Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 sie 2010, 21:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2009, 11:37
Posty: 293
GG: 4029913
Samochód: Mietek Aszrot
Lokalizacja: Białystok

Witam, Volvo z 2008r., zaczęło się od za wysokiego ciśnienia w zbiornikach, osuszacz na tą chwilę "nie odbija", powietrze na początku wychodziło gdzieś indziej, na ta chwile "strzela" z osuszacza jakby miało go rozsadzic. Filterek spod osuszacza wykręciłem był cały w oleju, z osuszacza też troszke oleju poleciało ale nie dużo, powietrze z układów spuściłem kilka razy, opróżniłem z wody i dalej lipa, osuszacz do wymiany.

Nie mając paska w jaki sposób zabrac się do odkręcania osuszacza?
Gdzie w FH jest jakiś zawór bezpieczeństwa przy osuszaczu albo coś w ten deseń, żeby obniżyc ciśnienie?
Jak wykręcę osuszacz to potem nie będę miał problemów z kalibracją bo coś mechanik wspominał, że może byc problem w nowszych FH?


Potrzebuje jakoś obniżyc ciśnienie żeby w poniedziałek dojechac do serwisu wymienic osuszacz bez wystrzału przewodów/zaworów bo ciśnienie mam "troszke" za duże i jest coraz gorzej.

Problem nagły, swoje na Francji :?


Post Wysłano: 22 paź 2010, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 paź 2010, 17:37
Posty: 7
GG: 0

Witam jakiej firmy masz osuszacz podaj nr z tabliczki znamionowej? jedno czy dwu komorowy jak jedno to pewnie jest to Ecam i przy nim nic bez kompa nie zrobisz chyba ze dodatkowo jest sterowany Governerem (Governor to to mały zaworek podłączony do osuszacza do przyłącza nr 4) po zdjęciu gumowego grzybka można obniżyć ciśnienie po przez wkręcenie śrubki podobnie jest w przypadku osuszacza podwójnego który również jest sterowany governerem tylko nie przesadź bo nie otworzy tobie zaworu cztero obwodowego lub w zależności jaki masz wielo obwodowego .

Co do drugiego pytania to osuszacze firmy Wabco a taki podejrzewam masz jest zabezpieczony po przez wewnętrzny mechanizm spustowy który po osiągnięciu za dużego ciśnienia upuszcza nadmiar powietrza odpowietrznikiem nr3 a dodatkowe zabezpieczenie możesz mieć na przewodach

wystrzały z osuszacza to normalne zjawisko a wcześniej tego nie słyszałeś bo miałeś wkręcony tłumik (ten filterek co pisałeś)

Co do kalibracji to w przypadku osuszacza typu Ecam zazwyczaj trzeba ją robić

Sam wkład jeśli jest bardzo zapieczony to najłatwiej wykręcić po przez wbicie w niego dużego śrubokręta i obracać go jakąś rurką tylko pamiętaj najpierw spuść powietrze a po wymianie na nowy nasmaruj uszczelkę i oring

A na sam koniec muszę cie zmartwić ze jeśli masz olej w osuszaczu to znaczy ze sprężarkę szlak trafił i w pierwszej kolejności ja trzeba zrobić a w sumie najlepiej kupić bo ja osobiście nie znam nikogo co by dobrze robił sprężarki następnie wymienić przewód na nowy od sprężarki do osuszacza i tu podkreślam ze nowy bo dużo osób próbuje je myć po przez piaskowanie opalanie i inne jeszcze magiczne sposoby które sieją spustoszenie w całym układzie pneumatycznym bo syf leci na zawory


Post Wysłano: 27 paź 2010, 23:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2010, 18:48
Posty: 81
GG: 10159387
Lokalizacja: Paisley GB

Sprawdz wiazke przewodow co dochodzi do ceki. Byc moze sa dwie cewki. Czesto jeden przewod ulega przerwaniu i tak sie dzieje.


Post Wysłano: 07 lis 2010, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

Podłącze się do tematu : może ktoś wie co oznacza ten symbol na
wyświetlaczu, volvo FH 2007r. wraz z komunikatem CHECK

Obrazek

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: