Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 gru 2010, 23:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 gru 2009, 21:24
Posty: 23
GG: 0
Samochód: Man F2000

Koledzy mam takie pytanie od pewnego czasu w manie F2000 zauważyłem takie coś ze przed spuszczeniem powietrza przez osuszacz słychać lekkie stuki. Na początku myślałem ze to coś w silniku ale później zauważyłem ze jak osuszacz spuści nadmiar powietrza tak uspokaja się wszystko. możecie mi pomóc i powiedzieć co się dzieje??


Post Wysłano: 09 gru 2010, 1:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Nie opisales skad te stuki dochodza ,ale moge sie domyslac ,ze chodzi o "klepanie" plytek/zaworow ,albo w kompresorze albo w osuszaczu , jak z kompresora dochodza niepewne dzwieki ,to radzilbym sie tym zajac ( wymienic "plytki zaworowe" ),jak w osuszaczu .... jak nic wiecej sie nie dzieje to osuszacz zostawilbym w spokoju ;)
( chociaz koszt plytki w osuszaczu to pewnie blachostka nie mowiac ,ze 5 minut wymiany )


Post Wysłano: 09 gru 2010, 17:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 10:16
Posty: 187
GG: 0
Samochód: f2000

Cytuj:
Koledzy mam takie pytanie od pewnego czasu w manie F2000 zauważyłem takie coś ze przed spuszczeniem powietrza przez osuszacz słychać lekkie stuki. Na poczatku myslałem ze to coś w silniku aale pozniej zauważyłem ze jak osuszacz spuści nadmiar powietrza tak uspokaja sie wszystko. mozecie mi pomuc i powiedziec co sie dzieje??

Mi przed samym spuszczeniem powietrza wyraźnie sprężarka "dzwoniła". Jak się okazało łożysko się rozpadło od koła zębatego i trzeba było wymieniać. Podczas jazdy aż stanęła dęba i trzeba było holować samochód, wymiana sprężarki dosyć szybka bo wymienili na regenerowaną i śmiga już 2 lata.
Podnieś kabinę i nasłuchuj skąd ten dźwięk.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: