Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 sty 2011, 22:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 lis 2010, 18:33
Posty: 7
GG: 0
Samochód: MB Actros 2544 mpII

Tam chodziło o to że szef za dużo zarabiał i jakaś konkurencja próbowała go wykończyć.

_________________
Mało pisze dużo czytam.


Post Wysłano: 22 sty 2011, 23:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Post Wysłano: 23 sty 2011, 10:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2007, 20:25
Posty: 72
GG: 0

Jezdze juz jakis czas na patelniach, i z wiatrem to mi jakos nie wydaje sie zeby mialo wpływ, no chyba ze bedzie konkretna wichura... Filmiki pokazuja ze aby polozyc trzeba sie wykazac glupotą, przeciez widac od poczatku podnoszenia ze paka sie gnie na jedna strone, przy podnoszeniu obserwuje sie pake. Mialem przypadek ze koparka mi naładował na jedna ze stron, jak podnosilem, naczepa sie wyraznie gieła, 30min przewalania piasku, ale podniosłem kiper bez problemu. Teraz jezdze z naczepa inter-carsu i tutaj mam automatyczne spuszczanie powietrza z poduszek po podniesieniu paki na kilka centymetrow od ramy naczepy. Zimą trzeba pamietac o polaniu paki srodkiem przeciw zamarzaniu, bo kucie nie nalezy do przyjemnosci


Post Wysłano: 23 sty 2011, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 gru 2010, 18:34
Posty: 15
GG: 0

to moze kolega pochwali sie co to za srodek i gdzie go mozna zdobyc?


Post Wysłano: 23 sty 2011, 14:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

kolego zwykłą solą wystarczy posypać. Poproś szefa to kupi załaduj sobie we wiadro i zawsze jak będziesz czekał na załadunek to ręką sypnij

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 23 sty 2011, 15:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
kolego zwykłą solą wystarczy posypać. Poproś szefa to kupi załaduj sobie we wiadro i zawsze jak będziesz czekał na załadunek to ręką sypnij
Sól działa tylko do temperatury -7 st. C.

Natomiast do tych filmów co dodałem jak naczepy się kładą. Często jest tak, że załadują na jedną stronę albo staniesz nierówno - wtedy wiadomo wina człowieka. Ale jednemu kierowcy zdarzyła się taka historia przy kiprowaniu masy asfltowej - kiedy już kiper był wysoko, prawie cały ładunek się zsunął oprócz kilku ton przyklejonych obok burty na samej górze kipra - to był moment i naczepa się znalazła w rowie.


Tutaj kolejny przypadek: http://www.youtube.com/watch?v=s_n8psrF ... re=related


Post Wysłano: 23 sty 2011, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5882
Samochód: Volvo FH

W podanych linkach są zestawy amerykańskie. Tam naczepy są bez ramy i dlatego są o wiele bardziej wywrotne.

Ale wywalenie europejskiego zestawu też do nadzwyczaj trudnych nie należy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 13 lut 2011, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Sól działa tylko do temperatury -7 st. C.
Nieprawda, albo nie o końca prawda. Do -7 działa tak samo jak przy -1. W niżzych temperaturach działanie sie osłabia i tyle.

Dobrze działa zwykła sól kuchenna i łatwiej się nią posłużyć. 1 kg do kieszeni i wskakujesz na górę.

_________________
---


Post Wysłano: 14 lut 2011, 18:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lut 2007, 17:14
Posty: 359

Cytuj:
Cytuj:
Sól działa tylko do temperatury -7 st. C.
Nieprawda, albo nie o końca prawda. Do -7 działa tak samo jak przy -1. W niżzych temperaturach działanie sie osłabia i tyle.

Dobrze działa zwykła sól kuchenna i łatwiej się nią posłużyć. 1 kg do kieszeni i wskakujesz na górę.
Nie chcę się kłócić ale akurat na naczepie mam swoje labolatorium (naczepa stalowa):

- przy temperaturze dodatniej albo właśnie do -7 st.C sól zjeżdża z naczepy bez problemu

- poniżej temperatury -7, -8 st. C sóln przymarza do naczepy tak, że całe burty i podłoga jest obklejona i łopatą jej nie idzie podwadzić

dr Volvo83


Post Wysłano: 14 lut 2011, 21:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 mar 2008, 16:34
Posty: 712
Lokalizacja: SM

Jak w takiej sytuacji sprawdza się podgrzewana podłoga?
Patent dość prosty no i tani :wink:

U mnie nikt tego nigdy nie stosował, może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
Pozdrawiam


Post Wysłano: 14 lut 2011, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Cytuj:
Jak w takiej sytuacji sprawdza się podgrzewana podłoga?
Patent dość prosty no i tani :wink:

U mnie nikt tego nigdy nie stosował, może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
Pozdrawiam
Ja to kiedyś ćwiczyłem, miał mi przymarzł, próbowałem podgrzać, ale bez żadnych efektów, ale to dlatego, że podłączenie z wydechu do naczepy było prowizoryczne. Długo nagrzewała się, udało mi się część przednią naczepy ogrzać, ale nic to nie dało skoro 4/5 ładunku dalej utrzymywało na swoim miejscu całość. Dodam że to ćwiczyłem przy temp. ok -14 stopni, po trzech godz. ogrzewania przeszedłem do łopaty i kilofa. Także jak nie masz oryginalnego podłączenia do tej naczepy to próby mogą być mizerne.

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: