Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 29 gru 2010, 0:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Witam. Wymieniałem w Scani komplet hamulców i zauważyłem ,że czujniki od abs były z 4 mm za tarczami poustawiałem wszystko jak trzeba, błędy już były nie aktywne jak podłączyłem komputer ( a były takie szczelina powietrzna lewy przód, zużycia okładzin 1 oś) i ok ale nie zgasły kontroli na desce od abs i po prawej od zużycia. I moje pytanie od jakiej prędkości gasną kontrolki bo przy takich warunkach nie ma jak się rozpędzić na placu. Pozdrawiam


Post Wysłano: 29 gru 2010, 0:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

jezeli chodzi o zuzycie klockow to jezeli nie zgaslo to jezdzenie samochodem nic nie da.
jezeli chodzi o abs to roznie, ale przydalo by sie bujnac to ponad 20km/h po prostej drodze bez uslizgow kol.


Post Wysłano: 29 gru 2010, 0:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Ale właśnie nie było żadnych aktywnych błędów na temat zużycia okładzin. Po prostu myślałem ,że obie kontrolki są powiązane. Abs nie działa to z automatu zużycie okładzin wskakuje.


Post Wysłano: 29 gru 2010, 23:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

jezeli czujniki zuzycia mimo wymienionych klockow pokazuja rozne wartosci tzn poza dopuszczlna granica to zuzycie i tak sie bedzie swiecic. Mozna to wyregulowac ale trzeba miec komputer diagnostyczny.


Post Wysłano: 30 gru 2010, 11:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 mar 2010, 18:10
Posty: 390
Samochód: co się trafi
Lokalizacja: Ustka

Cytuj:
jezeli czujniki zuzycia mimo wymienionych klockow pokazuja rozne wartosci tzn poza dopuszczlna granica to zuzycie i tak sie bedzie swiecic. Mozna to wyregulowac ale trzeba miec komputer diagnostyczny.
to i ja mam pytanko do Ciebie, rozbierałem taki czujnik (ten potencjometryczny), mam załóżmy wartość tam przekraczającą 50%, wymienię klocki czyli wiem, że są równe, czy przy pomocy SDP2 można je skalibrować? Czy trzeba to robić mechanicznie, skręcając potencjometr na początek scieżki?


Post Wysłano: 30 gru 2010, 19:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

przy pomocy SD2 - odczyt wartosci - ustawiamy czujnik zuzycia mechanicznie pod wlasciwa grubosc klocka (nalezy zwrocic uwage rowniez na stan tarcz hamulcowych).
SD2 nie da sie nic kalibrowac.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: