Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 kwie 2006, 9:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

Czechosłowackie naczepy chłodnicze Orlican były jeszcze niedawno charakterystycznym elementem pejzażu naszych dróg. Sprzęgnięte przeważnie ze Skodami/Liazami 706 lub serii 100 były uzywane do transportu mięsa, a także ryb i innych produktów wymagających utrzymania niskiej temperatury. W latach 90 z takimi naczepami często widywało się Kamazy i Mazy, zanim właściciele rosyjskich firm doroblili się zachodnich zestawów. Dzisiaj naczepy tego typu są już rzadko spotykane, przeważnie pełnią funkcje stacjonarnych chłodni. Niestety nie znalazłem w sieci zdjęć tych naczep w polskich barwach. I tutaj rodzi prośba- apel do użytkowników forum: Jeśli podczas podrózy spotkacie się z tą naczepą, róbcie jej zdjęcia, wiem że nie nie jest to pojazd efektowny jak współczesne zestawy, ale stanowi kawałek historii transportu. Jeśli znacie jakieś miejsca w sieci, gdzie takie zdjęcia są to również prosze o linka lub wklejkę.
Poniżej 3 zdjęcia z lkw-info przedstawiające te naczepy w wersjach n 12 i n 13, eksploatowane w NRD.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 28 kwie 2007, 10:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2007, 12:23
Posty: 130
GG: 0
Lokalizacja: Gdynia

Z taką naczepą lata po Gdyni jelcz, widziałem go ostatnio, śmieszny widok jak na te czasy .No ale kiedyś codzienny widok u mnie w regionie ,,,TRANSOCEAN,,,,miał tego sporo
Obrazek ...fotka z liazforum


Post Wysłano: 16 maja 2010, 23:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 sty 2010, 21:27
Posty: 6
GG: 0
Lokalizacja: Łódź

Witam. Takie chłodnie można jeszcze spotkać w niektórych spółdzielniach mleczarskich. Mam foto takiego zestawu, jak mi podpowiesz jak je tu wstawić to dodam:)


Post Wysłano: 23 maja 2010, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2009, 17:30
Posty: 29
GG: 11099498

Taką naczepę mój tata kiedyś kupił razem z cięgnikiem Skodą, potem Skodę sprzedał, a naczepa stała jako magazyn (różnych rupieci było narzucane i zamknięte), jakieś 3-4 lata temu pocięliśmy na złom, została jeszcze rama, i trochę elementów stalowych.
Zdjęć chyba nie mam, szkoda że wtedy nie pstryknąłem.

_________________
^^^^^^^^^^^^^^^||......|"\
| ZIMNA WÓDKA..||......||'""|""\__,_
| ______________ ||__..|I__|__I___ |)
|(@) |(@)"""**|(@)(@)********* |(@


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: