Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2011, 22:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2011, 22:44
Posty: 5
GG: 0
Samochód: daf95xf

Siema
Jakis czas temu skonczyłem robic wszystkie uprawnienia potrzebne do driverki, jakis czas jezdziłem wkoło komina solowka, no ale ile mozna jezdzic za stawke mniejsza nisz maja na magazynie.. No i szukałem, szukałem, az znalazłem prace na zestawie po kraju w systemie 5dni trasa/weekend w domu. W zwiazku z tym mam pare pytan:
1. Jak sobie radzicie ze znalezieniem punktu załadunku/rozładunku, busem badz solowka łatwiej gdzies nawrotke zrobic, niz zestawem, no i ogolnie jakies uwagi porady odnosnie szukania punktow?
2. 5 dni w trasie, wiadomo, trzeba zjesc, napic sie ciepłego napoju, cos przechowac i zamierzam kupic pare rzeczy:
- lodowke na 12/24V polecacie cos?
- przetwornice 12/24 - 230
- kuchenke elektryczna z jednym palnikiem, zeby jakies kartfoelki na pauzie ugotowac, badz jakas szybka zupke, czy nawet klopsy podgrzac :D
- czajnik elektryczny na 12/24V

no i co jeszcze warto miec w trasie z takich rzeczy typowych ktore nam ułatwia zycie. nie chodzi mi o recznik, pizame, koc czy recznik, bo to jest oczywiste, ale cos takie własnie w typie tym co wyzej wymieniłem ;)

z gory podziekował ;)

_________________
BCE, KW, karta kierowcy.


Post Wysłano: 18 sty 2011, 23:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

1. Jak sobie radzicie ze znalezieniem punktu załadunku/rozładunku,
nawigacja + mapa w laptopie + koniec języka za przewodnika - lepszego sposobu chyba nie ma
busem badz solowka łatwiej gdzies nawrotke zrobic, niz zestawem,
pozostają ronda :D lub objeżdżanie dzielnicy w kółko :lol:
no i ogolnie jakies uwagi porady odnosnie szukania punktow?
raczej unikać dzielnic mieszkaniowych, rynków deptaków, trawników, itp...

2. 5 dni w trasie, wiadomo, trzeba zjesc, napic sie ciepłego napoju, cos przechowac i zamierzam kupic pare rzeczy:
- lodowke na 12/24V polecacie cos?
- może w aucie którym będziesz jeździł jest zabudowana? po za tym chyba nie wiesz ile typowa lodówka samochodowa kosztuje?
zima jest więc osobiście wstrzymałbym się z zakupem lodówki - do wiosny, po za tym skoro będziesz śmigał po kraju - w każdej wiosce masz sklep
- przetwornice 12/24 - 230 przydatna rzecz -wybieram 24/230v

- kuchenke elektryczna z jednym palnikiem, zeby jakies kartfoelki na pauzie ugotowac, badz jakas szybka zupke, czy nawet klopsy podgrzac :D
zamień na butlę z gazem i palnik -elektryczna za dużo prądu zżera, szkoda baterii
- czajnik elektryczny na 12/24V na początek po co ci? mając butlę -wodę też zagotujesz - sprawdź najpierw czy będzie ci taka praca/styl życia odpowiadać

no i co jeszcze warto miec w trasie z takich rzeczy typowych ktore nam ułatwia zycie. nie chodzi mi o recznik, pizame, koc czy recznik, bo to jest oczywiste, ale cos takie własnie w typie tym co wyzej wymieniłem ;)
rozum - potrzebny do tego aby się spakować i dać sobie w drodze radę
po za tym przydałby się kubek łyżka i garnek bo na samej kuchence: czy to elektrycznej, czy gazowej nic nie zdziałasz - chyba że kiełbasę opiekaną :lol:
jakaś pościel, trochę ciuchów i grosza na początek
czym się martwisz skoro 5-cio dniowe trasy po PL to tragedii raczej nie ma, jeżeli czegoś nie zabierzesz, w drugim tygodniu pojedziesz lepiej przygotowany :lol:

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 19 sty 2011, 8:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 mar 2009, 0:21
Posty: 240
GG: 0

Najłatwiej znaleźć firmę w internecie. Tylko musiałbyś mieć stałe łącze. Aby trafić pod wskazane miejsce kieruj się zawsze najlepszymi drogami. W przypadku Polski najpierw krajowe, potem wojewódzkie, na samym koncu jak trzeba to jakieś lokalne.

_________________
Jeśli coś kochasz, zwykle nie jest to pracą,
talent nie idzie w parze z wysoką płacą.


Post Wysłano: 19 sty 2011, 10:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2010, 20:01
Posty: 320
Lokalizacja: Warmińsko=Mazurskie

Prawie wszystko było poruszone, więc dodam, że aby znaleźć punkt docelowy to oczywiście nawigacja i CB-radio, to dwie rzeczy które oddają nieocenione usługi. Co do wyposażenia (od strony kuchni) to butla plus garnki, lodówka i w zimie się przyda, bo wówczas masz wszystko co potrzebne pod ręką bez wychodzenia w deszcz czy mrozy itp. Elektryczne bajery nie bardzo dobrze wpływają na żywotność akumulatorów, zwłaszcza zimą.
Bielizna na zmianę, znam gościa co na noc zakłada piżamę i tak też można, coś na deszcz (czasem się przydaje) jak ktoś tu wcześniej wspomniał po miesiącu nawet będziesz wiedział co zabrać ze sobą lub też zastanowisz się czy dalej być kierowcą, w sumie to masz niezłą robótkę i jak jeszcze dobrze płatna to się jej trzymaj jak ci będzie odpowiadać, powodzenia!

_________________
A;B;C;C+E+ADR...chciało by się więcej, ale nie mam już sił!
CB 6227 Gustaw; SP4HIE


Post Wysłano: 19 sty 2011, 17:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Po co kuchenkę gazową jak wyjazdy na 5 dni??

Też niedawno zacząłem zestawem smigać jestem już po 2 trasach... o 2 ruszam w kolejna do Piły...

Z szukaniem jest różnie... zawsze pytaj się na CB... Dobra mapa... nawigacja...

Nie wjeżdżaj tam gdzie nie znasz czy będziesz mógł nawrócić... Nie słuchaj się miłych panów z budowy :twisted:

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Post Wysłano: 19 sty 2011, 17:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 wrz 2010, 17:52
Posty: 113
GG: 0

tylko nie zapomnij o magnesie... :mrgreen:

_________________
...Moscow Express...
.:Brudna kabina, biała naczepa chłodnia i kierunek Rosja Wschodnia:.
.:Najważniejsze Żeby Jechać I Czuć Uciekające Spod Kół Kilometry:.
.:Rozpoczyna Się Olimpijką, Poprzez Ural, Bajkał Kończąc Na Wladyvostoku:.


Post Wysłano: 19 sty 2011, 17:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lis 2010, 15:12
Posty: 251
GG: 8587289
Samochód: 500dxi
Lokalizacja: trójmiasto/kaszuby

Cytuj:
tylko nie zapomnij o magnesie... :mrgreen:
dokładnie u świeżego magnes świetnie przyciąga kłopoty :lol:

_________________
PL - Skandynawia


Post Wysłano: 19 sty 2011, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2011, 22:44
Posty: 5
GG: 0
Samochód: daf95xf

Zadne naginianie tacha. Szukałem takiej roboty, zeby było wszystko na spokojnie, byłem w kilku firmach i dosc długo szukałem i w 2 firmach bodajze powiedziano mi, ze czasami bedzie trzeba troszke nagiac przepisy, wiec od razu odpuszczałem, bo nie mam zamiaru za pare stowek wiecej dymac jak wół, wiec szukałem dalej, az znalazłem, gadałem z kierowcami, mowia, ze zero stresu, wypłaty w terminie, nie ma mowy o weekendzie w trasie, czy tez na swieta poza domem, o wyrzucaniu tarczek za okno nikt nie słyszał ;) takze luzik, moze nie zarobie kokosow na poczatku, ale mysle, ze uczciwe warunki, a na tym mi najbardziej zalezało.

Co do tego czy mi bedzie odpowiadał tryb pracy, nie mam wyjscia na razie z powodow osobistych i takie "delegacje" 5 dniowe sa mi na reke, a poza tym lubie jezdzic.

Laptopa kupiłem sobie jakis czas temu, bo nie chce sie nudzic na pauzie, czy na rozładunku, to zawsze mozna czy tv, czy cos looknac ;) Teraz jeszcze stoje przed wyborem jakiegos internetu mobilnego, mam zainstalowana AM na lapku, bede miał internet, wiec google i zumi bedzie pod reka, nawigacje kupiłem, jak zaczynałem z driverka, wiec jest, cb szef powiedział, ze tez bede miał w aucie, wiec mam nadzieje, ze dam rade.

robote zaczynam od przyszłego miesiaca. jeszcze mam pare pytan, a np:
- jak sobie radzicie z myciem sie podczas trasy? nie jestem jakims czyscioszkiem, czy pedantem, ale przydałoby sie odswiezyc, raz dziennie, gora raz na 2 dni, tylko gdzie? :)

- przypuscmy zostało mi jeszcze 30-40min do pauzy, no i zaczynam szukac miejsca gdzie mozna by stanac, no ale nic nie znajduje, wokoło same lasy, totalne zadupie i nic wiecej, i co w takim wypadku?

- co do lodowki samochodowej, no taka lodoweczka kosztuje w granicach 300zł, a mysle, ze by sie przydała, moze teraz w tym okresie dałbym rade, ale pozniej jednak bedzie konieczna.
co do kuchenki, no to bede musiał pomyslec własnie nad ta gazowa, bo co z tego, ze w kazdej wiosce sklep znajde, jak cały tydzien na zimnym posiłku nie bede jechał ;) a tak szybko cos ze słoiczka do garnka wrzuce, podgrzeje i obiadek jak znalazł.

jak mi sie jeszcze cos przypomni to bede pytał.

_________________
BCE, KW, karta kierowcy.


Post Wysłano: 19 sty 2011, 20:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Też niedawno zacząłem zestawem smigać jestem już po 2 trasach... o 2 ruszam w kolejna do Piły...
No właśnie, a ktoś tu zdjasie obiecał relację z pierwszych tras :)
Cytuj:
robote zaczynam od przyszłego miesiaca. jeszcze mam pare pytan, a np:
- jak sobie radzicie z myciem sie podczas trasy? nie jestem jakims czyscioszkiem, czy pedantem, ale przydałoby sie odswiezyc, raz dziennie, gora raz na 2 dni, tylko gdzie?
Ostatnio był poruszany temat prysznica w kabinie. Przy okazji dogłębnie omówiono temat kąpieli :)
Cytuj:
- przypuscmy zostało mi jeszcze 30-40min do pauzy, no i zaczynam szukac miejsca gdzie mozna by stanac, no ale nic nie znajduje, wokoło same lasy, totalne zadupie i nic wiecej, i co w takim wypadku?
Podstawowym orężem kierowcy w takich przypadkach jest powołanie się na odpowiedni przepis (którego w tej chwili nie zacytuje). Otóż można tarczkę na odwrocie (lub wydruk) opisać odwołując się do tego zapisu, pisząc, że przekroczono czas jazdy, ze względu na brak bezpiecznego parkingu do postoju.

Co nie zmienia faktu, że nikt tego nie uzna, jeśli będziesz tak robił codziennie:)


Post Wysłano: 19 sty 2011, 20:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2007, 0:09
Posty: 70

Cytuj:
- przypuscmy zostało mi jeszcze 30-40min do pauzy, no i zaczynam szukac miejsca gdzie mozna by stanac, no ale nic nie znajduje, wokoło same lasy, totalne zadupie i nic wiecej, i co w takim wypadku?
Art. 12 przedmiotowego rozporządzenia kierowca może się powołać gdy przekroczone zostały normy:
a) przerw
b) odpoczynków dziennych
c) odpoczynków tygodniowych
d) okresów prowadzenia pojazdów
e) dziennego czasu prowadzenia
f) tygodniowego i dwutygodniowego czasu prowadzenia pojazdu
g) odpoczynków na promie

Poza granicami Polski warto, aby kierowca wpisał obok treści uzasadnienia przekroczenia normy, także nomenklaturę przepisu: "art. 12/561/2006 WE" - aby opis był zrozumiały dla zagranicznych organów kontrolnych.

Kalendarz Polskiego Trakera

_________________
Posiadam kat: A, B, C


Post Wysłano: 19 sty 2011, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 gru 2008, 21:41
Posty: 349
GG: 997
Samochód: służbowy

typowa lodówka samochodowa to koszt od 1200 zł w górę za 300 zl można kupić lodówkę turystyczną z ogniwem Peltiera pożerającą straszne ilości prądu, i niestety lodówką ciężko to nazwać :lol:

słoiki nie muszą być przechowywane w lodówce
sklep w każdej wiosce - po to aby kupić świeże pieczywo i coś do tego

_________________
Lubię SCANIĘ - jeżdżę VOLVO ale naprawdę uwielbiam - ACTROSY - wyprzedzać
. . .161DT300. . . . . . . . . . . . . .161ETZ300. . . . . . . . . . . . . .161OD300. . .

zabrali mi VOLVO dostałem "ROBURA" teraz mnie wszyscy wyprzedzają


Post Wysłano: 19 sty 2011, 23:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Na trasy po PL niepotrzebna lodówka. 5 dni w trasie spokojnie przebolejesz bez niej. Po drodze jest całe mnóstwo barów, gdzie można zjeść i przy okazji skorzystać z toalety etc.


Cytuj:
Co nie zmienia faktu, że nikt tego nie uzna, jeśli będziesz tak robił codziennie:)
Wtedy pozostaje sąd, bo nie ma zapisu, który by zakazywał robienia takich opisów codziennie ;P To kierowca decyduje, czy parking jest bezpieczny, czy tez nie i to od niego zależy, czy stanie na tym parkingu, czy na innym 5km dalej. Gorzej, jesli kolegoa wybrał by się za granicę (F lub D), bo tam raczej na pewno nałożą mandat. Oczywiście możesz się z nim nie zgodzić, ale pewnie nie będzie Ci sie chciało tułac po ich sądach i porozumiewać w ich języku, żeby udowodnić swoje racje

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 21 sty 2011, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2011, 22:44
Posty: 5
GG: 0
Samochód: daf95xf

dzisiaj rozmawiałem z jednym kierowca i mowił, zebym kupił sobie jakis pas, zebym nim sciagał drzwi na noc.

a powiedzcie mi jeszcze, czy opłaca sie np. jezdzic na przezutach? i jak ta robota wyglada? ile mozna zarobić? bo pojezdziłbym po kraju troche i poszedł na przezuty poharowac ze 2-3lata, odłozyc kase i miec na jakis start w zyciu, w mieszkanie zainwestowac czy coś. Ile mozna odłozyc kasy robiac na przezutach? mogłbym zjezdzac do domu raz na 6-7tygodni, badz i dłuzej, nie robi mi roznicy, i tak mnie w chacie nic i nikt nie trzyma, a tak przynajmniej by kasa na mieszkanie własne była.

_________________
BCE, KW, karta kierowcy.


Post Wysłano: 21 sty 2011, 17:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sty 2011, 15:10
Posty: 878
GG: 5839699
Samochód: od wroga
Lokalizacja: Polkowice

po co mieszkanie jak wszystkie fajne panienki będą już zajęte :| 6-7 tygodni sie nie opłaca gdyż żarcie będziesz miał unijne a tam drogo. po 2-3 latach jazdy mooooże na mieszkanie byś odłożył ale na pewno nie jazdą po 7 tyg czy dłużej.Zresztą widzę ze masz małe obeznanie w transporcie,uwierz mi ZDZIWISZ SIE :lol:

_________________
/IRC
łeb w dół i trzeba zapierd*lać!


Post Wysłano: 21 sty 2011, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Kto szuka nie błądzi... Zależy jak lubisz... Ja na przykład nie chciał bym jezdzić na przerzutach...

Ja w 1 trasę pojechałem z Ciuchami zmiennymi 2 butelkami pepsi 2L do tego woda mineralna, koc, śpiwór, pierzyna... (co się bardzo opłaciło bo jak się okazało ogrzewania brak było)... I kilkoma kromkami chleba...


Jak jutro będzie chciało mi się jechać na baze to postaram sie zrobić zdjecie mojemu Złomkowi...

Czasem uda sie Tobie zjechac na noc do domu...
Cytuj:
Cytuj:
Też niedawno zacząłem zestawem smigać jestem już po 2 trasach... o 2 ruszam w kolejna do Piły...
No właśnie, a ktoś tu zdjasie obiecał relację z pierwszych tras :)
Jak bede miał chwilę wolnego czasu to napisze...

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Post Wysłano: 21 sty 2011, 18:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Cytuj:
mogłbym zjezdzac do domu raz na 6-7tygodni, badz i dłuzej, nie robi mi roznicy, i tak mnie w chacie nic i nikt nie trzyma
Taaaaa.... . Tam lubią takich hardkorów. Polecam ci zjeżdżać tylko na święta. W sumie nie. Bo za święta dostaniesz dodatkową kasę. W ogóle nie zjeżdżaj, zaoszczędzisz na mieszkaniu.

Absolutnie nie życzę ci źle, ale uważaj żebyś czasami się nie dorobił w tym zawodzie... .


Post Wysłano: 21 sty 2011, 19:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Najlepiej znaleźć stałą robotę, stałe kursy na hiszpanie. Alkohol kupisz tanio, jedzenie w spożywczaku też niedrogie. 2 tygodnie i jesteś z powrotem. Odległośći duże, więc tacho bardziej opanujesz do perfekcji, a nie jak na przerzutach, że raczej nie wiesz, gdzie i do jakeigo parkingu będziesz w stanie dojechać za szychty.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 21 sty 2011, 19:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 gru 2007, 15:19
Posty: 652
Samochód: MP 3
Lokalizacja: Opole

co do punktow lepiej zatrzymac samochod na parkingu i przejsc sie zobaczyc poszukac jezeli miasto i wiesz ze jestes niedaleko... Misiu na rozladunku raczej nie poogladasz filmu:D bedziesz zajety przeciaganiem firany i zwijaniem pasow:) chyba ze to chlodnia:) moja rada zeby nie [wycenzurowano] sie z czasem jazdy:) ruszasz o 5 zapisz to sobie i np kiedy mijaja ci godziny pracy +13 to 18 mozesz przedlozyc sobie 2 razy do 15 bo i tak sie zdaza ale kazdy postoj zapisywac bo potem sie okaze ze stajesz bo masz 4.5 wyjechane a okaze sie ze masz wyjechane 4 MOJE POCZATKI:D:D:D I chyba najwazniejsze... musisz miec olewke po czesci na to... bo idzie nieraz dostac do glowy podjezdzasz pod zaladunek 15 dopiero wyjechales 3 godziny a on mowi ze jutro i dupa cykl poszedl sie pasc:):)i uwazaj bo slisko;) AAA co do kuchenki... Kup sobie gazowke:):) lepiej na tym wyjdziesz.i mniej samochodzik obciazysz:) Pamietaj ze jezdzxac po kraju za wiele nie poogladasz sobie filmow bo bedziesz tak zmeczony po jezdzie ze masakra:):) Dlatego wole miedzynarodowke :):)

_________________
Wszytsko za drugim razem przypadek??
B , C , C+E


Post Wysłano: 21 sty 2011, 23:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

I tu sie zgodze z DEMONem... przez 5 dni jazdy tylko laptopa miałem z 2 razy po 30 minut odpalonego... A podczas rozładunku nie bedziesz miał jak obejżeć filmu... chyba że czekasz pod firma :roll:

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Post Wysłano: 21 sty 2011, 23:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Odradzam używanie nawigacji. Laptop, map&guide albo inna mapa, antena GPS i planuj trasy na kompie, pospisuj numerki dróg i po drodze pytaj, czy nie ma wiaduktów. Pierwsze kroki w jeździe po kraju dużym zestawem mogą być trudne :D Bez navi najszybciej ogarniesz topografie kraju. Niektórzy kierowcy majac włączoną Kaśkę wyłączają automatycznie myślenie.

_________________
NIE-POMPIARZ


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: