Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 maja 2010, 20:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2010, 21:59
Posty: 7
GG: 11111
Samochód: DAF

Czesc.
Mam takie pytanie, mam nadzieje, ze pomozecie:
1. Czy jak nosze okulary, to nie bede potrzebował zadnego oswiadczenia od okulisty, ze nie widzi przeciwskazan?
2. Czy sam kurs na widlaka i psychotesty wystarcza?
3. Czy trudna jest psychotechnika?

dziekuje serdecznie i pozdrawiam.


Post Wysłano: 26 maja 2010, 20:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

zwykłe uprawienie nie wystarcza ??

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 26 maja 2010, 20:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

A ja się podczepię - jak dzielone są wózki? Czy w ogóle są dzielone na jakieś kategorie? Chodzi mi o to, że gdybym uzyskał uprawnienia na wózki widłowe, to czy mogę jeździć wszystkimi niezależnie od wielkości/udźwigu?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 26 maja 2010, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Cytuj:
Czesc.
1. Czy jak nosze okulary, to nie bede potrzebował zadnego oswiadczenia od okulisty, ze nie widzi przeciwskazan?
2. Czy sam kurs na widlaka i psychotesty wystarcza?
3. Czy trudna jest psychotechnika?
dziekuje serdecznie i pozdrawiam.
1.
To zależy. Pani na psychotestach może chcieć papierka od okulisty, do tego dochodzą badania w medycynie pracy i jako, że to jest praca jako kierowca (operator) wózka - to w medycynie pracy badanie u: okulisty, neurologa, laryngologa + audiogram i lekarz medycyny.
Ja się spotkałem z tym, że Pani z psycho chciała opinii od okulistki i chyba raczej należy to uznać za normę.

2.
Patrz punkt wyżej - kurs i psycho są konieczne do zgodnej z przepisami oraz medycyna pracy.

3.
Psychotechnika - cóż - bardzo podobne do badań kierowcy. Ja robiłem oba naraz - bo taniej liczą.
testy pisemne są takie same, a dodatkowo jest teścik dotyczący wózka (pytania z rysunkami typu - kilka kół pasowych, pasy i w którą stronę będzie się jakieś koło kręcić lub jak lepiej-mocniej wbijać młotkiem trzymając za dół, czy za górę trzonka) + automaty
:)

*****************************************************
Same papiery z kursu NIE WYSTARCZAJĄ. Muszą być badania zrobione.
*****************************************************
Podział wózków.
Kiedyś występował:
1) spalinowe
2) akumulatorowe
3 gazowe + dodatkowe uprawnienie na wymianę butli (bez można jeździć, ale butli nie można wymieniać - według prawa).

Obecnie już nie występuje. Kurs robisz na operatora wózków i dodatkowo możesz zrobić kurs na wymianę butli (bo na wymianę butli pozostało).

Uprawnienia te są ważne dożywotnio - na dzień dzisiejszy i oby tak pozostało.

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, 20:51 przez *KroQ*, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 maja 2010, 20:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2010, 21:59
Posty: 7
GG: 11111
Samochód: DAF

Włąsnie podobno, sie dziela niestety :/ i zalezy na jakie uprawnienie dostaniesz ;/

osobno chyba wysoki skład, itp


Post Wysłano: 26 maja 2010, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lut 2010, 21:59
Posty: 7
GG: 11111
Samochód: DAF

i to jest potwierdzone/spotkał sie ktos z tym, ze jak nosi okulary, to musi miec zaswiadczenie od okulisty zeby zrobic psychotechnike?


Post Wysłano: 26 maja 2010, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Są różne podziały wózków, ale kurs jest teraz na wszystkie typy!

A podziałów jest kilka:
- ze względu na napęd
- cech konstrukcyjnych
- rodzaj kierowania

Kiedyś kurs był np. na wózek spalinowy, osobno na elektryczny - podział na napędy.
Teraz jest kurs na operatora wózka jezdniowego i....szlus. Rzadko już są oddzielane - odchodzi się od tego podziału w kursach.

Ja osobiście się nie spotkałem (nie nosiłem okularów kiedy robiłem, a teraz już noszę). Kolega jednak, który nosi od bardzo długiego czasu musiał mieć zaświadczenie. Najlepiej idź się dowiedzieć - kto pyta nie błądzi :)

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Post Wysłano: 30 maja 2010, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2009, 17:30
Posty: 29
GG: 11099498

Co wy piszecie. Ja w lutym tego roku robiłem kurs na wózki, chodzę w okularach i jedyne badanie jakie robiłem, to u lek. med. pracy, żadnego tam zaświadczenia od okulistki nie trzeba było. Psychotestów też nikt się nie dopominał.
A wózki w uprawnieniach, dzielą się na wózki podn. z napędem spalinowym i elektrycznym. O żadnych kursach na wymianę butli nie było mowy. O wymianie butli mówili na wykładach i pokazywał na zajęciach praktycznych, jak się gaz skończył przy wymianie butli.
Więc jeśli się wybierasz na taki kurs, to jeżeli dostałeś jakąś kartkę, z którą masz iść do lekarza, to idź do lek. med. pracy.
Kurs w moim przypadku skończył się egzaminem, ustnym, i dostałem taką niebieską Książkę Operatora Maszyn Roboczych. Uprawnienia są ważne dożywotnio- żadnych terminowych czy coś.

_________________
^^^^^^^^^^^^^^^||......|"\
| ZIMNA WÓDKA..||......||'""|""\__,_
| ______________ ||__..|I__|__I___ |)
|(@) |(@)"""**|(@)(@)********* |(@


Post Wysłano: 01 cze 2010, 10:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 0:28
Posty: 124
Lokalizacja: => PL <=

Cytuj:
Co wy piszecie. Ja w lutym tego roku robiłem kurs na wózki, chodzę w okularach i jedyne badanie jakie robiłem, to u lek. med. pracy, żadnego tam zaświadczenia od okulistki nie trzeba było. Psychotestów też nikt się nie dopominał.
A wózki w uprawnieniach, dzielą się na wózki podn. z napędem spalinowym i elektrycznym. O żadnych kursach na wymianę butli nie było mowy. O wymianie butli mówili na wykładach i pokazywał na zajęciach praktycznych, jak się gaz skończył przy wymianie butli.
Więc jeśli się wybierasz na taki kurs, to jeżeli dostałeś jakąś kartkę, z którą masz iść do lekarza, to idź do lek. med. pracy.
Kurs w moim przypadku skończył się egzaminem, ustnym, i dostałem taką niebieską Książkę Operatora Maszyn Roboczych. Uprawnienia są ważne dożywotnio- żadnych terminowych czy coś.
Widzisz kolego - u mnie w robocie przez pewien czas było troszeczkę podobnie. Śmigałem na samych papierkach z kursów, aż w końcu ktoś się upomniał o psychotesty.

Lekarz medycyny pracy - to lekarz. Musisz mieć zdolność, bo inaczej nie możesz pracować na danym stanowisku pracy.

Dla "wózkowych" obowiązuje Okulista, Neurolog, Laryngolog + badanie Audiogramem i Lekarz medycyny pracy.

Psychotesty - to psychotesty. To jest "inksza inkszość" ;).
Wiem z pewnego źródła, że koledze z roboty pani psycholog powiedziała, że nie zrobi mu badania psychotechnicznego jeżeli nie przyniesie papierka od okulistki.

Uprawnienia są wydawane na każdy rodzaj wózków (są wyszczególnione, ale nie ma już osobnego kursu na spalinówki, gazówki czy akumulatorówki).
Ja mam napisane w papierach "Kierowca wózków jezdniowych o napędzie akumulatorowym, spalinowym i gazowym" + dodatkowy papierek "Wymiana butli gazowych w wózkach jezdniowych". Oba wystawione już jakiś czas temu (3 lata).

Jakie są przepisy, a jak pracodawcy czasami podchodzą - to są dwie różne sprawy. Trochę już w tym temacie siedzę i widziało się już różne rzeczy, z tym że czasami (najczęściej) odbija się to później na pracowniku.

_________________
B <= 2000
widlak & butle gazowe <= 2007
C & C+E <= 2008
D <= 2010
A => brak


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: