Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Mam problem odnośnie zmiany czasu na tachografie. Dziś rano zapomniałem zmienić czasu więc przejeździłem dniówkę na wcześniejszej godzinie. Po pracy zakończyłem tarczkę i przestawiłem zegar o godzinę, jednak na wyświetlaczu cały czas mruga godzina którą ustawiłem. Wsadziłem tarczkę na próbę i tachograf rysuje godzinę do tyłu :/ Dodam że tachograf jest z elektronicznym wyświetlaczem montowany na górze nie na desce. Marki niestety nie znam.

Wygląda mniej więcej tak : http://www.zamel.com.pl/images/tacho_modulowy.jpg
Rozkład przycisków jest ten sam


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

Cytuj:
Mam problem odnośnie zmiany czasu na tachografie.
Wyjmij tarczkę. Zamknij tackę. Przejdź do menu ustawiania godziny (M). Powinien sam się uaktualnić (Powinien być słyszalny dzwięk "przewijania")

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 13:37
Posty: 48
GG: 0

Hmm, tzn nic ręcznie nie zmieniać? Przejść do tego menu i po prostu czekać? Po jakim czasie zegar się uaktualni? Czy to że grzebałem już w czasie nie będzie miało wpływu?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 sie 2010, 11:43
Posty: 181
GG: 24570715

Panowie mam taki problem, zrobiłem prawo jazdy kat. C ale zapomniałem wyrobić NIP który jest potrzebny do wyrobienia karty kierowcy i mam takie pytanie czy mogę jeździć bez wyrobionej karty kierowcy samym koniem nie przewożąc żadnych ładunków ani nie będąc zarejestrowany jako kierowca w firmie?

Myślałem jechać na wydruku i potem sie na nim podpisać, ale jak to zrobić i czy to jest legalne prawnie pytam was. Z góry dziekuje za pomoc, jeśli był już taki tat to sorki, ale te prawa sie tak często zmieniają że nie można nadążyć.


Cytuj:
Myślałem jechać na wydruku i potem sie na nim podpisać, ale jak to zrobić i czy to jest legalne prawnie pytam was.
Jazda na wydrukach dozwolona jest tylko wtedy, gdy masz wydana kartę kierowcy, ale uległa ona np. zniszczeniu, zagubieniu etc. Wtedy przed rozpoczęciem jazdy robisz wydruk i po zakończeniu jazdy robisz wydruk. Opisujesz imieniem i nazwiskiem oraz numerem prawa jazdy. Można tak przez 15 dni.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Jako, że co jakiś czas otrzymuję wiadomości z prośbą o wysłanie tych dokumentów, chciałbym poinformować, że aktualnie nie posiadam ich w formie elektronicznej.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2011, 20:37
Posty: 24
GG: 0
Samochód: Brak

Witam,mam pytanie odnośnie tachografu,za nie długi czas odbieram z salonu dostawczaka 5 tonowego który będzie moim jedynym pojazdem, a jak wiadomo on musi posiadac tacho.I moje pytanie brzmi:
-założmy, że przyjezdzam z trasy, robie pauze, ale na przykład chce takim pojazdem jechac do rodziny albo na wycieczke itp. i co wtedy, jak ustawic tacho (tacho cyfrowe), żeby nie miec problemów z krokodylkami.Ma ktoś instrukcje obsługi tacha cyfrowego takiego jak jest montowany w Crafterze.Czy majac 5 tonowego dostawczaka plus przyczepa 3,5 ton wystarczy C+E, KW, i karta kierowcy, czy coś jeszcze musze miec, praca na pod wykonastwo lub zlecenie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sty 2012, 17:11
Posty: 1
GG: 0

Potrzebuje jakiś dobry pogram komputerowy do analizy czasu pracy kierowców na podstawie tacho. Co możecie polecić? Kilka takich jest na rynku i nie wiem, co wybrać. Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Co najlepsze?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: