Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 paź 2010, 15:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2010, 16:10
Posty: 9
GG: 0

witam
mam map&guida na swoim laptopie i musze dokupic do laptopa gps czy moze ktos mi powiedziec czy musi on miec jakies specjalen specyfikacje czy wystarczy ze kupie obojetnie jaki odbiornik na usb?

z gory dzieki


Post Wysłano: 20 paź 2010, 16:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

Cytuj:
witam
mam map&guida na swoim laptopie i musze dokupic do laptopa gps czy moze ktos mi powiedziec czy musi on miec jakies specjalen specyfikacje czy wystarczy ze kupie obojetnie jaki odbiornik na usb?

z gory dzieki
A na czym śmiga laptop-vista,"7"...?
Pytam-bo mogę polecić odbiornik Holux 215,ale pracując z "7" czyta odbiornik jako myszkę...Trzeba troszkę pokombinować z ustawieniami i będzie OK.Wiem,ze na wcześniejszych systemach bardzo dobrze się sprawuje.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 20 paź 2010, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2010, 16:10
Posty: 9
GG: 0

Cytuj:
Cytuj:
witam
mam map&guida na swoim laptopie i musze dokupic do laptopa gps czy moze ktos mi powiedziec czy musi on miec jakies specjalen specyfikacje czy wystarczy ze kupie obojetnie jaki odbiornik na usb?

z gory dzieki
A na czym śmiga laptop-vista,"7"...?
Pytam-bo mogę polecić odbiornik Holux 215,ale pracując z "7" czyta odbiornik jako myszkę...Trzeba troszkę pokombinować z ustawieniami i będzie OK.Wiem,ze na wcześniejszych systemach bardzo dobrze się sprawuje.
windows vista albo xp wiem ze to starocie ale sie przyzwyczilem :D


Post Wysłano: 20 paź 2010, 17:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

to w/w holux spokojnie ogarnie temat.Wraz z odbiornikiem jest płytka,wszytsko zajmie 3min.Troszkę kosztuje,ale nie bedziesz żałował.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 20 paź 2010, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 paź 2010, 16:10
Posty: 9
GG: 0

Cytuj:
to w/w holux spokojnie ogarnie temat.Wraz z odbiornikiem jest płytka,wszytsko zajmie 3min.Troszkę kosztuje,ale nie bedziesz żałował.

Dzięki bardzo a możesz troszkę konkretnie napisać jak model bo tego troszkę jest hehe jeszcze raz dzięki


Post Wysłano: 20 paź 2010, 19:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Jeżeli XP (na innych nie testowałem), to mogę śmiało polecić PENTAGRAM PathFinder [P 3101]. Jest on na bluetooth, więc jeżeli notebook nie jest fabrycznie w niego wyposażony, to musisz wyposażyć się w bluetooth pod USB. Dobre rozwiązanie, bo można gwizdnąć nadajnik gdzieś na podszybie (na klapce od baterii jest guma, coś a'la gekon, co sprawia że nie ześlizguje się z plastiku), żeby miał większy dostęp na świat zewnętrzny, a laptop może sobie swobodnie leżeć na półce albo tunelu - bez zbędnych kabli. Oczywiście nadajnik Bluetooth na USB najlepiej również z Pentagramu. Nie, żeby inaczej nie działało, ale ta sama marka to ta sama marka - gwarantowane najlepsze połączenie. Nadajnik Bluetooth mam PENTAGRAM Fang Compact [P 3010], soft do łączenia się z urządzeniami prosty jak dla 5 latka.

Ten Pentagram PathFinder [P 3101] szybko łapie łączność, nie przerywa przez byle chmurkę i drzewa. Ojciec użytkuje od 2 lat z AutoMapą i po dzień dzisiejszy nie ma powodów do narzekania. Jedyna wada? Bateria. Po roku używania padła - mimo prawidłowego formatowania i ładowania po 12h. Dobrym zamiennikiem jest bateria od Nokii, bodajże BL-4C.


Post Wysłano: 20 paź 2010, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 kwie 2009, 21:02
Posty: 121
GG: 0
Samochód: iveco eurocargo '08,Ducato 2.8 JTD
Lokalizacja: SCI

no tak-ale tego Pentagramu/baterii/nie musisz ładować???Musisz-więc kabel jakiś zawsze gdzieś będzie,a tak-wpinasz Holuxa bespośrednio w usb i po problemie, że trzeba pamiętać i ładować....O problemie i kosztach z wymianą na nową baterię nawet nie wspominam :wink:
Czas wejścia do pracy ok.5sek,nigdy nie straciłem sygnału...Jak dotychczas-brak wad.
Kabel długi-odbiornik wisi sobie pod szyberdachem.
Ja polecam-Holux 215.

_________________
Iveco--> viewtopic.php?f=44&t=21648


Post Wysłano: 20 paź 2010, 20:33

Cytuj:
Jeżeli XP (na innych nie testowałem), to mogę śmiało polecić PENTAGRAM PathFinder [P 3101]. Jest on na bluetooth, więc jeżeli notebook nie jest fabrycznie w niego wyposażony, to musisz wyposażyć się w bluetooth pod USB. Dobre rozwiązanie, bo można gwizdnąć nadajnik gdzieś na podszybie (na klapce od baterii jest guma, coś a'la gekon, co sprawia że nie ześlizguje się z plastiku), żeby miał większy dostęp na świat zewnętrzny, a laptop może sobie swobodnie leżeć na półce albo tunelu - bez zbędnych kabli. Oczywiście nadajnik Bluetooth na USB najlepiej również z Pentagramu. Nie, żeby inaczej nie działało, ale ta sama marka to ta sama marka - gwarantowane najlepsze połączenie. Nadajnik Bluetooth mam PENTAGRAM Fang Compact [P 3010], soft do łączenia się z urządzeniami prosty jak dla 5 latka.

Ten Pentagram PathFinder [P 3101] szybko łapie łączność, nie przerywa przez byle chmurkę i drzewa. Ojciec użytkuje od 2 lat z AutoMapą i po dzień dzisiejszy nie ma powodów do narzekania. Jedyna wada? Bateria. Po roku używania padła - mimo prawidłowego formatowania i ładowania po 12h. Dobrym zamiennikiem jest bateria od Nokii, bodajże BL-4C.
Tylko co z tego, że masz gps na bt i możesz go gdzieś walnąć jak sam piszesz o możliwej konieczności dokupienia odbiornika do bt a to już będzie wystawać :lol: . Do tego większe zużycie baterii, konieczność ładowania odbiornika, trochę bez sensu. Sam ostatnio przerabiałem ten temat w laptopie ojca, zamiast wpinać modemy, peny bezpośrednio do laptopa (łatwo coś ułamać) dałem mu przedłużkę usb i mimo kolejnego kabla nie boi się go ruszyć bo nie ma za bardzo jak się ułamać coś.


Post Wysłano: 20 paź 2010, 22:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Wszystko zależy od człowieka, ojciec ma kupe kabli, bo to głośniki, bo to ładowanie palmtopa przez usb, telefon podlaczony do komputera, no i sam zasilacz laptopa do przetwornicy. Dlatego dla niego lepsze było wyjście z bt. I nic nie wystaje - wrzuć nazwę tego nadajnika BT, który my mamy i zobacz jak wyglada. On nie licząc wejścia USB, ma może z 5mm ;) a u ojca wejścia usb sa tak, ze wystaje moze milimetr poza obudowę lapa.

Ładowarka jest, oczywiście. Koszta baterii? Banalne, 15 zł taka jak do nokii i trzyma. Tata ładuje ją sobie 12h w domu i jeździ 2 tyg bez ładowania. Nie ma opcji, żeby w czasie jazdy walał się kabel od ładowarki, chyba że zostaje na 3ci tydzień, to na pauzie 45 podładuje i jest oki. Tak więc żadne koszta i żadne ładowanie co chwile ;)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: