Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Wakacje 2009
Post Wysłano: 28 mar 2010, 17:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2008, 12:03
Posty: 46
GG: 0

Witam!. Postanowiłem że dorzucę coś od siebie.
Od 4 lat co roku jeździmy na wakacje do Polski samochodem. Dlaczego? Odpowiem za siebie, lubię jeździć :D a mojej Kochanej Małżonce to nie przeszkadza. Chociaż jest dłużej, to jak dla nas dużo przyjemniej niż samolotem. A przy okazji zawsze serwisuję autko w Polsce bo jest ponad połowę taniej. Jakoś długo się zbierałem bo wyjazd był 23 lipca ubiegłego roku. Mam nadzieje że chociaż niektóre zdjęcia się spodobają. Niestety z osobówki nie zawsze najlepiej widać co się dzieje po drugiej stronie autostrady :D . Wyjechaliśmy z Tralee na południowo zachodnim wybrzeżu Zielonej Wyspy w kierunku przeprawy promowej w Rosslare na wschodzie. Przepłynęliśmy promem do Fishguard w Walii. Później lokalnymi drogami do autostrady M4 w kierunku Londynu, i dalej obok Londynu w kierunku Dover. Następnie Calais i przez kawałek Francji, Belgię, Holandię i Niemcy do Domku.

Fotki z Zielonej Wyspy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jechaliśmy razem z kolegą na dwa auta, Skoda jest nasza :) i kilka widoczków z Irlandzkich miasteczek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dalej w drogę w kierunku Promu...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ciekawe rozwiązanie odcięcia paliwa... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciągle w drodze, kolejne miasteczka (Waterford) i jak to w Irlandii: niesamowita ulewa zaraz później słońce...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Próbowaliśmy, a właściwie Żona próbowała łapać jakieś ciekawsze widoczki i oczywiście trucki, ale z osobówki nie jest łatwo....

Trochę nie po kolei ale od dołu: droga jeszcze w stronę portu i wyjazd trucków z promu, i oczekiwanie na wjazd na "nasz" prom.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze w porcie i już na pokładzie...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chciałem też zaglądnąć na mostek Kapitański :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nowiutkie DAF'y

Obrazek Obrazek Obrazek


W Anglii startowaliśmy w nocy tak że dopiero przed Dover było na tyle jasno że mogłem zrobić parę zdjęć. Żonka spała a ja "grzałem" w stronę następnego portu :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dover i zjazd z promu w Calais

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Francja i dalej w stronę Belgii na "pompę" :-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Od dołu jeszcze kawałek Francji a wiatraki już w Belgii

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chwila odpoczynku przy tankowaniu, lekki obiadek i dalej w Stronę Holandii

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


69000km :-D

Obrazek[/URL] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tunele to Ring Antwerpen

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Od dołu, Holandia i roboty drogowe przy węźle autostradowym koło Eindhoven

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przerwa w Niemczech i dalej w drogę. Do domu jeszcze spory kawałek...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Znalazło się trochę miejsca na małe szaleństwo na Niemieckiej autostradzie :-) , przez chwilę było ponad 200, ale zaczęło się robić zbyt niebezpiecznie i zwolniłem.

Obrazek[/URL] Obrazek

I dalej już spokojnie przez Niemcy w stronę Domku...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Później było zbyt ciemno na fotki.
Podsumowanie trasy: Auto Skoda Octavia 1.9TDI 77kW, długość 2139km w jedną stronę, czas 34 godziny łącznie z przeprawami promowymi i postojami, spalanie 4,3l/100km :-)

Drogę powrotną dorzucę jak wgram fotki na pp
Pozdrawiam
MAVERICK

_________________
Nie zostanę Tirem... :(
POMÓŻ
Traska
TRUCK!TRUCK!TRUCK!


Post Wysłano: 28 mar 2010, 18:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:37
Posty: 61
GG: 7708160
Samochód: Scania R 500 V8 & DAF 95XF 430
Lokalizacja: Kościerzyna-POLAND FANS(PL)

Cześć

Zdjęcia są fajne , jest dużo nie potrzebnych zdjęć a są także ciekawe, całość ogólnie jest ok :wink:

pstrykaj dalej zdjęcia ,na jakiś parkingach np.

Obrazek

takich zdjęć nie dawaj . poco robić syf w temacie :/ wybieraj te najładniejsze ,najciekawsze będzie wtedy ładna prezentacja


masz w podpisie że ''szkoda że nie mogę zostać driverem'' ,można wiedzieć dlaczego .tak z ciekawości się pytam

pozdrawiam

_________________
WWW.JURAS-PHOTOGRAPHY.OCOM.PL
http://www.youtube.com/pawel480

'' Koniec Imprezy,Dziękuje Dobranoc ! ''


Post Wysłano: 28 mar 2010, 19:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2008, 12:03
Posty: 46
GG: 0

Lekarz stwierdził że nie nadaję się na "duże". Ale ostatnio pojawiła się nadzieja, że coś się może zmienić. Zobaczymy, na razie muszę czekać.

_________________
Nie zostanę Tirem... :(
POMÓŻ
Traska
TRUCK!TRUCK!TRUCK!


Post Wysłano: 28 mar 2010, 19:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

Witam ! :D

Zdjęcia dość ciekawe tylko nie które takie nie bardzo ale widać że z osobówki to nie to samo.

Oj chciało by się pojechać na wakacjach chociaż do Anglii by nie zapomnieć widoków chociaż by miasteczka Ramsgate, bo w Irlandii jeszcze się nie było ale Anglia już 5 razy zaliczona nawet z jednej zrobiło się opis - oczywiście wszystko jako pasażer.

Obyś coraz częściej wpadał do PL w odwiedzinach !

Pozdrawiam damii08 ! :wink:


Post Wysłano: 28 mar 2010, 19:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2006, 12:58
Posty: 550
GG: 8261240
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Zdjęcia jak zdjęcia, ale Skoda przepiękna. :) Miło, że są ludzie, którzy chcą wracać do Polski.

_________________
Ból z serca bliskich, a przesłanie dla Was.
Obudźcie się ludzie i przejrzyjcie na oczy jesteśmy tacy jak Wy i może to was zaskoczy ...


Post Wysłano: 28 mar 2010, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2008, 18:50
Posty: 111
GG: 1
Samochód: psujacy sie
Lokalizacja: woj. kaliskie

O zdjęcia z mojej wiochy- New Ross. A co do deszczu to nie przesadzaj, nie jest tak źle :P . My też kilka razy jechaliśmy do Polski autem, i myślę że 34h to trochę dużo, wiecznignacze od Nolana w potrójnej obsadzie robią tą trase poniżej 24h :twisted: .


Post Wysłano: 28 mar 2010, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2008, 12:03
Posty: 46
GG: 0

Cytuj:
O zdjęcia z mojej wiochy- New Ross. A co do deszczu to nie przesadzaj, nie jest tak źle :P . My też kilka razy jechaliśmy do Polski autem, i myślę że 34h to trochę dużo, wiecznignacze od Nolana w potrójnej obsadzie robią tą trase poniżej 24h :twisted: .


Kolego ja do New Ross mam 260 km, to jest ponad 3,5h drogi przez Irlandię, jak są korki to nawet więcej. Dla tego na wszelki wypadek dołożyłem godzinę. Nie wszędzie dało się jechać 100 Całą drogę prowadziłem sam a nie w potrójnej obsadzie :wink: . Poza tym nie grzeję W Niemczech po 160 i więcej, aż tak mi się nie spieszy. Preferuję spokojną jazdę, leciałem pomiędzy 110-120km/h, czasami trochę szybciej. A czas podałem od momentu wyjazdu a nie z portu w Rosslare.
Pzdr
Mav

p.s.
Wiesz coś na temat pracy u Nolana?

_________________
Nie zostanę Tirem... :(
POMÓŻ
Traska
TRUCK!TRUCK!TRUCK!


Post Wysłano: 28 mar 2010, 23:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 gru 2008, 18:50
Posty: 111
GG: 1
Samochód: psujacy sie
Lokalizacja: woj. kaliskie

Dlatego powiedziałem że ONI tak jeżdzą, 160 to mało :roll: . A co do Nolana, to owszem trochę wiem, napisz mi na PW co dokładnie chcesz wiedzieć a ja postaram się Ci odpowiedzieć , tam rotacja jest, więc z przyjęciami nie ma większego problemu, ale tak jak już pisałem nowy(bez doświadczenia) zawsze dostaje gorszą robotę, lub nie jeździ wcale jeśli jest źle.

Pozdrawiam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: