraz UKEiR spowodowała właśnie skundlenie pasma CB, nigdy nie przyznano klubom CB jakiegoś znaczenia, a wręcz przeciwnie zabawa w łączności dalekie na tym paśmie była wręcz wyśmiewana przez tych wielkich krótkofalowców, którzy dopominali się zakazu takich praktyk na tym paśmie. Jak doprowadzić do zamętu i ukrócić takowy proceder? Dać możliwość wolnego zakupu większej rzeszy użytkownikom bez pozwoleń, bez numerów wywoławczych, efekt zamierzony został perfekcyjnie.
Hmmm...Cyryl czy ty uważasz że jedyna grupa, która potrafi z tego pasma korzystać to są właśnie kamperowcy? Mylisz się, obrażasz CB-stów byłych i tych, którzy bawią się jeszcze w to bo to ich hobby oraz tych którzy wiedzą jak korzystać z CB bo wysilili się na tyle, że po zakupie urządzenia zapoznali się z zasadami jakie powinny obowiązywać w tym paśmie.
Podziwiam niektóre twoje wypowiedzi, ale ta ostatnia jest najgorsza jaką przeczytałem.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 22 sty 2012, 0:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2011, 11:44
Posty: 8
GG: 0
Lokalizacja: Opole

Cytuj:
1. wejście w strefę do tej pory zarezerwowaną tylko dla wybranych.
Z punktu widzenia obecnej popularności CB to dość silny argument, gdyż po zliberalizowaniu przepisów wielu wreszcie mogło włączyć się w brać CB- stów...
Cytuj:
2. brak możliwości innej komunikacji ponieważ jeszcze nie było telefonów komórkowych.
oraz iPhone-ów, aplikacji, super mega wykrywaczy wciąż idących w niewiadomym kierunku.
To akurat równie mocny argument jak #1
Cytuj:
temat pt. "czy to prawda, że dużo można zaoszczędzić na mandatach montując CB"?
To akurat jeden z głównych (chyba najsmutniejszych) powodów zakupu zestawu, przez tak powszechnie nazywanych w eterze "umysłowymi"- panów przed 40-stką pod krawatem wiecznie spieszących się na spotkanie z kontrahentem...
ANTYMISIEK panowie, to meritum tej dyskusji? Oby nie...

Myślę, że od razu można wychwycić tych, którzy zapoznali się z zasadami obowiązującymi na paśmie CB po zakupie pierwszego zestawu- jak napisał Jaccu (niewielu ich jest).

Pozdrawiam!

_________________
Save water, drink beer!


Post Wysłano: 22 sty 2012, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

wydaje mi się, że dla młodszych kolegów przeszłość się mocno spłaszcza.
otóż przed 1989 roku nie było moblinych radiostacji, tylko stacjonarne. aby dostąpić tego zaszczytu, trzeba było przejść etap w kółkach krótkofalowców, gdzie opiekunami byli pracownicy SB. wszyscy byli czasami nie zdając sobie z tego sprawę pilnie obserwowani. ci co mieli rodzinę za granicą, rodziców walczących w AK czy na zachodzie, niepewni ideologicznie itp. nie mieli dostępu do tej formy komunikacji.

natomiast po 1989 można było korzystać z CB radia kupionego w najczęściej w Niemczech na dziko, albo zgłosić się do PAR-u, albo przedstawić świadectwo homologacji nowego radia lub przynieść radio do sprawdzenia, opłacić niewielką opłatę i dostawało się takie "zezwolenie na zakładanie i używanie radiotelefonu w paśmie obywatelskim 27 MHz CB Radio". moje o numerze 14308A/R ważne było do 2008 roku. i to nie było żadne ograniczenie w dostępie, część miała z zezwolenie, a część na dziko, to nie było prawie sprawdzane.

natomiast dzisiaj nie ma żadnych ograniczeń.

dlatego dla mnie dzisiaj i okres po 1989 to w zasadzie to samo.

natomiast co do kamperowców, miałem napisać nie jedyni, ale jedna z grup, która potrafi korzystać z radia. przepraszam

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 sty 2012, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

[quote="Cyryl"]wydaje mi się, że dla młodszych kolegów przeszłość się mocno spłaszcza.
otóż przed 1989 roku nie było moblinych radiostacji, tylko stacjonarne. aby dostąpić tego zaszczytu, trzeba było przejść etap w kółkach krótkofalowców, gdzie opiekunami byli pracownicy SB. wszyscy byli czasami nie zdając sobie z tego sprawę pilnie obserwowani. ci co mieli rodzinę za granicą, rodziców walczących w AK czy na zachodzie, niepewni ideologicznie itp. nie mieli dostępu do tej formy komunikacji.

natomiast po 1989 można było korzystać z CB radia kupionego w najczęściej w Niemczech na dziko, albo zgłosić się do PAR-u, albo przedstawić świadectwo homologacji nowego radia lub przynieść radio do sprawdzenia, opłacić niewielką opłatę i dostawało się takie "zezwolenie na zakładanie i używanie radiotelefonu w paśmie obywatelskim 27 MHz CB Radio". moje o numerze 14308A/R ważne było do 2008 roku. i to nie było żadne ograniczenie w dostępie, część miała z zezwolenie, a część na dziko, to nie było prawie sprawdzane.

natomiast dzisiaj nie ma żadnych ograniczeń.

dlatego dla mnie dzisiaj i okres po 1989 to w zasadzie to samo./quote]
Nie wiem Cyrylu, skąd ty takie wiadomości masz, choć nie twierdzę, że SB w owym czasie mogło podsłuchiwać i mieć wgląd na to co się dzieje w tym świadku, ale nie słyszałem, żeby przyszli CB-ści byli po pieczą krótkofalowców, oni sami stworzyli takie, a nie inne ustalenia, niektóre żywcem ściągnięte od starszych kolegów krótkofalowców i dobrze, przynajmniej mniej zamętu by było, a potencjalny CB-sta mógłby z większą łatwością startować na uprawnienia krótkofalarskie.
Co do zakupu sprzętu to różnie bywało, ale znormalizowano, później sklepy już zajmowały się pozwoleniem i homologacją, więc kto chciał to kupował i od razu miał sprzęt legalnie kupiony i mógł na nim "pracować" Tu akurat Ty zbyt uwypukliłeś tą sprawę wciągając w to Bóg wie kogo.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 23 sty 2012, 9:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nie bardzo wiem o co chodzi.

to że rozmowy w eterze były za komuny słuchane było pewne, natomiast w wszystkich domach kultury takie rzeczy jak krótkofalowcy, ognisko strzeleckie (akurat takie były moim domu kultury) i inne miały opiekunów. opiekunami byli dawni pracownicy UB, którzy przeszli na wcześniejsza emeryturę (najczęściej w 1956 roku, kiedy to UB przerodziła się w SB) i dalej współpracując z SB bardzo dokładnie przyglądali się młodzieży.
w każdej grupie na studiach były osoby donoszące co dzieje się w środowisku studenckim i co zabawniejsze większość wiedziała kto to jest. tak samo było w pracy.
przed 1989 rokiem moblinych radiostacji w rodzju dzisiejszych CB nikt nie miał poza służbami mundurowymi. jedyną formą porozumiewania były stacjonarne krótkofalówki. nigdzie nie pisałem o jakieś pieczy krótkofalowców nad CB-radiowacami - pisałem tylko o dostępności do CB.

natomiast po 1989 roku dopiero pokazały się CB-radia i wymagane było zezwolenie o którym pisałem, jednak większość ludzi nie przejmowała się tym.
kupowało się radia głównie w Niemczech, często były to radia po przeróbkach z nieodpawającymi parametrami. takie radio, jeżeli chciałeś być w zgodzie z przepisami zanosiłeś do PAR-u. tam sprawdzali, jeżeli było dobrze to OK, jeżeli nie to za kalibrację pałciłeś równowartość około dzisiejszych 100zł.

swoim postem chciałem przedstawić sytuację, że prawdziwe ograniczenie w dostępie było przed 1989 rokiem, natomiast później mimo że były wymagane zezwolenia, to była wolna amerykanka. a nawet jakbyś chciałbyć w zgodzie z przepisami, dostęp do CB-radia nie był specjalnie utrudniony.

więc ogranicznienie takie z zezwoleniami wprowadzone dzisiaj będzie fikcją, a do ograniczeń z czasów komuny nie sposób wrócić.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 23 sty 2012, 10:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lut 2009, 20:28
Posty: 42
Lokalizacja: Świnoujście [ZSW]

Niedawno jeden mobil mówił, że przed kupnem CB-Radia ludzie powinni przechodzić psychotesty :lol:


Post Wysłano: 23 sty 2012, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

badania trzeba przechodzić żeby wykonywać wiele czynności. psychotesty też obowiązują przy bardzo wielu zawodach.
tylko aby wykonywać najtrudniejsze rzeczy nic nie trzeba. wychowywać dziecko i rządzić krajem może każdy, nawet psychol.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 sty 2012, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2007, 19:19
Posty: 385
GG: 0
Samochód: midlum

Unas chyba wyłącznie


Post Wysłano: 25 sty 2012, 15:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

nam wydaje się, że jesteśmy pępkiem świata, ale tak jest wszędzie.

jeden z prezydentów Finlandii pełnił urząd prezydencki będąc aktywnym alkoholikiem. zdarzało mu się wywrócić podczas oficjalnych wystąpień, bełkotać zamiast mówić, zasypiać. wszyscy o tym wiedzieli, traktowali to jak ciężką przewlekłą chorobę i wszyscy mu współczuli. dotrwał do końca kadencji.
jednak w żadnym innym zawodzie nie utrzymałby się, ani jako robotnik, ani jako prawnik, pracownik biurowy itp. ale urząd prezydenta spokojnie mógł sprawować.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 25 sty 2012, 23:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 wrz 2011, 5:04
Posty: 463
GG: 1
Samochód: Daihatsu Sirion
Lokalizacja: Glasgow

Cytuj:
nam wydaje się, że jesteśmy pępkiem świata, ale tak jest wszędzie.

jeden z prezydentów Finlandii pełnił urząd prezydencki będąc aktywnym alkoholikiem. zdarzało mu się wywrócić podczas oficjalnych wystąpień, bełkotać zamiast mówić, zasypiać. wszyscy o tym wiedzieli, traktowali to jak ciężką przewlekłą chorobę i wszyscy mu współczuli. dotrwał do końca kadencji.
jednak w żadnym innym zawodzie nie utrzymałby się, ani jako robotnik, ani jako prawnik, pracownik biurowy itp. ale urząd prezydenta spokojnie mógł sprawować.
To akurat zły przykład. W odróżnieniu od pracy zawodowej prezydenta nie da się zwolnić z pracy. Można go nie wybrać na następną kadencję albo np .postawić przed Fińskim odpowiednikiem Trybunału Stanu. Ale to trzeba mieć za co go postawić, bycie pijanym to raczej nie jest przestępstwo które się do tego kwalifikuje.

Podobnie jak pijakami i idiotami może być wielu włascicieli firm - tez ich nikt nie zwolni.

_________________
Tak lubię: http://youtu.be/R15gD35BsiA

http://www.gazetae.com


Post Wysłano: 05 lut 2012, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Witam :)

Panowie zostawmy wszystkich Prezydentów, ich problemy mnie nie interesują. Nie o tym temat.
Czytając tą dyskusję sądzę Cyryl, ze nie bardzo się orientujesz w temacie CB ( coś tam wiesz coś słyszałeś) . Odnoszę wrażenie, że wg Ciebie CB służy TYLKO Kamperowcom jak by to byli inni ludzie i kierowcy lub inni użytkownicy dróg, którzy mają swoje ustalenia oraz korzystają z innego kodeksu drogowego oraz wszelkich przepisów dotyczących jazdy.
Całkowicie zgadzam się z tym o czym pisze Jaccu, chyba niezbyt dokładnie czytasz o czym on pisze..
Aleeee..... by nie mącić i nie zmieniać tematu. Poniżej ot tak na szybko znalezione ( pierwsze lepsze pod ręką ) i zeskanowane ZEZWOLENIE ot tak dla potomnych ;)

Przód oraz tył :

Obrazek

środek :

Obrazek

Era świetności CB zaczęła podupadać w momencie gdy rozpoczął się "rozkwit" ery internetu.
Chciałbym oraz mam cichą nadzieję, że powrócą DOBRE czasy dla CB radia, że powrócą dobre zwyczaje i wreszcie skończy się to całe "chamstwo", bluzganie, beeekanie, itp zachowania. Jestem za tym by wprowadzić Zezwolenia ponownie, zaostrzyć warunki wydawania. Takiej DEMO-kracji jak jest w obecnym wykonaniu w paśmie CB - jestem PRZECIWNY.
Może są to mocno napisane słowa , wielu będzie przeciw temu co napisałem lecz " Tak se ne da" . Porządek jakiś musi być i wreszcie trzeba - wręcz należy nad tym zapanować.
Z tego co usłyszałem na radyjku, wracałem wtedy z Estonii . Jadąc przez Polskę mijałem kolegę jadącego osobówką, który wołając przez radyjko podawał swój znak wywoławczy ( jak pamiętam chyba - małpka 21 ), jakież było me miłe zdziwienie gdy to usłyszałem :). Pomyślałem - SUPER - nareszcie zaczyna się coś dobrego dziać. Oczywiście jeden z kolegów ( notabene z mojej firmy - wydaje mi się, że zgryźliwie ustosunkowany do życia - wiekowy gość - cóż są tacy ) nie mający zielonego pojęcia o dawnym PRAWDZIWYM CB , musiał skomentować jego wywołania oraz podawanie znaku. Tak to jest jak z radia korzystają ludzie nie mający o tym pojęcia.
Zapytałem tego kolegę czy może należy do jakiegoś klubu ??? I o dziwo - potwierdził me słowa. Na szybko powiedział, że powstał klub CB każdy kto jest członkiem ma swój znak wywoławczy , oraz to że chcą przywrócić ( taki mają zamiar ) , oraz chcą propagować dobre oraz kulturalne wzorce zachowana w paśmie radia obywatelskie CB.
I ja jestem za tym podpisuję się dwoma rękoma oraz "nogami". Niech wreszcie wróci normalność, zabrać radia tym wszystkim, którzy nie potrafią korzystać z zasad DEMOKRACJI. Koniec kropka

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 24 lut 2012, 16:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lut 2009, 20:28
Posty: 42
Lokalizacja: Świnoujście [ZSW]

Cytuj:
Era świetności CB zaczęła podupadać w momencie gdy rozpoczął się "rozkwit" ery internetu.
Co racja to racja ...
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: