Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 wrz 2011, 0:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 paź 2008, 22:51
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Narazie BMW
Lokalizacja: Radom

Cytuj:
We Włoszech masz do wyboru: albo płacisz gotówką, albo specjalną kartą
No domyśliłem się co oznaczają symbole na bramkach tylko że kolega napisał że w danych krajach czytnik obowiązuje w 100% ,czyli jak ja to rozumuje że nie mam innego wyboru jak czytnik.


Post Wysłano: 24 wrz 2011, 9:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 wrz 2010, 19:51
Posty: 66
GG: 1437399
Samochód: Kadett
Lokalizacja: Augustów | Polska | Europa | Świat

Ja jak jeździłem Iveco Daily 6,5t DMC, to płaciłem kartą (VIACard jeśli dobrze pamiętam). Inny egzemplarz ode mnie z firmy miał czytnik, więc chyba masz do wyboru. Nie wiem jaka jest różnica w kosztach.


Post Wysłano: 24 wrz 2011, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2011, 1:01
Posty: 5
GG: 0
Samochód: ateszko

Cytuj:
Cytuj:
I jak ma być dobrze w polskim transporcie, kiedy każdy kto ma 80 000 (na juchę sie od familii pożyczy) na zestaw eur2 od razu pakuje się w ciężki transport...

Osobny temat to ludzie którzy płacą za duże podatki od zysków z innych branż i zwyczajnie szukaja sobie kosztów.
Zgadzam sie z kolegą, ale co zrobisz jak jego sasiad ma pewnie zestaw wiec w jego mniemaniu to pewnie dobry biznes.
Wejdzie na rynek zepsuje stawki troche straci zestaw sprzeda i zajmie sie handlem owocami.
Śniadypl , skoro chcesz sie wypowiadac na tematy nie zwiazane z z tym watkiem to prosze Cie o niezwloczne zaprzestanie pierd*lenia glupot. A tak dla informacji prowadze firme transportowa przez 15 lat niestety tylko krajowy pojazdami do 12 t. Dlatego moglbys nie wypowiadac sie bez istotnych informacji . Co do stawek , moge Cie zapewnić ze za grosze nie jezdze. Nawiazujac do zestawu mam pieniądze zarobione na wlasny zestaw E5. Co najlepsze od nikogo nie pozyczalem ani nie ukradlem.


Post Wysłano: 24 wrz 2011, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2011, 1:01
Posty: 5
GG: 0
Samochód: ateszko

Cytuj:
Cytuj:
Co was obchodzi co on chce zrobić ?
Będzie chciał się wysrać pod gruszą to się wysra za swoje a nie za wasze.
On się wysra, a my będziemy musieli to wąchać.
Cytuj:

Takich firm będzie przybywać. Strategia "Just in Time" pozwala na minimalizację kosztów składowania zapasów, w związku z czym wprowadza się awizacje załadunków i rozładunków. Poza tym można zarobić na karach nakładanych na 'spóźnialskich' przewoźników. :wink:
[/quote]

Od strategi JIT coraz więcej firm odchodzi. Prosze sobie wyobrazić organizację takiego transportu przykładowo z Marsyli do Wrocławia. Odcinek do pokonania jest spory, tak więc może powstać wiele zagrożeń mających wpływ na terminowość dostawy. Co za tym idzie, przewóz musi być tak zaplanowany, aby była rezerwa na ewentualne poślizgi. Dalej, jeśli wszystko idzie ok, taki samochód przybywa na miejsce docelowe wcześniej aniżeli jest taka potrzeba. Stoi załadowany, stoi bezczynnie. Ktoś za to musi płacić. Do tego dochodzą opóźnienia w dostawie na które przewoźnik jak i organizator transportu nie ma wpływu, zdarzenia losowe, dzięki którym również przysłowiowa taśma może stanąć. Oczywiście może istnieć opcja przepinki naczep itp. Ale to generuje dodatkowe koszty w postaci większej ilości taboru itd. Jest grono firm która od lat z powodzeniem stosuje taką formę dostaw. Wszystko zależy od bardzo wielu czynników :wink:

Dlatego też wiele firm odchodzi od JIT na rzecz stosunkowo niewielkich zapasów , mogących zaspokoić bieżące zapotrzebowanie na materiały wraz z ciągłymi nowymi dostawami - szybka rotacja zapasu.[/quote]


Swoje chamstwo pozostaw dla swojej rodzinki a nie wylewaj je na forum. Wielki transportowiec.


Post Wysłano: 24 wrz 2011, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

A ty się tak nie oburzaj. Bo skoro pytasz o tak elementarne rzeczy, to pewnie matematyka, nie wspomnę już o ekonomii nie jest twoją dobrą stroną. Nie wróżę świetlanej przyszłości twojej firmie, aczkolwiek życzę powodzenia. Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 wrz 2011, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Cytuj:
Jaki wybrac (daf,volvo, itp)?
Co robic jak mi sie taki kolos popsuje w trasie??
Jakie wysoksoci jest ubezpiecznie , assistance, autocasco? Czy wykupujecie to w ogole?
Cytuj:
Poki co chcialem na krajówke lecz nie zamierzam stronic od zagranicy . Na poczatek chcialem ciagnac firanke bo jest najtańsza . Jakie stawki mozna przyjaz za zadawalajace w transporcie krajowym oraz miedzynarodowym? Czy zdarzylo wam sie placic kare ze nieterminowe dostarczenie ladunku ??
Cytuj:
A tak dla informacji prowadze firme transportowa przez 15 lat niestety tylko krajowy pojazdami do 12 t. Dlatego moglbys nie wypowiadac sie bez istotnych informacji . Co do stawek , moge Cie zapewnić ze za grosze nie jezdze. Nawiazujac do zestawu mam pieniądze zarobione na wlasny zestaw E5. Co najlepsze od nikogo nie pozyczalem ani nie ukradlem.
Panie przewoźnik to coś Pan robił przez całe życie, coś Pan woził i w jaki sposób, he? :|

A ty wykupujesz te duperele na swoje wozy?
A co robisz jak ci auto padnie?
Kar za opóźnienia nie masz?
Ile to jest nie za grosze?

Kolego prowadzisz zajbisty interes, też tak chcę :!:
______________________________________________

P.S Nie odbierz tego źle, ale jak na osobę która jest już związana z transportem twoja wiedza jest mizerna.


Ostatnio zmieniony 25 wrz 2011, 11:02 przez martinfh, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 25 wrz 2011, 4:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 wrz 2011, 2:21
Posty: 64
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
Jaki wybrac (daf,volvo, itp)?
Co robic jak mi sie taki kolos popsuje w trasie??
Jakie wysoksoci jest ubezpiecznie , assistance, autocasco? Czy wykupujecie to w ogole?
Cytuj:
Poki co chcialem na krajówke lecz nie zamierzam stronic od zagranicy . Na poczatek chcialem ciagnac firanke bo jest najtańsza . Jakie stawki mozna przyjaz za zadawalajace w transporcie krajowym oraz miedzynarodowym? Czy zdarzylo wam sie placic kare ze nieterminowe dostarczenie ladunku ??
Cytuj:
A tak dla informacji prowadze firme transportowa przez 15 lat niestety tylko krajowy pojazdami do 12 t. Dlatego moglbys nie wypowiadac sie bez istotnych informacji . Co do stawek , moge Cie zapewnić ze za grosze nie jezdze. Nawiazujac do zestawu mam pieniądze zarobione na wlasny zestaw E5. Co najlepsze od nikogo nie pozyczalem ani nie ukradlem.
Panie przewoźnik to coś Pan robił przez całe życie, coś Pan woził i w jaki sposób, he? :|

A ty wykupujesz te duperele na swoje wozy?
A co robisz jak ci auto padnie?
Kar za opóźnienia nie masz?
Ile to jest nie za grosze?

Kolego prowadzisz zajbisty interes, też tak chcę :!:
Jeżdzi np pod Pekaes co miesiąc ( no 45 dni) dostaje na konto 50tyś.zł no to nie są grosze :)
Szkoda tylko że w kieszeni ma 8-10% tej sumy :P a jak trafi się awaria to czasami i na minusie zostanie :D


Post Wysłano: 25 wrz 2011, 11:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2011, 1:01
Posty: 5
GG: 0
Samochód: ateszko

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Jaki wybrac (daf,volvo, itp)?
Co robic jak mi sie taki kolos popsuje w trasie??
Jakie wysoksoci jest ubezpiecznie , assistance, autocasco? Czy wykupujecie to w ogole?
Cytuj:
Poki co chcialem na krajówke lecz nie zamierzam stronic od zagranicy . Na poczatek chcialem ciagnac firanke bo jest najtańsza . Jakie stawki mozna przyjaz za zadawalajace w transporcie krajowym oraz miedzynarodowym? Czy zdarzylo wam sie placic kare ze nieterminowe dostarczenie ladunku ??
Cytuj:
A tak dla informacji prowadze firme transportowa przez 15 lat niestety tylko krajowy pojazdami do 12 t. Dlatego moglbys nie wypowiadac sie bez istotnych informacji . Co do stawek , moge Cie zapewnić ze za grosze nie jezdze. Nawiazujac do zestawu mam pieniądze zarobione na wlasny zestaw E5. Co najlepsze od nikogo nie pozyczalem ani nie ukradlem.
Panie przewoźnik to coś Pan robił przez całe życie, coś Pan woził i w jaki sposób, he? :|

A ty wykupujesz te duperele na swoje wozy?
A co robisz jak ci auto padnie?
Kar za opóźnienia nie masz?
Ile to jest nie za grosze?

Kolego prowadzisz zajbisty interes, też tak chcę :!:
Jeżdzi np pod Pekaes co miesiąc ( no 45 dni) dostaje na konto 50tyś.zł no to nie są grosze :)
Szkoda tylko że w kieszeni ma 8-10% tej sumy :P a jak trafi się awaria to czasami i na minusie zostanie :D
Osobiście nie wykupuje auto casco ani assistance na samochody. Przewoże dla kilku firm w świetokrzyskim artykuły spożwycze po całej Polsce . Stawki od 2,10 do 2,50 z km . Zazwyczaj to ściągam do najbliższego mechanika . Jeszcze z tymi autkami daje rade ale z ciągnikami byłoby juz ciężko.


Post Wysłano: 25 wrz 2011, 11:50

Za 2.10-2.50 to się powinno jeździć na busie, a nie ciężarówce :?


Post Wysłano: 30 wrz 2011, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 gru 2010, 16:20
Posty: 39
GG: 0
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Myszków [SMY]

Cytuj:
Cytuj:
Automaty masz w :
PL, CZ, A, D, F, E, SK, SLO, I, P.
w N również

Poza tym widzę, że kolega dominiktk ma nikłe pojęcie o transporcie, i związanymi z tym rzeczami. Więc nie wiem czy to dobry pomysł zabierać się za to....

Zapomnieliście jeszcze o Hiszpanii :) Byłem tam 2 lata temu, ale pamiętam, że był czytnik. Teraz jakoś ostatnio wprowadzili jeden wspólny czytnik dla Francji i Hiszpanii.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: