Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 kwie 2010, 0:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

powinno byc ok ale jak sam widzisz w Niemczech nic nie jest oczywiste i proste, sprawdź sobie jeszcze po uaktywnieniu pakietu status ( u góry strony jest podany kod)

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 12 kwie 2010, 22:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 kwie 2010, 22:46
Posty: 4
GG: 0

Załadowałem, wpisałem kod, z konta zeszło 15 E, dostałem esa z potwierdzeniem. Nie gadam po pogańsku-niemiecku :wink: ale bardziej kumaci tutaj wydedukowali, że jest ok.
WIELKIE DZIĘKI, SERDECZNIE POZDRAWIAM, SZEROKOŚCI, POMYŚLNOŚCI I CZEGO TAM JESZCZE :D
Zobaczymy co będzie się działo, mam nadzieję, że już ok.
Pozdrawiam
kinky


Post Wysłano: 17 kwie 2010, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

może troche nie w temacie ale :lol: może ktoś z was użytkuje karte sim we fracuskiej sieci umożliwiającej za rozsądne pieniążki dostęp do internetu??? i podzieli sie tu opinią z nami??? :D

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 kwie 2010, 21:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 lut 2010, 13:12
Posty: 284
GG: 527470
Samochód: Opel corsa B
Lokalizacja: Krzycko Wielkie

Polecam forum :
http://www.bez-kabli.pl

W FAQ masz opisy , ceny i jaki modem wybrać .
Jestem użytkownikiem na tamtym forum .

_________________
Wielkopolska, Mam B,C,C/E,KW,KK,ADR.


Post Wysłano: 05 maja 2010, 1:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Pytanie(a) skierowane bardziej do Badysa (jako obeznanego z tym tematem),ale info (konstruktywne) od innych tez z chęcią usłyszę.

Przeczytałem dwa razy ten wątek, potem kopsnąłem się na forum bez-kabli i tam zapoznałem się ze wszystkimi postami z frazą 'aldi'.

Nadal jednak mam mętlik w głowie i niedosyt informacji.

Drogą kupna nabyłem w PL modem Huawei e122 (bez simlocka).
Potrzebuję więc do niego startera z Aldika i doładowania konta. Interesuje mnie internet na cały m-c (za 15e).
Pytanie:
Kupuję u pani Helgi przy kasie w Aldiku starter i doładowanie (~13e+15e), rejestruję kartę w sieci, doładowuję konto, ustawiam parametry dostępu i oglądam redtube?
Jeżeli tak to:
- Jak aktywuję kartę? (na bez-kabli wyczytałem, ze należy zadzwonić pod +492000 i podać swój PIN. Prawda czy fałsz?. Dzwonię, czy muszę aktywować via strona www? Jeżeli via www to muszę najpierw połączyć się z netem za pomocą innych środków niż alditalk?).
- Aktywowanie taryfy.
Badys napisał:
Cytuj:
l monthly flat: send the following USSDcommand
and use APN internet.eplus.de :
! activate: *121*004#
! cancel: *122#
! check status: *123#
Czyli najpierw muszę włożyć kartę do telefonu, by móc wystukać owe "*121*004#", i dopiero potem włożyć ją do modemu? Czy tez owe 'USSDcommand' można wysłać z aplikacji, za pomocą której łączę się z internetem moim laptopem?

Ogólnie prosiłbym o w miarę łopatologiczne wytłumaczenie procedury nabycia i aktywacji allditalk. Nie znam języka bauerów, więc jest to dla mnie trochę problematyczne.
Prosiłbym tez o wrzucenie przykładowej gadki, jaką miałbym zażyć Helge w Aldi, aby zrozumiała co chcę nabyć (starter + doładowanie).

Na stronie alditalk nie znalazłem wyboru języka na inny niż "okupancki" (chociażby na angielski), więc jest to dla mnie trochę magia.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 14 maja 2010, 0:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3138
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

''Wäre Ich mag zum einen Starter alditalk und neu laden für 15 Euro kaufen.''

Masz byku.

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Post Wysłano: 25 maja 2010, 17:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2010, 17:27
Posty: 2
GG: 0

Chę w Niemczech korzystać z internetu z sieci o2 z opcji miesiąc za 25euro, z tego co wyczytałem nie ma ograniczenia transferu danych, ale nie wiem jak dokładnie interpretować ten zapis:

Geschwindigkeit: bis zu 3,6 Mbit/s ab 5 GB GPRS

Kolejna sprawa to taka iż będe korzystał z własnego modemu i jak mam go skonfigurować aby korzystać z opcji miesięcznej, potrzebuję takie ustawienia jak:

Nazwa użytkownika:
Hasło:
APN:

Oraz jak aktywować opcję miesięczną po załadowaniu konta za 25 euro ?


Post Wysłano: 20 wrz 2010, 22:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2010, 17:27
Posty: 2
GG: 0

Witam

Posiadam internet w Medion Mobile z ALDIEGO i chciałem aktywować internet na miesiąc poprzez wbicie kodu: *121*004# i wyskakuje mi taki komunikat:

"Dieser Service ist nicht vorhanden. Bitte fÜhren Sie ein Update aus. Hierzu drÜcken Sie den Update-Button in der oberen Lieste"

Proszę o pomoc co mam z tym fantem zrobić.

PS
Internet chciałem uruchomić koledze, ja z żoną mam identyczne i wykonywałem wszystko w taki sam sposób i było wszystko OK, a teraz powyższy problem sie pojawił


Post Wysłano: 02 sty 2011, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Odkopuję temat .
Cytuj:
pakiet aktywujesz kodem *121*004# na miesiąc czasu
Panowie z informacji jaką ostatnio uzyskałem aktywacja miesięczna odbywa się w ten sposób:

- wkładamy kartę do fona,
- dzwonimy 1155,
- po zgłoszeniu się automatycznej sekretarki i beblaniu , wciskamy, 8, beblanie, potem ,1 , beblanie, 4, beblanie, 1 ,

Zaznaczam ,że należy doładować konto by mieć 15 Eu,
Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tej opcji więc nie narzekać. Jeżeli ktoś to sprawdzi i będzie OK - proszę potwierdzić, że nastąpiły takie zmiany. Dzięki.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 03 sty 2011, 0:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Dostęp do Internetu kosztuje 24 eurocentów za 1MB. Opłata naliczana jest co 10 KB,lub 14,99 eur za cały miesiąc.To dosyć korzystne jak ktoś sporo siedzi w niemcowni.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 03 sty 2011, 0:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Wiesz , ja wyliczyłem, że mi się to opłaca. Chociaż stosuję i taki myk .
Jak wiem, że u Niemiaszków będę mniej w danym miesiącu , to nie rejestruję na miesiąc, i korzystam z opcji 1 tag ( dzień), ostatnie dwa miesiące właśnie tak działałem i 15 Euro starczyło mi na ten cały okres. Fakt , że doba wychodzi za 1.99 ale mi się to wyliczenie kalkulowało .
Czasami trzeba przemyśleć jaka opcja będzie bardziej opłacalna.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 03 sty 2011, 0:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Słyszałem w Trójce,że Telecom wykupił pakiet większościowy ERY.Trzeba by poczekać na ruchy Niemców.Może drastycznie zmniejszą,lub nawet zlikwidują roaming,jak Hiszpania z Portugalią.W taki sposób przyciągną do sieci ludzi z Polski,którzy jeżdżą do Niemiec.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 03 sty 2011, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Cytuj:
Hiszpania z Portugalią.
To prawie jak bliźniacy ;)

Polska - Niemcy :(

Eeee chyba nie ma porównania ;)

Nie licz na to, biznes to biznes nie ma zmiłuj.

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 03 sty 2011, 0:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Właśnie o biznesie myślę.Wiesz ilu naszych podróżuje do Niemiec?Są w różnych sieciach i płacą sporo kasy za roaming.Przenosząc się do ERY,nabijają kasę D-Telecom,który jest właścicielem naszej sieci.Nie posądzam ich o miłość.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Post Wysłano: 24 sty 2011, 15:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

W jednym z postów wyżej napisalem taką oto informację :
Cytuj:
Panowie z informacji jaką ostatnio uzyskałem aktywacja miesięczna odbywa się w ten sposób:

- wkładamy kartę do fona,
- dzwonimy 1155,
- po zgłoszeniu się automatycznej sekretarki i beblaniu , wciskamy, 8, beblanie, potem ,1 , beblanie, 4, beblanie, 1 ,

Zaznaczam ,że należy doładować konto by mieć 15 Eu,
[color=#FF0000]Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić tej opcji[/color] więc nie narzekać. Jeżeli ktoś to sprawdzi i będzie OK - proszę potwierdzić, że nastąpiły takie zmiany. Dzięki.
W dniu dzisiejszym doładowałem kartę, i po doładowaniu z programu obsługującego modem, włożyłem do telefonu.
Wykonałem czynności jak powyżej opisałem w cytacie. Po zakończeniu wyjąłem kartę i ponownie włożyłem ją do modemu. Podłączyłem modem i mogę potwierdzić, że w ten sposób należy doładować na miesiąc (niem. monatsflat )
System automatycznie wykryje, opcję monatsflat .
Słuchajcie uważnie co kobitka z automatu mówi. Myślę, że liczebniki w języku niemieckim każdy zrozumie ;)

Pozdrawiam z okolic Koblenz ( kurde jeszcze czekam na ladung :( )

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 20 lut 2011, 22:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2008, 12:57
Posty: 9
GG: 1708165
Lokalizacja: Nowy Sącz

Panowie, jak rozliczana jest ta opcja 24-godzinna?
Łączę się z netem np. o godzinie 14:00 i mam dostęp do następnego dnia do godziny 14:00? Czy jest to rozliczane 'stale' od 0:00 do 24:00 konkretnego dnia nie zależnie od tego kiedy połączenie zostało ustanowione?

Tak samo pytanie o system 30 dniowy. Okres trwa 30 dni od dnia aktywacji czy od 1 do ostatniego dnia danego miesiąca?

I jeszcze tak na koniec :). Jak to w ogóle chodzi? Da się np. z rodziną przez Skype pogadać? Czy raczej należy o tym zapomnieć?


Post Wysłano: 21 lut 2011, 1:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

jeżeli włączasz o 14 to masz net do 13:59 dnia następnego tak samo z miesięczną masz 30 dni od dnia uruchomienia lub przekroczenia limitu 5gb,
W dużych miastach nie ma problemu na Skype pogadać, trzeba tylko pilnować aby stanąć na pauzę tak aby mieć zasięg 3G, po wichurach lepiej sobie odpuścić nie tylko skype ale i surfowanie

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 24 lut 2011, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2011, 17:22
Posty: 4
GG: 0

jaki internet do ciężarówki?? czy kupić antenke ściągającą darmowego neta i czy to wogóle spełnia zadanie?? czy poprostu kupić pakiet tj powyżej piszecie??


Post Wysłano: 24 lut 2011, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2009, 13:15
Posty: 277
GG: 9969996
Lokalizacja: Dankowice, Bielsko-Biała,Edinburgh

Cytuj:
jaki internet do ciężarówki?? czy kupić antenke ściągającą darmowego neta i czy to wogóle spełnia zadanie?? czy poprostu kupić pakiet tj powyżej piszecie??
Ja na twoim miejscu bym zakupił pierw antenę Wi-Fi, jeśli będą hasła na sieciach , a potrafisz się posługiwać dobrze komputerem to są programy do łamania haseł i dasz sobie radę, ale Hot Spotów jest mnóstwo :D i jeśli Ci nie będzie wystarczać , to kup to alditalk, wi-fi będziesz mieć na inne kraje, a alditalka na np niemcy 8)

A co do tego czy antena wi-fi daje rade, myślę że tak, kierowca w firmie ma antene i siąga neta z 4KM nie wiem jak, ale mówi że gdzie nie stanie, ma neta, chyba że stoi w jakimś super szczerym polu :lol:

_________________
''Musisz sobie zadać jedno zaje*iście ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.''


B,C,KW,ADR, wózki widłowe, E w trakcie|| Niestety przecieranie szlaków zachodniej europy za sterami mastera :(


Post Wysłano: 26 lut 2011, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2008, 12:57
Posty: 9
GG: 1708165
Lokalizacja: Nowy Sącz

Cytuj:
jeżeli włączasz o 14 to masz net do 13:59 dnia następnego tak samo z miesięczną masz 30 dni od dnia uruchomienia lub przekroczenia limitu 5gb,
W dużych miastach nie ma problemu na Skype pogadać, trzeba tylko pilnować aby stanąć na pauzę tak aby mieć zasięg 3G, po wichurach lepiej sobie odpuścić nie tylko skype ale i surfowanie
Dziękuję Ci bardzo za informację.
Jutro startuje na Niemcy, także od razu zaopatrzę się w AldiTalk'a i zacznę testować jak to wszystko chodzi.
Na razie zaopatrzę się w opcję za €7,99 (internet w telefonie) - ogólnie do gg, poczty powinno mi to wystarczyć.

Jedno, tylko jeszcze pytanie, mianowicie chodzi mi o ważność konta. Gdzieś na stronie wyczytałem że po doładowaniu jest to 365 dni? Chciałem potwierdzić tą informację.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: