Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 cze 2010, 13:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2010, 8:22
Posty: 27
GG: 0
Samochód: FH 12

Witam. Sytuacja wygląda następująco. Kilka lat jeździłem z naczepą nie posiadającą ABSu. Kontrolka ABSu od naczepy cały czas się świeciła i bardzo dobrze. Zmieniłem naczepę na nowszą Krone 2007, która ma ABS. Podpiełem kabel ABSu do ciągnika i do naczepy. Kontrolka ABS naczepy dalej się pali dodatkowo ale tylko przy hamowanilu zapala się druga kontrolka, która też ma coś z ABS ( przyczepa nie posiada ABS - tak pisze o tej kontrolce w książce serisowej VOLVO). Naczep ma na 100 % ABSy i ma jeszcze EBS. Ciągnik to Volvo Fh12. Dodam jeszcze że z ciągnika wychodzi 5 pinów a w naczepie jest ich 7. Ja mam kabel 7 pinowy w którym uzbrojonych jest 5 pinów ( tyle ile wychodzi z ciągnika ). Jeżeli ktoś ma jakieś sensowne propozyjcę to niech podzieli się radom. Z góry dziękuje. Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony 12 cze 2010, 22:46 przez jeszkin, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia !


Post Wysłano: 09 cze 2010, 16:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Spróbuj zamienić na próbę inny kabel od ABSu i wtedy zobacz czy dzieje się tak samo

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 09 cze 2010, 16:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:45
Posty: 176
Samochód: FH 12 420
Lokalizacja: K-raków T-arnów A-meryka

Podnieś deske i sprawdź bezpieczniki, tylko Ci teraz nie powiem który przerobiłem temat kilka tygodni temu.
Okazało się że tez bezpiecznik opisany był jako sygnały dźwiękowe, .... i oprzyrządowanie dodatkowe, brak jakiej kolwiek info na temat ze to od ABS.
A jednak to on dał po dupie a dokładnie do połączenia między kołem kierownicy a kolumną odpowiedzialne za klakson. Tam robiło zwarcie wybijało bezpiecznik i jednocześnie brak ABS, i ten sam problem co u Ciebie naczepa sygnalizowała awarie cały czas, a jak włożyłem nogę w hamulec to sie zapalała jescze jedna kontrolka sygnalizująca brak ABS(przekreślony symbol ABS z naczepą)

A to że naczepa ma 7 pin a ciągnik ma 5 to się tym nie przejmuj nie robi to żadnego problemu, EBS nie funkcjonuje wówczas jak EBS tylko jak ABS ( o ile to można to tak ujac)

_________________
Dostał funkcje i głupieje...


Post Wysłano: 09 cze 2010, 21:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

A to że naczepa ma 7 pin a ciągnik ma 5 to się tym nie przejmuj nie robi to żadnego problemu, EBS nie funkcjonuje wówczas jak EBS tylko jak ABS ( o ile to można to tak ujac)



nie zupełnie , nadal działa jako ebs

sprawdz zasilania na przewodzie do naczepy


Post Wysłano: 12 cze 2010, 22:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dokladnie jak koledzy juz napisali, ja mialem osobiscie te przypadki na poczatku szwankowal kabel po 2 latach znow sie zaswiecilo i okazalo sie ze bezpiecznik byl wlozony za malo i nie kontaktowal.
Samochody z ABS maja po 5 pinow natomiast z EBS 7, jesli jest 7 i 7 EBSy sie komunikuja wzgledem siebie jesli samochod ma ABS wtedy w naczepie dziala normalnie EBS ale nie dopasowuje sie do sterownika auta...


Post Wysłano: 13 cze 2010, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 kwie 2010, 8:22
Posty: 27
GG: 0
Samochód: FH 12

Waldii wielkie dzięki. Jeden z bezpieczników był walnięty. Teraz lampki sie zapalają ale gasną jak tylko ruszę. Wszystko działa :) A jutro już miał przyjechać mechanik i zobaczyć co jest grane. Takie fora są potrzebne. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: