Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 26 mar 2010, 1:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 17:42
Posty: 12
GG: 4633425
Lokalizacja: Starachowice

Taki był zamysł, ponieważ na ramie będzie platforma z bokami żółtymi i w piórach też dlatego są poblaski tego żółtego dołu.
Maluję wszystko. Klient mówi mi o swoich zainteresowaniach i ja przedstawiam mu trzy projekty, a wybrany maluję.

_________________
http://www.jaroslawkolodziejski.art.pl/


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 26 mar 2010, 12:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 sty 2010, 9:56
Posty: 58
Samochód: Iveco Stralis 420 (euro 5)
Lokalizacja: GDYNIA

No to czekamy na zdjęcia całego zestawu w finalnej wersji :-)

Podobają mi sie Jarosławie Twoje projekty robione w jakims programie graficznym :-) , miał bym do Ciebie pytanie ,czy poradził byś sobie z portretem kobiety ? mam taki pomysł i szukam wzorowego wykonawcy.


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 27 mar 2010, 10:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lis 2008, 0:12
Posty: 5
GG: 0

Jak oceniacie ten obrazek? Namalowany ostatnio przez mojego kumpla, pierwsza jego produkcja na cysternie. Całość wykonana spray'ami, i na to nałożony lakier bezbarwny (na pierwszej fotce świeżo nałożony i światła się trochę odbijają).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co o tym sądzicie?


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 27 mar 2010, 13:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Świetnie to wygląda jak na oko laika ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 27 mar 2010, 19:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 21:06
Posty: 142
GG: 7602522
Samochód: Volvo.
Lokalizacja: Godynice [ESI]

Cytuj:
Jarek moim zdaniem te 4 lata to chodzi o folie bo jakoś nie chce mi się wierzyć że lakier ma taką zywotność :roll:
U mnie na volvie aerografy mają 9 lat i nic , jak nowe ;)

_________________
viewtopic.php?f=44&t=23223


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 27 mar 2010, 21:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 17:42
Posty: 12
GG: 4633425
Lokalizacja: Starachowice

Pisałem o trwałości druku solventowego na foli samoprzylepnej .Są folie z gwarancją 6-ciu lat ,ale to i tak krócej niż malowidło aerografem, które jest malowane lakierami samochodowymi i ma trwałość tegoż lakieru.

_________________
http://www.jaroslawkolodziejski.art.pl/


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 31 mar 2010, 21:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 gru 2009, 21:06
Posty: 142
GG: 7602522
Samochód: Volvo.
Lokalizacja: Godynice [ESI]

kolego jakie sa ceny taakich malowan teraz ?

_________________
viewtopic.php?f=44&t=23223


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 24 cze 2010, 20:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2010, 12:40
Posty: 3
GG: 20844751

Cytuj:
Cytuj:
Jarek moim zdaniem te 4 lata to chodzi o folie bo jakoś nie chce mi się wierzyć że lakier ma taką zywotność :roll:
U mnie na volvie aerografy mają 9 lat i nic , jak nowe ;)
Przy użyciu dobrych materiałów nie ma innej opcji :)

_________________
--
grafika aerografem - tuning ciężarówek
--
O ludziach posiadających samochód nie powinno mówić się zmotoryzowani tylko skołowani


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 24 cze 2010, 21:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2010, 12:40
Posty: 3
GG: 20844751

Cytuj:
A w Polsce to tylko o takich można pomarzyć. Chociaż są osbówki, jak i ciężarówki z profesjonanymi malowidłami, ale często można spotkać beznadziejne malunki na aucie, np. znany większości Freightliner od Dzwończyka. Do profesjonalnego malunku trochę mu brakuje...
Są dwie szkoły - jedna to taka, że jak klient słyszy o kosztach projektu aerografem - odpuszcza, albo prosi o coś TANIO (modne słowo w PL) gdzie wtedy kiepskie zastosowanie materiałów w a.brushu sprawia że projekt nie powala na kolana. Pamiętajmy że żyjemy w polskich realiach gdzie nie zawsze więc stać Klienta na grafę taką jak pokazujecie tutaj na forum... , więc a) designer podejmuje się tematu
bo łapie zlecenie i coś usiłuje wytworzyć - to zwykle kiepsko się kończy i czyimś niezadowoleniem... b) nie podchodzi do tematu, aby później na forum w środowisku kierowców go palcami nie pokazywano, co wytworzył - bo po kiepskim projekcie jest praktycznie spalony na pewnym obszarze. To tak jak porównywania tatuażu wykonanego w bramie, a w Studio Miami Ink :)
Sorry, że akurat z tej strony zaczynam wątek, ale jak słyszę że w Polsce nie ma poziomu w kwestii grafiki to mnie rzuca...
Na takie opinie składa się x czynników. Ostatnio przyjechał do nas gość z Renią Magnumką (chciał się pokazać w Opolu - Master Truck) i chciał mieć wymalowaną kabinę ucieszyliśmy się, bo od kilku miesięcy siedzieliśmy w jachtach., motorach i osobówkach... Miał wizję... otóż chciał mieć motyw z filmu ,,Szybcy i Wściekli", który dałoby się pomalować za 1000 - 1500 zł ...??? Termin też narzucił, że auto podstawiane byłoby na 2 godziny dziennie, bo tak to jeździ... Czy uważacie że jest to a) realne, aby pomalować całą kabinę i da się coś jak to piszecie pięknego stworzyć? b) termin rozsądny? c) i...
Zgodzę się jednak z wypowiedziami w kwestii portfolio. Uważam też że bardzo istotna jest wstępna wizualizacja pokazująca Klientowi
to jak jego auto, motor, jacht będzie wyglądać (taka wizualizacja oczywiście jest płaska, ale daje możliwość zobaczenie tego co znajdzie się na aucie, motorze, jachcie Klienta w jakim miejscu etc.) aerograf daje wydobycie przestrzennych elementów.... I tak talent jest ważny, albo ma ktoś do tego dryg albo niech da sobie spokój... zawsze zostaje folia wylewana :)
Cytuj:
Pisałem o trwałości druku solventowego na foli samoprzylepnej .Są folie z gwarancją 6-ciu lat ,ale to i tak krócej niż malowidło aerografem, które jest malowane lakierami samochodowymi i ma trwałość tegoż lakieru.
Masz Kolego rację - folia wylewana Oracal czy 3M do 5 lat spokojnie, chińskie folie dużo gorzej... lakier zdecydowanie wytrzymalszy ale to też wszystko zależy jakich produktów się stosuje jak w oklejaniu aut, bowiem użyjesz chińskiej foli bez zabezpieczenia laminatem i po 2 latach wyblaknie od czynników zewnętrznych itd.

_________________
--
grafika aerografem - tuning ciężarówek
--
O ludziach posiadających samochód nie powinno mówić się zmotoryzowani tylko skołowani


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 24 wrz 2010, 13:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 17:42
Posty: 12
GG: 4633425
Lokalizacja: Starachowice

Mam chwilę ,więc wrzucam link do zakończonego tematu ORŁY MAN. http://www.jaroslawkolodziejski.art.pl/P1060173.JPG
http://www.jaroslawkolodziejski.art.pl/orly%20man.htm
Pozdrawiam Jarek.

_________________
http://www.jaroslawkolodziejski.art.pl/


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 02 mar 2011, 12:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2011, 11:23
Posty: 3
GG: 0

Witam serdecznie!
Oglądnijcie ten filmik i oceńcie wykonanie ,jest tam areograf wykonany na aucie , ścianach , obudowie do wanny i płótnie.
http://www.youtube.com/watch?v=J9kYPs60yDQ serdecznie zachęcam!


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 02 mar 2011, 15:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Witam!
Zawsze podziwiałem osoby, które zajmują się robieniem takich malowideł. Już dawno chciałem zapytać o kilka rzeczy, może głupie pytania ale cóż ciekawi mnie to:
1. Na filmie widziałem, że karoseria jest matowana, więc czy aby odzyskać dawny lakier oczywiście w tych miejscach w których nie znajduje się grafika to wystarczy polakierować je lakierem bezbarwnym?
2. Czy stosuje się jakieś utwardzacze do lakieru, bo to nie jest raczej lakier piecowy?

Liczę na pomoc.
Pozdrawiam

_________________
8)


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 02 mar 2011, 17:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2011, 11:23
Posty: 3
GG: 0

Witam!
Jeśli chce się uzyskać nowy połysk i nowy lakier trzeba niestety zmatować stary i to na całym elemencie ,a potem polakierować nowym lakierem. Tak do lakieru dodaje się utwardzaczy przeważnie dwa do jednego czyli na dwie setki lakieru setka utwardzacza i najlepiej by było gdyby to była ta sama firma tych produktów. Ja używam firmy CSV Pozdrawiam


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 02 mar 2011, 17:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Dzięki FABIO2222 za odpowiedź. Chodziło mi o coś takiego jak na tym filmie
http://www.youtube.com/watch?v=DwbjCiCg ... re=related
Kabina jest cała zmatowana a grafika nie zajmuje każdego cm powierzchni kabiny. W jaki sposób odzyskać ten dawny połysk, bo raczej grafika nie jest zasłanina a kabina wtedy dostaje nowy lakier, chyba że tak jest?

_________________
8)


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 02 mar 2011, 18:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2011, 11:23
Posty: 3
GG: 0

Jeśli kabina tak jak mówisz jest cała zmatowana to trzeba nałożyć albo wzór albo dany kolor i tylko polakierować.Jeśli chcesz odzyskać dawny połysk swojego starego lakieru to proponuje najpierw papier wodny 2000 a potem solidna polerka.


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 02 mar 2011, 18:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

Dziękuje bardzo za pomoc. Spróbuje zastosować twoją radę z papierem na mojej Renówce, może uda się ją odswieżyć.

_________________
8)


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 07 paź 2011, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 sie 2008, 23:52
Posty: 10
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: Ochaby

Witam
Zapraszam do pooglądania nowości na www.kustompainter.com - szczególnie w dziale większych prac :)

_________________
zapraszam do mojej nowej galerii - http://www.aerograf.anwi.pl


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 09 paź 2011, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 17:42
Posty: 12
GG: 4633425
Lokalizacja: Starachowice

WITAM fanów malowideł na samochodach, długo mnie tu nie było, ale ponieważ ostatnio ''popełniłem'' nowy malunek, to poddaję go pod ogląd.
http://youtu.be/Xznd4gepmvc
Pozdrawiam wszystkich serdecznie Jarek.

_________________
http://www.jaroslawkolodziejski.art.pl/


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 16 maja 2012, 8:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 maja 2012, 15:19
Posty: 5

Witam,to ja może pokaze cos co wyszło spod mojej kobiecej ręki:) troszke indiańskich klimatów:)zapraszam na http://www.totem-art.pl

Obrazek

Obrazek

I coś mniej indiańskiego:)
Obrazek

Obrazek

_________________
www.totem-art.pl


Tytuł: Re: Malowidła
Post Wysłano: 16 maja 2012, 9:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

jeżeli chodzi o malowanie autek, to podziwiam wykonanie, technikę, ale pomysły i sam rysunek są według mnie bardzo słabe.
na ostatnim MasterTrucku widziałem dwa, może trzy auta z malowaniami, które mógłbym zaakceptować.

moim zdaniem jeżeli ktoś się tym para powinien trochę popatrzeć na klasyków, amatorom malowania trupich czaszek polecam twórczość Albrechta Durera, Bruegel-ów ojciec i dóch synów.
natomiast jeżeli ktoś lubuje się w motywach dzikiego zachodu, proszę pooglądać sztukę rdzennych indian, ich wzornictwo jest piękne, zaś bliżej prawdy są zdjęcia z przełomu wieków XIX i XX rdzennych indian w sepii.
zdjęcia dzikiego zachodu z tego okresu, motywy graficzne rdzennej i napływowej ludności USA, wzornictwo indian Ameryki Południowej, jest z czego czerpać pomysły i na czym się wzorować.
nawet ten Fin z malowanymi Bogami Olimpu zamiast zbiliżyć sie do sztuki klasycznej odstawił jarmark.
natomiast większość tworczości przypomina mi haftowane makatki wieszane w kuchni w latach 60-tych z jakimś rysunkiem i napisem w stylu "zimna woda zdrowia doda".

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: