Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 kwie 2011, 18:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Po świętach szykuje mi się trasa z okolic Krakowa do Macedonii (Skopje), tranzytem przez Serbię. Na forum nic ciekawego nie znalazłem, w sieci też niewiele, najwyżej jakieś porady dla turystów itp, w firmie też nie ma kogo podpytać bo to pierwsza trasa w tą stronę więc będę przecierał szlak. Jeździł ktoś w tamte strony? Którędy najlepiej jechać, na co uważać, jakie trzeba mieć papiery, co i jak na granicy, itp? Jeździłem po Rumunii i Bułgarii więc dzikich krajów się nie boję, ale tam jeszcze mnie nie było, więc wszelkie rady i uwagi będą mile widziane


Post Wysłano: 20 kwie 2011, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

A na Serbię to przypadkiem pozwoleń nie trzeba mieć?


Post Wysłano: 20 kwie 2011, 21:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

No właśnie o takie rzeczy pytam, o tym wyjeździe dowiedziałem się parę godzin temu, mam tam jechać w okolicach długiego weekendu więc mam jeszcze trochę czasu na dowiedzenie się co i jak.
Z tego co udało mi się wygooglać wynika, że na tranzyt przez Serbię nie są już potrzebne pozwolenia, na stronie Biura Do Spraw Transportu Międzynarodowego (dawny BOTM) nie ma ani słowa na temat pozwoleń tranzytowych dla Serbii, są tylko ogólne. Teraz już za późno, ale jutro spróbuję się do nich dodzwonić i potwierdzić czy na pewno nie potrzebuje pozwolenia na przejazd przez Serbię. Wiem, że będę potrzebował pozwolenia na Macedonię.

Oczywiście prośba o wszelkie informacje i dobre rady nadal aktualna.


Post Wysłano: 21 kwie 2011, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 kwie 2007, 17:10
Posty: 183
GG: 1
Samochód: BMW E70 4.8i
Lokalizacja: Tu i tam

Ja akurat przebywam od tygodnia w Belgradzie - co prawda samolotem, a poruszam się osobówką i to mnie wożą ale może coś pomoge.

Więc - autostrady płatne - na wjazdach są bramki - pobierasz bilet a na wyjeździe opłata (nie wiem jak z ciężarówkami i winetami). Cen nie znam ale jeśli nie masz dinarów można płacić w euro. Generalnie w większości miejsc (oprócz jakiś małych sklepów) można płacić w euro. Przy autostardach jest sporo parkingów, także będzie miejsce na odpoczynek. Czasem po parkingach kręcą się okoliczni tubylcy i chcą oczywiście za drobną opłata umyć szybke - natręni jak cholera.
Ja akurat jeździłem również do Chorwacji, a także Republiki Serbii (tak nie pomyliłem się :mrgreen: - w Serbii jest odzielne państwo które się nazywa Republika Serbii) i wystarczył dowód osobisty - chociaż lepiej mieć paszport. Ceny podobne jak w Polsce.
Jeśli chodzi o dogadywanie się - tu polecam być ostrożny :) bo bardzo dużo naszych słów ma te same znaczenie. Także jakby ktoś Cie wkurzył to nie polecam komentarzy na głos w jęzku polskim. Pozatym to widziałem ciężarówki na polskich tablicach - także będziesz miał kogo podpytać.

Pozdrawiam


Post Wysłano: 25 kwie 2011, 10:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:12
Posty: 135
GG: 0
Samochód: Volvo FH 460
Lokalizacja: Tczew

Ok dzięki za info.
A jak wyglądają drogi niższych kategorii? Trzymać się za wszelką cenę autostrad, czy spokojnie można śmignąć landówkami w razie potrzeby?
Jakaś propozycja najlepszej trasy?
I co w samej Macedonii?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: