Strona 16 z 20 [ Posty: 382 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1820 Następna

Jakie szkoły skończyliście ?
Podstawową 4%  4%  [ 37 ]
Gimnazjum 9%  9%  [ 73 ]
Zawodową 11%  11%  [ 93 ]
Technikum 30%  30%  [ 250 ]
Liceum 23%  23%  [ 188 ]
Studia 22%  22%  [ 182 ]
Liczba głosów: 823
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lis 2010, 20:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 lip 2010, 17:54
Posty: 54
Samochód: X9
Lokalizacja: Sandomierz

Na studia raczej nie chce iść ponieważ nie chce mi się uczyć.Dowiedziałem się że jest jeszcze ekonomik gdzie jest coś o komputerach a tym sie raczej interesuję.To też chyba było by dobre.
Jak dla mnie technikum to rzecz dobra ale te 4 lata i jest tam dosyć trudno.


Post Wysłano: 04 lis 2010, 9:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Po LO masz tylko maturę, po technikum maturę i zawód. Rok dłużej się pouczysz, ale w razie, gdybyś nie zdał matury masz przynajmniej dyplom i jakiś zawód.
Zawód po technikum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jak się uczysz i masz łeb do technicznych rzeczy to może i uda ci się zdać egzamin. (u mnie zdało 5osób/13 i w ostatnich latach to był najlepszy wynik :)) Tylko co z tego skoro i tak nic nie potrafisz :?:


Post Wysłano: 04 lis 2010, 10:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nie porównuj od razu wszystkich swoją miarą.


Post Wysłano: 04 lis 2010, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Jak się uczysz i masz łeb do technicznych rzeczy to może i uda ci się zdać egzamin.
To zależy od kierunku. Na niektórych egzaminy są tak banalnie łatwe, że można je zdać nawet bez żadnego przygotowania.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 04 lis 2010, 18:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Cytuj:
Po LO masz tylko maturę, po technikum maturę i zawód. Rok dłużej się pouczysz, ale w razie, gdybyś nie zdał matury masz przynajmniej dyplom i jakiś zawód.
Zawód po technikum :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jak się uczysz i masz łeb do technicznych rzeczy to może i uda ci się zdać egzamin. (u mnie zdało 5osób/13 i w ostatnich latach to był najlepszy wynik :)) Tylko co z tego skoro i tak nic nie potrafisz :?:
A czyja to wina, że chodziłeś do szkoły o niskim poziomie? Moja szkoła (technikum samochodowe) należy do grona szkół o najwyższym poziomie zdawalności egzaminu zawodowego w województwie warmińsko-mazurskim, a może i w Polsce. Zdawalność wynosi ponad 70%, trzeba być totalnym kretynem, żeby tego nie zdać. Tak więc osoba dobrze ucząca się, a nie mająca pojęcia o np. samochodach (jest parę takich osób w mojej klasie) powinna zdać maturę i egzamin zawodowy.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 05 lis 2010, 22:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 mar 2009, 22:15
Posty: 132

Cytuj:
Na studia raczej nie chce iść ponieważ nie chce mi się uczyć.Dowiedziałem się że jest jeszcze ekonomik gdzie jest coś o komputerach a tym sie raczej interesuję.To też chyba było by dobre.
Jak dla mnie technikum to rzecz dobra ale te 4 lata i jest tam dosyć trudno.
Zawodówką nawet bym sobie głowy nie zawracał.
Na twoim miejscu wybrał bym to technikum, co prawda to 4 lata ale przynajmniej masz i jakiś zawód i mature, bardzo łatwy egzamin a w razie czego otwiera ci furtkę na studia.
LO to raczej dla ludzi, którzy chcą sie potem uczyć dalej(ja wiedziałem już w gimnazjum co i gdzie chce studiować).

_________________
Why so serious?


Post Wysłano: 06 lis 2010, 2:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Na twoim miejscu wybrał bym to technikum, co prawda to 4 lata ale przynajmniej masz i jakiś zawód i mature,
Zawód to masz po zawodowce a nie po technikum.
Po technikum masz (jesli zdasz ) dyplom technika co pozwala ci aplikowa c na politechnike

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 06 lis 2010, 9:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2007, 20:57
Posty: 1532
Samochód: fabia

Cytuj:
Po technikum masz (jesli zdasz ) dyplom technika co pozwala ci aplikowa c na politechnike
Ej no, co ty - dyplom technika to jest zawód (teoretycznie), a na politechnikę nie jest do niczego potrzebny.

Prawdziwy zawód natomiast uzyskuje się właśnie po zawodówce i takie teksty:
Cytuj:
Zawodówką nawet bym sobie głowy nie zawracał.
są trochę denerwujące. Jeżeli ktoś nie ma głowy do nauki, to po cholerę na siłę pcha się go do szkoły średniej i każe zdawać maturę? Chore ambicje rodziców i ostatnia reforma oświaty zniszczyły szkoły zawodowe. I komu to wyszło na dobre? Zamiast kształcić w szkołach dobrych spawaczy, ślusarzy czy mechaników, to my kształcimy bezrobotnych, bez zdanej matury i wysyłamy na kursy z urzędu pracy gdzie niczego ich nie nauczą, ale za to dają papierek.

_________________
Czerwone i bure


Post Wysłano: 06 lis 2010, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Bzdury opowiadacie, mam kolegów, którzy po moim kierunku w technikum poszli do zakładów. Z tą różnicą, że szybko (albo od razu) mieli lepsze i lepiej opłacane stanowisko niż taśmowcy. Także nie opowiadajcie głupot, bo zakłady po dobrych kierunkach w technikum są otwarte na pracowników, jeśli tylko na rozmowie nie wyjdzie, że przez 4 lata w szkole nie nauczyliśmy się nic, poza tym jak dobrze kombinować ;-)

Ja przez długi czas żałowałem, że wybrałem technikum, teraz choć wiedzy tej nie wykorzystuje i wybrałem inny kierunek studiów (głownie z lenistwa), to jednak z perspektywy czasu wyboru nie żałuje.


Post Wysłano: 06 lis 2010, 15:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 mar 2009, 22:15
Posty: 132

Harry, nie wiem jak w twojej okolicy, ale u mnie ludzie po zawodówce(jeśli uda im sie skończyć) trafiają na staż do urzędu pracy, po stażu albo nie robia nic, albo zaczepiają sie na budowie, przeważnie na czarno. Nie wiele takich osób pracuje w wyuczonym zawodzie.
Przykład, mój kolega, z wykształcenia mechanik-kierowca, nie ma nawet prawa jazdy, jest na stażu w firmie budowlanej.

Dlatego większość osób w moich stronach wybiera technika ew. licea profilowane, potem, albo praca(i często zaoczne studia), albo studia dzienne.

_________________
Why so serious?


Tytuł: Re:
Post Wysłano: 19 lis 2010, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2010, 19:57
Posty: 8
GG: 25269451
Samochód: mondi

Kolego sprawa z tymi studiami jest takaze wydasz 4stówy na miecha i w zassadzie nic sie nie nauczysz chyba ze bedziesz siedział i indywidualnie w domu pobierał wiedze wiem bo sam to studiuje;) pozdro


Post Wysłano: 10 sty 2011, 3:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2010, 1:45
Posty: 12
GG: 5411209
Samochód: volvo v40 TAXI caro.

ja jestem technikem mechanikem z wykształcenia.,,Gdańska samochodówka"absolwentem tej szkoły od roku...i jakoś w gdańsku nie ma pracy szczególnie dla młodych bez doświadczenia udokumentowanego:/,mimo iż sam normalnie naprawiam auta w swojim garażu.uderzyłem w zawód kierowcy bo to naprawde kocham,jeździ tata,jeździł dziadek... :) więc i ja pozatym jest to ,,po lini wykształcenia".

_________________
...ZAPYTA BÓG W SWYM NIEBIE,CO DAŁEM MU OD SIEBIE???
... byłem kim miałem być... -KIEROWCĄ :)
kat B-13.02.09
kat C-17.11.10
kat C+E-in progress.

OD SIERPNIA 2012 LICENCJA DROGOWA NA PRZEWÓZ OSÓB TAKSÓWKĄ ....wolnego Miasta GDAŃSKA.Caro taxi,białe volvo.
Ale gdzie ci klienci???? hehe :)


Post Wysłano: 26 sty 2011, 11:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sty 2011, 14:01
Posty: 184
Samochód: Partner 1.6 HDI, MB Coupe 3.0 24V
Lokalizacja: Wasilków

Technikum mechaniczne, z wykształcenia Technik Mechatronik (bez zaliczonego egzaminu zawodowego- kilkanascie osob na cala szkole zalicza). Ale i tak pracy w zawodzie jakiej kolwiek nie ma :P

_________________
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...


Post Wysłano: 26 sty 2011, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2009, 23:23
Posty: 124
Lokalizacja: poland

Wszędzie jest bardzo cieżko !!
Teraz możesz miec mgr czy mgr inż. i pracujesz jak normalny ziomek z zawodowym czy średnim wykształceniem.

_________________
.A


Post Wysłano: 31 mar 2011, 16:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 mar 2011, 15:57
Posty: 1
GG: 0

Witam ! Jestem tutaj nowy na forum. Zaczęliście temat o wykształceniu na kierowcę samochodów ciężarowych. Otóż chodzę do klasy 2 gim. i w przyszłości planuję sobie zawód kierowcy . Nie myślcie o mnie jak o jakimś dzieciaku , którego podniecają "duże bryki" , otóż nie lubię jeździć z tatą w trasy z mamą w osobówce i tak to się zaczęło :). Teraz takie moje pytanie ,gdyż planuję iść w kierunek logistyczny i czy warto iść do technikum logistycznego ? Pytam te osoby , które ukończyły te szkoły lub wiedzą coś na ten temat. Jestem dobry z języków obcych m.in. angielski,niemiecki,ukraiński (z pisownią!) , słyszałem , że to jest tam ważne. Jestem dobry z polskiego , geografii, fizyki. Moją piętą Achillesa jest MATEMATYKA , nie potrafię zrozumieć tego przedmiotu. Należę do osób odpowiedzialnych dlatego prowadzenie dużych maszyn mnie nie straszy , czyli ogółem chce się dowiedzieć czy jest tam łatwy,średni czy trudny poziom i na jakim stopniu uczy się języków obcych. Czekam na odpowiedzi . Pozdrawiam.


Post Wysłano: 31 mar 2011, 18:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Nie myślcie o mnie jak o jakimś dzieciaku , którego podniecają "duże bryki" , otóż nie lubię jeździć z tatą w trasy z mamą w osobówce i tak to się zaczęło
Jak nie lubisz jeździć to się w to nie pchaj :mrgreen:
Cytuj:
Jestem dobry z języków obcych m.in. angielski,niemiecki,ukraiński (z pisownią!)

Dobrze, że napisałeś, że z obcych:)




Odpowiedzi na Twoje pytania są na forum, jak byk wisi jeszcze ciepły temat o językach obcych.

Zabrzmi to dla Ciebie bardzo banalnie, ale pilnuj szkoły póki co.

To za wcześniej na wybory, a decydując się na jezdzenie i odpuszczając nauke zamykasz sobie drogi, czego potem możesz załować, a szansa, że faktycnzie będziesz chciał jeździć to jakieś 50%

P.S

Czy nie mogłeś sobie wybrac innego nicku, np "School bus passenger"?

Sorry za szczerość, ale....


Post Wysłano: 01 kwie 2011, 8:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 cze 2009, 12:39
Posty: 409
Samochód: Volvo FH
Lokalizacja: Wejherowo

Uderzaj w technikum logistyczne.

Jak skończysz (a jest bardzo ciekawe, akurat jestem w trakcie robienia technika logistyka), to rób specjalizacje, np. spedytor ;)

Będziesz zadowolony.


Post Wysłano: 27 maja 2011, 22:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lut 2011, 19:19
Posty: 74
GG: 0

Ja osobiście studiuję, jestem po licemum. U mnie na roku jest sporo ludzi, którzy mieli już doczynienia z logistyką w technikum, niektórzy już trochę jeździli, bądź w bardziej praktyczny sposób, tudzież praca na magazynie. Ja osobiście zamierzam zdobyć wszelkie uprawnienia, gdyż jako logistyk powinienem je mieć, a poza tym zamierzam też trochę pojeździć, ale jak widzę co się dzieje w mediach i w ludziach w ostatnim czasie, to tak trochę ten płomień gaśnie.

_________________
Źle stanął i go tłuką


Post Wysłano: 29 cze 2011, 20:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 cze 2011, 13:23
Posty: 7
GG: 0

Ja jestem w 2 gim teraz ide do 3 i wybieram Zawodówke jako Mechanik Samochodowy. Według mnie nie ważne jest wykształcenie tylko umiejętności. Możecie mnie wyśmiać, lubię ciężarówki a w tej pracy wykształcenie nie odgrywa żadnej roli tylko Umiejętności i doświadczenie.

Piszecie że człowiek po studiach inaczej patrzy na świat i jest lepszym kierowcą. G*wno prawda.

Zawodówka, gimnazjum, pods czy studia to nie ma znaczenia w tym zawodzie.


Post Wysłano: 29 cze 2011, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sty 2011, 17:02
Posty: 207
GG: 11
Samochód: Opel
Lokalizacja: Papenburg/Niemcy

Cytuj:
Ja jestem w 2 gim teraz ide do 3 i wybieram Zawodówke jako Mechanik Samochodowy. Według mnie nie ważne jest wykształcenie tylko umiejętności. Możecie mnie wyśmiać, lubię ciężarówki a w tej pracy wykształcenie nie odgrywa żadnej roli tylko Umiejętności i doświadczenie.
Skończ studia i pogadamy :lol:
Cytuj:
Piszecie że człowiek po studiach inaczej patrzy na świat i jest lepszym kierowcą. G*wno prawda.

Zawodówka, gimnazjum, pods czy studia to nie ma znaczenia w tym zawodzie.
I tu się mylisz...Z resztą osoba, która serwuje takie ogólnikowe wypowiedzi nie ma żadnego sensownego argumentu potwierdzającego swoją tezę.

Prosty przykład (bez uogólniania).
Idzie człowiek na studia, poznaje przynajmniej z 2 języki obce, kształtuje swój światopogląd, poznaje nowe technologie, nabiera ogłady i łapie łatwiejszy kontakt z ludźmi. Przecież to w pracy kierowcy b. potrzebne...

Dalej nie ma dla Ciebie różnicy?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 16 z 20 [ Posty: 382 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1820 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: