Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 cze 2010, 12:14
Posty: 2
GG: 0

Witam wszystkich.
Mam 57 lat przeszłem badania lekarskie oraz psychotechniczne wszystkie ważne na 5 lat.
W Wyd. Komunikacji powiedziano mi że prawo jazdy mogą wystawić tylko do 60 lat mimo że badania mam na 5 lat. Zasłaniano się przepisami ustawy o wydawaniu praw jazdy, mimo mojej prośby nie podano mi żadnych nr. ustaw itd.
Dodam że kilu kierwców z naszej firmy miało na początku roku kursy i badania lekarskie i prawa jazdy wydano im z ważnością po 60 roku życia (jeden nawet wiek 59 lat ważność prawka do 64 roku) nierozumiem o co tu chodzi?

Szukam w internecie ale jest tylko o badaniach lekarskich.
Czy moż ma ktoś namiary na jakikolwiek artykuł w tej sprawie, jeżeli lekarz podpisał na 5 lat to W. Komunikacji chyba nie może skracać ważności prawa jazdy?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2007, 16:53
Posty: 349
GG: 10729981
Samochód: Bmw
Lokalizacja: Orzesze

Ja czegoś nie rozumie. To kierowcą ciężarówki można być tylko do 60 roku życia??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Bo wydziały komunikacji są jak polskie sądy, prawo to samo ale mogą je inaczej interpretować ...

Pisz pisemko z prośbą o wyjaśnienie itd. muszą odpisać ...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lip 2006, 19:32
Posty: 201
GG: 3602137

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... hp?t=15262

Znalazłem coś takiego i chyba jest to prawdą.
Mój ojciec ma 53 lata,ważne wszystkie badania oraz kursy na przewóz osób i rzeczy i mówił,że musi to wszystko zrobic do wrzesnia tego roku.

_________________
lepiej mieć brzuch od piwa,niż garb od roboty


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

Kierowcą ciężarówki można byc po 60 roku życia oczywiście, tylko chodzi o to, że po 60-tce badania lekarskie i psychotechniczne powinno się robic co 30 miesięcy a nie co 5 lat.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 cze 2010, 12:14
Posty: 2
GG: 0

Cytuj:
Kierowcą ciężarówki można byc po 60 roku życia oczywiście, tylko chodzi o to, że po 60-tce badania lekarskie i psychotechniczne powinno się robic co 30 miesięcy a nie co 5 lat.

Zgoda ale dlaczego innym kierowcom prawo jazdy wydano zgodnie z badaniami lekarskimi a wszczególności że kierowca mający 59 lat badania robione w zeszłym roku,kurs też prawko ważność do 2014 roku to będzie miał 64 lat, i tu wszystko jest ok?
Coś chyba nie tak.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 mar 2008, 19:09
Posty: 198
GG: 0

Podejrzewam że wynika to z niewiedzy ...


Może w tym przypadku zasugerowali się przepisem, że po 60 roku życia badania lekarskie robi się do 30 miesięcy więc uznali, że ważność obecnych jest właśnie do 60 lat, a potem trzeba zrobić następne ważne na 30 miesięcy? Tak przypuszczam jedynie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2009, 19:20
Posty: 35
GG: 0
Samochód: Fiat Punto

To wszystko zależy od człowieka moim zdaniem; w tym wypadku od urzędniczki. Po prostu źle trafiłeś. Przypuszczam, że jak byś trafił na inną osobę to nie robiłaby żadnych problemów z tego tytułu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: