Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 sty 2012, 9:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2006, 11:38
Posty: 19
Lokalizacja: Krzepice

Dowiedziałem się dzisiaj że jakiś gość w okolicy ma scanie z pługiem a w lato ciąga wywrotke naczepe. Tylko ciekawe czy on dalej ma w dowodzie c.siodłowy czy specjalny. Rzeczoznawca mi mówił że robił juz takie zmiany i jak narazie nie było żadnego problemu z władzą. Mówi żeby zamontować tą płyte z przodu i nigdy jej nie sciągać bo właśnie wtedy sie policja do czepi.


Post Wysłano: 23 sty 2012, 20:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

pozostał mały szczegół-jeśli będziesz używał tachografu to się zdemaskujesz,że to fikcja..
-jeśli nie,a zaliczysz wpadkę(np.wypadek)pójdzisz siedzieć na długie lata,a
skarbówka puści cię z torbami...

powodzenia


Post Wysłano: 23 sty 2012, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2006, 11:38
Posty: 19
Lokalizacja: Krzepice

No to cóż sam nie wiem co zrobić. A czemu mają sie doczepić do tafografu ??


Post Wysłano: 23 sty 2012, 21:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 mar 2008, 21:05
Posty: 390
GG: 5236488
Samochód: ŁOPEL
Lokalizacja: GRUDZIADZ

ja mam np. wpisane tak:

rodzaj pojazdu-specjalny
przeznaczenie-zimowe utrzymanie dróg

tachograf nigdy karty nie widział...100% legalnie...teoretycznie mogę jeżdzić bez przerwy przez miesiąc :mrgreen:

ja-jak "nabroję" jestem kryty ...a ty?


Post Wysłano: 24 sty 2012, 1:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2006, 11:38
Posty: 19
Lokalizacja: Krzepice

A jak ja też będe miec wpisane jak ty rodzaj - specjalny i przeznaczenie to utrzymanie dróg ?? To też bedzie problem ?? My jeździmy scania tylko na kopalnie i czasami trzy razy w tygodniu a czasami raz na tydzień. Widze że jesteś zorientowany w temacie ,,gulin" może mi jakos doradzisz jak wybrnąć z sytułacji ? Żeby z władza mi to przeszło i policją. Z góry wielkie dzięki za info.


Post Wysłano: 06 lut 2012, 0:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2012, 0:09
Posty: 27
GG: 28710804
Samochód: volvo fh

Jeżeli chcesz zrobić zmiany konstrukcyjne (montaż czołownicy) i automatycznie zmienia się pojazd z ciągnika samochodowego na pojazd specjalny zimowego utrzymania dróg i przy pierwszej lepszej kontroli czy policji czy itd masz mega problem bo w dowodzie masz wpisane pojazd specjalny a nie ciągnik samochodowy. Miałem podobny problem bo mam tak zrobione dwie wywrotki solówki i latem woziłem piasek a policjant się doczepił że nie wolno mi wozić nic tymi pojazdemi bo to są auta do ZUD. Ale że to był piasek i WZ była na moją firmę to kierowca wpadł na pomysł i powiedział że wozi piasek na akcje zima i się udało.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: