Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2010, 14:45
Posty: 5

Witam,
W nowo nabytym mańku 6x4 zostały pozrywane przewody elektryczne od czujników sprawdzających włączenie poszczególnej blokady. Niby w miarę proste jest ich połączenie ale po tym jak to zrobiłem nadal brak podświetleń przycisków przy włączonej blokadzie. Blokady uruchamiane pneumatycznie działają i czujniki na mostach zostały sprawdzone.
Przewody połączyłem tak:
z ramy wisiał jakiś przewód z dwoma białymi przewodami z numerami bodajże 262 i 264, oraz 2 brązowe. Z czujnika blokady międzymostowej wychodził jeden biały o numerze pasującym do tego wystającego z ramy oraz dwa brązowe. Z czujnika blokady międzykołowej mostu pierwszego wychodzi tak samo: dwa brązowe i biały pasujący do numeru tego drugiego białego wystającego z ramy. Czujnik blokady mostu tylnego wydaje się podłączony i brak jakiegokolwiek urwanego przewodu. Kabel od niego wchodzi do małej skrzyneczki elektrycznej zamocowanej w ramie pomiędzy tylnymi mostami.
Więc tak: podłączyłem przewody białe tak by numery pasowały do siebie po czym kombinowałem z brązowymi, podłączyłem je równolegle a potem szeregowo do tych dwóch przewodów brązowych wystających z ramy. Przełączniki nadal nie świecą. Proszę o nakierowanie czy dobrze te przewody podłączyłem, jeżeli tak to będę się starał szukać dalej. Dopuki nie jestem pewien tego podłączenia to bez sensu jest dalsze grzebanie.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
PS: Mam nadzieję, że w miarę dokładnie wytłumaczyłem całą sprawę.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Sprawdziłeś na krótko czy kontrolka się zaświeci na przycisku jak zewrzesz brązowy przewód z białym lub wypniesz wtyczkę i piny zewrzesz może są czujniki uwalone lub sama blokada, że powietrze załancza to nie znaczy że na sto procent jest włączona blokada
Przewody brązowe to masa, białe to sygnał do klawisza sterowany masą może niema masy w tych brązowych przewodach :?:
Jeszcze jedna sprawa czy sprawdziłeś żarówki w klawiszach :?:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2010, 14:45
Posty: 5

Hej, wielkie dzięki za odpowiedź i przepraszam, że dopiero teraz sprawdzam temat.
Więc nie sprawdzałem podstawowej rzeczy, czyli czy żarówki są sprawne. Najbardziej mnie interesowało jak te połączenia "funkcjonują". Dzięki za podpowiedź ze spięciem na krótko, w sumie to najprostsza diagnoza. Blokady na 100% działają ponieważ już nie raz z nich korzystałem (czuć różnicę w terenie kiedy jest się zakopanym po pas). Sprawdzę żarówki w pierwszej kolejności a potem podłączę na krótko. Dam znać co i jak.
Dzięki, pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: