Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 lut 2011, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

ostatnio na cb slyszalem ze na przeciwmglowych jezdza pe...ly zeby mogli sie rozpoznawac:D

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 28 lut 2011, 16:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

koledzy się zachowują jak moja żona w sklepie z odzieżą: to mi pasuje, a może w tym będzie mi do twarzy.

prawo nie jest czymś co raz obowiązuje raz nie, albo pewne przepisy stosujemy w dni parzyste, nieparzyste, samochodem srebrnym będę jeździł na przeciwmgłowych, czerwonym na awaryjnych, a zielonym na drogowych, bo tak ładnie wyglądają, czy coś w tym rodzaju.
rozumiem, że czasem nie stosujemy się do pewnych przepisów z roztargnienia, braku koncetracji lub dlatego że tak nam było łatwiej. ale nie można łamać prawa z premedytacją, bez potrzeby, według własnych upodobań. argumentując, że tak auto mi się podoba.
tym bardziej, że nie robi tego osoba zajmująca się pojazdami sporadycznie, amatrosko lecz zawodowo.

i to co cały czas powtarzam: zawód kierowcy zobowiązuje, również do poważnego traktowania prawa o ruchu drogowym.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 28 lut 2011, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 lut 2008, 20:19
Posty: 812
Samochód: Toyota Corolla
Lokalizacja: Balbriggan, IRL

Ja w tym temacie popieram rękami i nogami Cyryla, co prawda światła przeciwmgielne przednie nie oślepiają za dnia to w nocy, szczególnie gdy jezdnia jest mokra światła te mocno oślepiają innych użytkowników drogi, a skoro niektórzy włączają je po to żeby lepiej widzieć drogę to może powinni przestać jeździć w nocy?parę lat wstecz również w Polsce Policja dość często karała za nieprawidłowe używanie halogenów, lecz od jakiegoś czasu z niewiadomych mi przyczyn już się panowie policjanci że tak powiem o to nie czepiają...

_________________
VOLVO FAN!!!


Post Wysłano: 28 lut 2011, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Panowie, nie chodzi tu o kwestię przeszkadzania bądź nie. Główną bolączką jest brak przestrzegania przepisów, które w miarę jasno określają warunki używania świateł przeciwmgłowych. A jeżeli mamy do czynienia z elementem ograniczonym intelektualnie to żadne logiczne argumenty doń nie dotrą.
A stwierdzenie jednego z Forumowiczów, że odbłyśniki wypalają się w chińczyku
Cytuj:
Niektórzy (jak np ja) jeżdżą tylko na przeciwmgielnych za dnia, bo np w chińczykach szybko wypalają sie odbłyśniki. Jazda na przeciwmgielnych pozwala wydłużyć czas eksploatacji świateł mijania.
rozbawiło mnie do łez - w chińczyku są soczewki na światłach mijania... a odbłyśniki w przeciwmgłowych i dalekosiężnych.
Jeździłem przez 2 lata jednym autem (chińczykiem)i to cały czas z włączonymi światłami mijania i żadnego pogorszenia się w jakości oświetlenia drogi nie zauważyłem.

Mogło Cię to rozbawić nawet do popuszczenia w galoty. Nie zmienia to faktu, że z czasem jakość świecenia znacząco się pogarsza.
Myślałem, że wypala się odbłyśnik. Jeśli twierdzisz, że go nie ma, nic to nie zmienia. Coś powoduje pogorszenie właściwości tej lampy i już.

Naprawdę myślisz, że zauważył byś to porszenie w dwa lata? Jest to proces tak powolny, że gwarantuję ci że nie dostrzegł byś różnicy. Zauważył byś to gdyby postawić dwa (jeden mocno świecący, drugi słabo) obok siebie.


EDIT:
No aż poświęciłem chwilkę, i jak sie okazuje w lampach soczewkowych jest odbłyśnik:
Obrazek

Więc jedyne Jester co Cię mogło rozbawić do łez to to, jak dzięki własnej niewiedzy wychodzisz a głupka.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 lut 2011, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lis 2007, 13:18
Posty: 280
Lokalizacja: Pomorze GWE

Do jazdy za dnia są specjalne lampy :) Halogeny przeciw mgielne to gadżet który w niewielkim stopniu poprawia widzialność :) Jeżeli ktoś ma kłopot z widzeniem w deszczu i posiłkuje się lampami, których strumień jest mocno rozproszony to zalecam wizyte u okulisty :twisted: teoria o wypalaniu odbłyśnika jest cudowna podobnie jak o oszczędzani żarówek. Idąc tym tokiem ogrzewanie, klimatyzacja radio, cb i navi to również elementy, które się zużywają oraz mogą powodować groźne i kosztowne następstwa :) Cyryl ma racje a panom niewiedzącym co z czym się je życzę aby każdy w waszym otoczeni odpalał wszystko co ma aby ładnie się prezentować w waszych oczach.


Post Wysłano: 28 lut 2011, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Naprawdę myślisz, że zauważył byś to porszenie w dwa lata? Jest to proces tak powolny, że gwarantuję ci że nie dostrzegł byś różnicy. Zauważył byś to gdyby postawić dwa (jeden mocno świecący, drugi słabo) obok siebie...
przyjmijmy, że masz rację, więc jeżeli będę miał hamować to odpuszczam, bo szkoda klocków hamulcowych i tarcz?
przecież w trakcie hamowania zużywają się.

według mnie nawet jeżeli następuje zużywanie się lamp, to nie jest żaden argument.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 28 lut 2011, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4063
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Cytuj:
przyjmijmy, że masz rację, więc jeżeli będę miał hamować to odpuszczam, bo szkoda klocków hamulcowych i tarcz?
przecież w trakcie hamowania zużywają się.

według mnie to nie jest żaden argument.
Dlatego się hamuje jak najmniej 8)
A nawet ktoś wymyślił retarder :roll:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Post Wysłano: 28 lut 2011, 23:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

A co można powiedzieć o kierującym jadącym z łodzi do Wrocławia na długich światłach non stop... Bo ostatnio jadąc do łodzi spotkałem się z taką sytuacją...

Tylko po co włączać halogeny w nocy przy dobrej widoczności??

Dla szpanu... bo auto agresywniej wygląda...

Dla lepszej widoczności... Co z tego ze kogoś oślepiam... ważne ze ja lepiej widzę...

Taka mentalność niektórych ludzi...

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Post Wysłano: 01 mar 2011, 9:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Wypowiem się jako ten jeżdżący osobówką.
Przeciwmgielne oślepiają, jeśli są użytkowane nocą w dobrych warunkach atmosferycznych. W czasie opadów deszczu czy śniegu i pod warunkiem jeśli wszystko jest dobrze ustawione to nic nie razi. Kiedy droga jest sucha przeciwmgielne pogarszają komfort podróżowania kierowcy nadjeżdżającego z przeciwka, natomiast po opadzie deszczu gdy droga jest mokra, światło odbite strasznie drażni oczy.
Nie przeszkadza mi jazda na tych światłach kiedy są odpowiednie warunki pogodowe do ich używania. Natomiast taka jazda jak to robi drogowe pospólstwo dla "szpanu" jest dosłownie [wycenzurowano]. Już niejednego z tego wyleczyłem. Odpowiednie użycie świateł drogowych czy tylnych przeciwmgielnych wszystko poprawia. O dziwo od razu wiedzą, które pokrętło przekręcić na manetce albo jaki wcisnąć przycisk. Zbieg okoliczności czy świadomość tego co źle robią?

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 03 mar 2011, 15:43

Może i się wygłupiłem - fakt przyznaję się. Pytanie zasadnicze - to jest HID czy zwykła żarówka?
Poza tym, nie od dziś wiadomo, że Volvo na zwykłych żarówkach ma marnej jakości oświetlenie drogi, nawet przy dobrze ustawionych światłach.

A na pogorszenie się jakości świecenia ma wpływ wiele czynników, np. źle ustawione światła (powinno się skorygować ustawienie po każdej wymianie żarówki), brudne (często od środka) szkła reflektorów, zmatowienie szkła reflektora spowodowane piaskiem, który często wyrzucany jest w postaci błota spod kół pojazdu poprzedzającego, przecieranie szkła reflektora na sucho. Dalej nie chce mi się wyliczać.


Post Wysłano: 05 mar 2011, 13:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Zawsze staram się używać świateł zgodnie z ich przeznaczeniem. I irytują mnie sytuacje, kiedy ktoś inny robi to niezgodnie. A w Niemczech to już w ogóle, byle jaki lekki opad a te tłuki włączają wszystkie światła jakie mają na wyposażeniu.

Oszczędności żarówek i elementów klosza również są zabawne. Jak szefa nie stać na żarówki H7, to niech zajmie się sadzeniem buraków, a nie transportem. No chyba że system premiowania zależy od ilości przepalonych żarówek. :lol: Nie mogę ogarnąć jak niektórzy się zachowują jak stare sknery i szukają pozornych oszczędności tam, gdzie ich nie znajdą. Żal. Przy czym pracodawca i tak później ma to w głębokim poważaniu, czy kierowca A przepalił 2 żarówki więcej w ciągu roku od kierowcy B. Od jutro nie włączam radia, żeby zbytnio nie obciążać alternatora. A i jak będę miał otworzyć elektrycznie sterowaną szybę, to też dwa razy się wcześniej zastanowię.


Post Wysłano: 05 mar 2011, 18:53

Pazdziu dochodzę do wniosku, że w ogóle nie ma sensu używać ciężarówki do transportu, bo przecież wszystko się zużywa i kosztuje. Najlepiej kupić i niech stoi. I to jeszcze ramę trzeba podeprzeć kołkami żeby opony się nie niszczyły, nie odkształcały i resory, poduszki nie męczyły. Takie konkluzje nasuwają mi się jak czytam wypowiedzi coniektórych, że szkoda im tego, czy innego.
Przepisy wymyślił ktoś dla bezpieczeństwa ogółu. Niestety w Polsce przepisy są po to, by je omijać.


Post Wysłano: 06 mar 2011, 9:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

Może i faktycznie oszczędności prawie żadne, ale np ja mam tak że tak świateł używam i nikomu tym nie szkodzę (nie oślepiam), więc tak będę robił i już.

Jak już czepiamy się bezpieczeństwa i przepisów, to wystarczy 1 raz odpuścić wyprzedzanie na trzeciego na skrzyżowaniu (coniektórzy lubią taką popisówkę strzelić). Wtedy spokojnie mogę sobie pykać cały rok na przeciwmgielnych w dzień stwarzając mniejsze zagrożenie niż w pierwszym przypadku.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: