Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 maja 2011, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

artkurkoarczi18 wszystko jest w porządku z Twoją klimą. Na początku sprężarka chodzi cały czas, później jak nie ma potrzeby to się wyłącza. Temperatura na wylocie z kratki mogłaby być troszeczkę niższa ale 15 stopni na przednich fotelach i 18 na tylnych przy tej temperaturze to chyba dobry wynik. Fachowcy powinni sprawdzić ilość czynnika w układzie i szczelność owego układu. Ile zapłaciłeś za serwis? Dobijali Tobie gazu?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 23 maja 2011, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2011, 14:57
Posty: 13
GG: 0
Samochód: 2462ZCM5

Borek 200zł za pelen serwis z odgrzybianiem ozonowym
dobijali iles tam ale niepamietam
aha i nie zrozumielismy sie przez pierwsze 3min wentylator razem ze sprezarka krecą sie caly czas a później 9s wentylator klime chodzi razem ze sprezarką i na 4s sie wylaczają i tak w kólko
na max nawiewie, nawiewie na twarz, ob otwartym i chlodzeniu na maxa mialem na kratce 9C jak zmniejszylem nawiew do 2 spadlo do 8,2-8,5C no i mniej juz nie uzyskalem
na zew w cieniu bylo 24-26C a we wnętrzu na desce rozdzielczej na temp pisalo 18,5C wiec na wys głów bylo troszke wiecej, a na term polozonym z tylu na tunelu srodkowym wiec na wys kolan tylnich pasazerów bylo 15C


Post Wysłano: 23 maja 2011, 19:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Chyba za dużo wymagasz od tej klimy :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 23 maja 2011, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

autor tematu zapomniał napisać, że chce z auta zrobić lodówkę.

jazda na dłuższą metę w lecie z temperaturą wnętrza poniżej 20 st. C gwarantuje stanie się "smarkaczem".
jeżeli chcesz być zdrowy minimalna temperatura wnętrza pojazdu, czyli tam gdzie jesteś nieruchomy to 23-24st. C.
klimatyzacja ma sprawić, że będziesz się w miarę dobrze czuł, zmęczenie spowodowane upałem nie zmniejszy Twojej sprawności, ale nie sprawi, że będziesz miał suche plecy.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 maja 2011, 8:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Borek 200zł za pelen serwis z odgrzybianiem ozonowym
dobijali iles tam ale niepamietam
aha i nie zrozumielismy sie przez pierwsze 3min wentylator razem ze sprezarka krecą sie caly czas a później 9s wentylator klime chodzi razem ze sprezarką i na 4s sie wylaczają i tak w kólko
na max nawiewie, nawiewie na twarz, ob otwartym i chlodzeniu na maxa mialem na kratce 9C jak zmniejszylem nawiew do 2 spadlo do 8,2-8,5C no i mniej juz nie uzyskalem
na zew w cieniu bylo 24-26C a we wnętrzu na desce rozdzielczej na temp pisalo 18,5C wiec na wys głów bylo troszke wiecej, a na term polozonym z tylu na tunelu srodkowym wiec na wys kolan tylnich pasazerów bylo 15C
No to przyzwoite pieniądze skoro jeszcze dobili gazu. Moim zdaniem parametry pracy Twojej klimy są bardzo dobre. Jak chcesz zwiększyć efekt chłodu ustaw obieg powietrza na zamknięty. Tak w ogóle to optymalne parametry pracy klimatyzacji to takie aby we wnętrzu samochodu utrzymać od 6 do 8 stopni poniżej temperatury zewnętrznej. Osobiście ustawiam na 21,5-22 stopnie i wtedy jest komfortowo, ale należy pamiętać o odpowiednim "ogrzaniu" samochodu przed wyjściem na zewnątrz. Inaczej będzie tak jak pisał Cyryl w pierwszej części postu.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 24 maja 2011, 19:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2011, 14:57
Posty: 13
GG: 0
Samochód: 2462ZCM5

przeciez wystarczy nadmuch dac na 1 a juz sie robi w aucie gorąco to po co grzac?
wg mnie ta klima cos nie bardzo chlodzi bo wole dac ja na 0 i pootwierac okna i mam nawet chlodniej i o wiele ciszej niz jechac na max nadmuchu na klimie


Post Wysłano: 24 maja 2011, 19:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3271
Lokalizacja: eu

Cytuj:
bo wole dac ja na 0 i pootwierac okna i mam nawet chlodniej i o wiele ciszej niz jechac na max nadmuchu na klimie
No to zrób tak....
W czym problem?


Post Wysłano: 25 maja 2011, 10:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 maja 2011, 14:57
Posty: 13
GG: 0
Samochód: 2462ZCM5

przeciez mam klime zeby nie otwierac szyb


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: