Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 lip 2010, 13:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Sory jeśli było i proszę o odesłanie do tematu w którym była o tym mowa jeśli ktoś ma pod ręką.

Otóż uszkodziłem navi i padł pomysł laptop + odbiornik gps, patrzyłem na allegro i ceny są różne od poniżej 100pln do powyżej 300pln, nie mam w laptopie bluetootha więc musi byc pod usb, ktoś może coś polecic albo wskazac różnice między jednym odbiornikiem, a drugim tak żeby wybór był łatwiejszy? Czy taki za 100pln będzie mniej efektywny od tego za 300pln? (jeśli ten za 300 jest dużo lepszy to proste, że taki kupie) i czy warto wogóle się w to bawic, czy taki gps pod laptopa da rade w ciężarówce? Czy pod bluetootha jest lepszy jak jak pod usb?


Post Wysłano: 06 lip 2010, 13:10

http://www.ceneo.pl/416667
Polecam ten model. Pracuje stabilnie, na długim kablu, łatwa instalacja.
Sam go posiadam i jestem zadowolony.


Post Wysłano: 06 lip 2010, 13:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Holux chyba najbardziej ceniony z odbiorników GPS, na USB masz coś takiego http://www.allegro.pl/item1103221957_od ... urier.html - ten w zupełności wystarczy.

EDIT:
Jester już wyżej podał to samo się teraz zorientowałem.


Post Wysłano: 06 lip 2010, 14:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Poczytałem o tym Holuxie i dokonałem zakupu, model M-215(chyba nowszy model od tego który ty masz Jester), 139pln + przesyłka, zdecydowały dobre opinie ludzi, długi kabel i to że odbiorniki jest na magnesie. Zobaczymy jak będzie się sprawdzał w trasie w połączeniu z programami nawigacyjnymi.


Post Wysłano: 06 lip 2010, 20:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Możesz tez za kwotę około 15 złotych nabyć adapter Bluetooth na USB (ja wybrałem taki wariant, gdyż staram się unikać zbędnego okablowania w kabinie).
Do tego kupiłem Odbiornik GPS Pentagram Pathfinder.
Jest kozacki. Bardzo dobrze radzi sobie nawet ze słabym sygnałem (można go wozić w schowku). Poza tym możesz go wtedy zaprząc do współpracy z komórką (wyposażoną w BT).

PS: dopiero teraz doczytałem, że już kupiłeś holuxa... no nic, niech ten post będzie dla potomnych umiejących używać wyszukiwarki.

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Post Wysłano: 06 lip 2010, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Cytuj:
Możesz tez za kwotę około 15 złotych nabyć adapter Bluetooth na USB (ja wybrałem taki wariant, gdyż staram się unikać zbędnego okablowania w kabinie).
Do tego kupiłem Odbiornik GPS Pentagram Pathfinder.
Jest kozacki. Bardzo dobrze radzi sobie nawet ze słabym sygnałem (można go wozić w schowku). Poza tym możesz go wtedy zaprząc do współpracy z komórką (wyposażoną w BT).

PS: dopiero teraz doczytałem, że już kupiłeś holuxa... no nic, niech ten post będzie dla potomnych umiejących używać wyszukiwarki.
Holux również bardzo dobrze sobie radzi pod szybą czy w schowku ;) Pentagram jest świeższy, ale to ta sama półka ...

Piszę o odbiorniku BT + usb


Post Wysłano: 06 lip 2010, 21:16

Z "blutaczem" miałem do czynienia raz i nie wiem, czy to była wina oprogramowania, urządzenia, innego zrządzenia losu, ale strasznie lubił wieszać się po 20 minutach pracy. Dlatego opinia na temat tego sposobu podłączenia jest u mnie "wstrzymuję się od głosu".


Post Wysłano: 17 lip 2010, 16:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Jestem po pierwszych testach i odbiornik gps sprawuje sie idealnie, szybko łapie fixa, nie gubi, nie głupieje, także polecam.


Post Wysłano: 02 lis 2010, 22:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 wrz 2010, 12:57
Posty: 2
GG: 2258240

Cytuj:
Jestem po pierwszych testach i odbiornik gps sprawuje sie idealnie, szybko łapie fixa, nie gubi, nie głupieje, także polecam.

witam, a z jakimi mapami testujesz tą antenke GPS? ja mam PC navigator 10 i niewiem ktora bedzie najodpowiedniejsza...zapytaklem jednego sprzedawce na allegro to mi odpisał:


odbiornik posługuje się standardem komunikacji nmea 0183
Obsługa wydajnego standardu komunikacji: NMEA-0183

cały szkopuł tkwi w tym żeby program do nawigacji obsługiwał też taki protokół

z tego co wiem to z Navigatorem był zawsze problem, nie był robiony na różnych protokołach
i tolerował tylko oryginalne odbiorniki własnej produkcji

z odbiornikami innych producentów bywało różnie raz działały raz nie, inne działały jeszcze inne nie

generalnie te oprogramowanie należy do bardziej kłopotliwych

osobiście odradzam te oprogramowanie do współpracy z naszym odbiornikiem
mogą byś jakieś problemy, lub nie będzie ich





I teraz nie wiem który bedzie najlepszy, prosze o opinie... dzieki


Post Wysłano: 02 lis 2010, 22:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 wrz 2010, 12:57
Posty: 2
GG: 2258240

Moduł GPS USB SkyTraQ 65 kan:


konkretnie o ten odbiornik chodzilo


Post Wysłano: 07 lis 2010, 1:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

My mamy PENTAGRAM PathFinder [P 3101], tata od czasu do czasu jeździ na PC Navigatorze 9 Truck i ani razu nie było problemu. Nie wiem jak to się ma w kwestii 10tki, może coś pozmieniali. Ręki nie daje, nam działa - komu innemu nie koniecznie.


Post Wysłano: 07 lis 2010, 12:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2009, 16:49
Posty: 93
Lokalizacja: SCOTLAND

GPS receiver BU-353 (USB) - tani i super dziala z PC Navigator 9 Truck Europa :wink:

_________________
I definitely have got Diesel In My Veins
Certificate of Professional Competence in National and International Road Haulage


Post Wysłano: 14 gru 2010, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Cytuj:
Jestem po pierwszych testach i odbiornik gps sprawuje sie idealnie, szybko łapie fixa, nie gubi, nie głupieje, także polecam.

witam, a z jakimi mapami testujesz tą antenke GPS? ja mam PC navigator 10 i niewiem ktora bedzie najodpowiedniejsza...zapytaklem jednego sprzedawce na allegro to mi odpisał:


odbiornik posługuje się standardem komunikacji nmea 0183
Obsługa wydajnego standardu komunikacji: NMEA-0183

cały szkopuł tkwi w tym żeby program do nawigacji obsługiwał też taki protokół

z tego co wiem to z Navigatorem był zawsze problem, nie był robiony na różnych protokołach
i tolerował tylko oryginalne odbiorniki własnej produkcji

z odbiornikami innych producentów bywało różnie raz działały raz nie, inne działały jeszcze inne nie

generalnie te oprogramowanie należy do bardziej kłopotliwych

osobiście odradzam te oprogramowanie do współpracy z naszym odbiornikiem
mogą byś jakieś problemy, lub nie będzie ich





I teraz nie wiem który bedzie najlepszy, prosze o opinie... dzieki

Automapa, Navigator 8, 9, 10.... zero problemów


Post Wysłano: 15 gru 2010, 9:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

A czy ten Holux M-215 będzie poprawnie chodził na Windows7?

DANE TECHNICZNE
Wsparcie dla systemów:
Windows 98
2000
XP
Vista
Linux

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 19 gru 2010, 12:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Cytuj:
Moduł GPS USB SkyTraQ 65 kan:


konkretnie o ten odbiornik chodzilo
Znalazłem ciekawostkę.

http://cgi.ebay.de/3in1-USB-GPS-EMPFANG ... 588b98ec63

Po niemiecku, ale doczytać się można, że obsługuję Navigator10.
Nie wiem jak to ma się do systemu komputera, bo to też jest ważna sprawa. Dużo jest odbiorników które nie obsługują windowsa7 czy vista.
Pewności nie mam, ale gdyby ktoś potwierdził czy na tym obrazku jest windows7 czy vista.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 4192_n.jpg


Link do allegro: http://allegro.pl/1205894794-i1205894794.html

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 24 gru 2010, 12:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 17:08
Posty: 24
GG: 8644782
Samochód: VW Passat b5 1.9 TDI 90KM
Lokalizacja: Pęcice

To i ja się dołącze do tematu. Ja posiadam laptopa Acer Aspire 5739G i kupiłem w Media-Martk USB Bluetooth oraz miałem w posiadaniu już nadajnik bluetooth Nokia LD-3W. Nawigacji jakiej używam na laptopie to AutoMapa 6.6 Europa z Rosją. Z tym zestawem nie mam problemu nadajnik szybko łapie zasięg nie wiesza się i bateria w jest bardzo wydajna.Bateria w laptopie na oszczędnym trybie pracy trzyma około 4h ciągłego użytkowania.Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi sie abym musiał coś robić przy nadajniku bo się zaciął.

_________________
http://mstellwag96.blogspot.com/ <--- Blog o chłopaku, który stawia pierwsze kroki w zawodzie mechanika, zapraszam do zaglądania, komentowania i dawania cennych uwag ;-)


Post Wysłano: 25 gru 2010, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2010, 18:34
Posty: 187
GG: 0
Samochód: MAN
Lokalizacja: Europa

Korzystałem z Windowsa Vista (x32) oraz (x64) obecnie pracuję na Windows 7 ( x64 ) i nigdy nie miałem problemu z wszelkiej "maści" antenami GPS , na każdym z tych systemów antenki pracują znakomicie.
Dwa dni temu stałem na rozładunku koło Gądek, podjechał kolega , który miał zainstalowanego Windowsa 7 (x32) , mówi że nie chce mu antena pracować z AutoMapą oraz z PC Navigator 8. Objawy były takie, że nie łapało sygnału.
Czasami sygnał w AutoMapie zaskakiwał, lecz na krótko. Po 10 minutach zabawy z systemem, wszystko pracowało super.
Wczoraj dzwoniłem do tego kolegi czy GPS pracuje prawidłowo, potwierdził, że wszystko pracuje bezproblemowo.
Wiem, że już nie będzie miał problemów, jeżeli sam czegoś nie namiesza.
Nie można zwalać winy na system. Jak słyszę, że to jest winna Vista lub Windows 7 to, aż mnie dreszcze z osłabienia przechodzą ..... brrrrrrr ......... :wink:

Tak samo jest z baletnicą ;) - " jak jej taniec nie wychodzi to mówi, że to wina majteczek" . ;) ;) :)

_________________
Piszę poprawnie po polsku
"... więcej słuchać a mniej mówić---moja mądrość życiowa..."
Uriah Heep - July Morning
Uriah Heep - Sunrise


Post Wysłano: 01 sty 2011, 22:02

Jestem po testach (żona pod choinkę mi kupiła) nowego odbiornika GPS.
Zestaw, który był poddany testom:
1. Laptop emachines 510 KAL10
2. Odbiornik sygnału GPS Holux M-215
3. Windows MX 7
4. AutoRoute 2010

Po tygodniu testów po kraju nie mam najmniejszych zastrzeżeń do pracy odbiornika. Sygnał łapie szybko i pewnie, w krajowych warunkach śledzi od 7 do 9 satelitów. Fakt jest faktem, że ma możliwość śledzenia sygnału do 32 satelitów na raz, ale praktycznie taka konieczność nie istnieje.
Dość długi kabel USB, podstawa magnetyczna dają pewną i w miarę komfortową możliwość wybrania miejsca "montażu" odbiornika. Sama instalacja w systemie praktycznie jest niezauważalna, jeśli idzie o czas, jaki na to trzeba przeznaczyć.
Reasumując, model M-215 w porównaniu do GR-213U praktycznie niczym się nie różni, poza ilością śledzonych satelitów na raz. No i oczywiście GR-213U już jest niedostępny w handlu.
Z mojej strony polecam M-215 tak samo, jak poprzednika.


Post Wysłano: 01 sty 2011, 23:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

u mnie na 7 holux m 215 nie chodzi ma ktos jakis sposob na to ??

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 02 sty 2011, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Może Ziemalok się wypowie na ten temat?

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: