Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Wczoraj dostałem od naszego najbardziej doświadczonego kolegi z forum dwa pliki PDF. Pierwszy z nich dotyczy odczytu oryginalnych wykresówek VDO (Kniezle) a drugi podstawy właściwej obsługi tachografu.

Oto linki, z których można pobrać te dokumenty

1. http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=0UZA ... A5SBPUJI9O

2. http://s37.yousendit.com/d.aspx?id=1Q22 ... RUQ5M24ZL9


Proszę się powstrzymać od komentarzy typu: "Kto by nie umiał wypełnić tarczki" (takie posty bedą usuwane - już ja tego dopilnuję :twisted: ), albo coś w tym stylu i jak kogoś to interesuje, to dokładnie przeczytać.

Mam nadzieję, że Cyryl nie będzie miał mi za złe za publikacje tego, ale jak dobrze pamiętam z wczorajszego czata, chciał aby to się znalazło na forum.

:wink: :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2006, 14:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Cytuj:
"Kto by nie umiał wypełnić tarczki"
No właśnie :twisted: :twisted: :twisted:

Ale widze że ten poradnik bardzo pojemny, i dużo "dodatkowych" informacjii jest w nim zawartych... :)


Ogólem może się bardzo przydać, szczególnie dla początkujących kierwoców :)

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2006, 16:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2006, 21:00
Posty: 27
Lokalizacja: SZCZECIN

Suepr temat i super materiały, akurat jestem tym zainteresowany....
Paździoch miałeś naprawdę dobrego pomysła !!!


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2006, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
No właśnie Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Co Oski nieumiesz...:P To niby wydaje się takie proste ale dla kogoś kto niemiał z tym nigdy styczności (czyt. z tarczkami) to może być jakiś tam problem, Ja osobiście orientuje się co i jak, niedawno wypisywałem za tate tacho bo mu się niechciało wyjść z domu do auta to mnie posłał żeby wymienić, z tym że widziałem jak inne było wypełnione to praktycznie bez problemu, ale i bez tego bym sobie poradził...:]


Tytuł:
Post Wysłano: 04 mar 2006, 17:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
Paździoch miałeś naprawdę dobrego pomysła !!!
Nom to jest raczej pomysł Cyryla, a ja to tylko pokazałem, bo pomysłałem, że może się komuś przydać.
Cytuj:
To niby wydaje się takie proste ale dla kogoś kto niemiał z tym nigdy styczności (czyt. z tarczkami) to może być jakiś tam problem, Ja osobiście orientuje się co i jak, niedawno wypisywałem za tate tacho bo mu się niechciało wyjść z domu do auta to mnie posłał żeby wymienić, z tym że widziałem jak inne było wypełnione to praktycznie bez problemu, ale i bez tego bym sobie poradził...

Wypełnienie wykresówki to nic trudnego, ale czytanie, zrozumienie co i jak oraz tylna jej część to już jest większy problem, nawet wśród niektórych kierowców. :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2006, 10:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

myślę, że celem tego forum jest między innymi informacja dla tych którzy są kierowcami i dla tych którzy chcą nimi zostać.
im więcej będą oni wiedzieć i będą mieli wyższe kwalifikacjie tym bardziej inni użytkownicy dróg będą bezpieczniejsi.
nawet tak banalna rzecz jak zrozumienie przez innych użytkowników drogi specyfiki zawodu kierowcy ciężarówki pozwoli na bezpiczniejszą jazdę.

wydaje mi się, że obowiązkiem użytkowników tego forum jest dzielenie się posiadanymi informacjami (oczywiście wiarygodnymi).

tylko jedna uwaga: wydaje mi się, że przepisy odnośnie prawidłowego wypełniania tarczek tacho sa tak istotne dla kierowców, że przniósłbym ten temat z Off-topic-u gdzieś wyżej, ale to jest tylko propozycja do rozważenia.
chodzi mi o to, aby ważne informacje z pewnego źródła nie zaginęły.


Ostatnio zmieniony 22 kwie 2006, 19:24 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2006, 10:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Przenosze do Transportu i jak ktoś zakłada jakieś tematy związane bardziej z Transportem to tam je zakładać bo w OT to OT...:]


Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2006, 17:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 wrz 2005, 19:45
Posty: 256
Lokalizacja: Chełm

Wczoraj przejżałem dokładnie ten poradniczek i szczególnie mnie zainteresował dział rozpoznawania różnych "manipulacjii" przy tachu :) bardzo fajna kwestia, teraz każdy z nas kto przejżał dokładniej ten dział w poradniku może zarzenować kierowce który coś kombinował :P :P :P SPOKO :)

_________________

...:::Podpisy nie oddają całej prawdy... zawsze jest jakaś granica niepowodzenia :::...


Tytuł:
Post Wysłano: 05 mar 2006, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sie 2005, 10:41
Posty: 587
GG: 0
Samochód: MAN TGA XXL
Lokalizacja: Gliwice

Cytuj:
teraz każdy z nas kto przejżał dokładniej ten dział w poradniku może zarzenować kierowce który coś kombinował Razz
To musze obejżeć to dokładnie bo przyznam że niemiałem czasu na dokładniejsze obejżenie...:]


Tytuł:
Post Wysłano: 19 mar 2006, 18:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
Wczoraj przejżałem dokładnie ten poradniczek i szczególnie mnie zainteresował dział rozpoznawania różnych "manipulacjii" przy tachu :) bardzo fajna kwestia, teraz każdy z nas kto przejżał dokładniej ten dział w poradniku może zarzenować kierowce który coś kombinował :P :P :P SPOKO :)
kombinując przy tacho należy pamiętać, że jako kierowca oglądamy dziennie jedną swoją tarczkę, natomiast kontrolujący ogląda ich dziennie kilkadziesiąt.
najpoważniejszym minusem jest niedocenianie fachowości kontrolującego.


Post Wysłano: 19 mar 2006, 21:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2006, 21:09
Posty: 51

Pozdrowienia.
Coś mi linki do wsomnianych plików nie działają. Czy mógłby ktoś sprawdzić.
Pozdrawiam
DraKoN


Tytuł:
Post Wysłano: 19 mar 2006, 21:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Ważność plików na sewerze skończyła się, tak więc lipa. Jak ktoś by chciał te dokumenty to proszę pisać na PW i wyślę. :wink: :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 20 mar 2006, 11:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 11:04
Posty: 1
Lokalizacja: kwidzyn

Cytuj:
Ważność plików na sewerze skończyła się, tak więc lipa. Jak ktoś by chciał te dokumenty to proszę pisać na PW i wyślę. :wink: :wink:
proszę o przesłanie dokumentów
jeżdżę od niedawna betonomieszarką Tatra, a mam prawko niecałe 3 lata więc mi się to przyda
Z góry dzięki :D :D


Tytuł:
Post Wysłano: 31 mar 2006, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Ja tez poprosiłbym o przesłanie tych dokumentów. Prawko C mam od wrzesnia ale niestety niewiele na kursie mozna sie dowiedziec. Kupiłem Mercedesa Atego więc mysle ze przyda mi sie to.

Dzięki i pozdrawiam Mobile


Tytuł:
Post Wysłano: 31 mar 2006, 22:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2005, 0:18
Posty: 125
GG: 6254321
Lokalizacja: Toruń

Skoro wszyscy piszą swoje prośby tutaj, to ja się Paździoch dołączam :D Jeżeli możesz to mi też to prześlij.


Tytuł:
Post Wysłano: 31 mar 2006, 22:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

OK, ale następnym razem piszcie na PW :!: Tutaj jest rozmowa na temat tych plików (raczej ich treści) a nie próśb o wysłanie :!:


Tytuł:
Post Wysłano: 22 kwie 2006, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 mar 2006, 16:03
Posty: 39
GG: 5688840
Lokalizacja: Lublin/Zamość

Materiały są świetne i dla początkujących niezwykle przydatne. Właśnie kilka dni temu wydrukowałem dla kolegi z kursu i był bardzo wdzięczny, szkoda tylko że jakość jest dosyć kiepska ale i tak przy braku takich materiałów te są niezwykłym rarytasem.
Dzieki za udstępnienie cześć...


Tytuł:
Post Wysłano: 24 kwie 2006, 22:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2006, 1:23
Posty: 26
Lokalizacja: Białystok

A co się stało z tymi plikami, bo już nie można ich ściągnąć, a chętnie bym się dowiedział jak się czyta i obsługuje tachografy. Jeśli ktoś mógłby mi wysłać to na mejla to byłbym wdzięczny :)


Tytuł:
Post Wysłano: 25 kwie 2006, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Teraz już jest wszystko OK. Oto linki:

1. http://www.filegone.com/p2b4
2. http://www.filegone.com/867r

Pliki zostaną usunięte z serwera po 100 dniach bezczynności. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2006, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2005, 23:43
Posty: 445
Lokalizacja: Sosnowiec

mam pytanie odnoscnie tachografów cyfrowych. Czy tam tez zapis wszystkich parametrow odbywa się na tarczce, czy jest to zapisywane w foormie elektronicznej w pamięci tachografu? Może troche głupie pytanie, ale nie mam pojęcia jak to się teraz bedzie odbywać...

_________________
Może się matka na jakiegoś kierowcę zapatrzyła, bo mnie do samochodów ciągnie...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: