Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 sty 2010, 0:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

jak w temacie, po prostu zrobię i mam, bez żadnych dodatkowych kursów, sama tylko kategoria, co ona mi daje? Opłaca się robić po to zeby było?


Post Wysłano: 22 sty 2010, 7:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

może inaczej trzeba zacząć:
najpierw trzeba zastanowić się co chcesz robić, a potem zobaczyć się jakie potrzebne są uprawnienia (ile kosztują) i zdobywać je.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 sty 2010, 8:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Samo kategoria D daje ci chyba tylko tyle że masz zniżkę przy ubezpieczaniu osobówki :D A poza tym jeżeli nie kupisz sobie autobusu na własność (broń Boże w celach zarobkowych) to nic ci to nie daje. Cokolwiek byś chciał robić to sama literka na PJ nie wystarczy.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 22 sty 2010, 8:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

jeżeli kupisz pojazd odpowiadający autobusowi do przewożenia powyżej 9 osób dla własnej dużej rodziny, lub autobus zabytkowy czy kolekcjonerski to w takim wypadku będziesz mając prawo jazdy kat. D jeździć z tą rodziną na wakacje i pojazdami zabytkowymi/kolekcjonerskimi na zloty, pokazy itp.

oraz przewozić autobusy w celu dokonania napraw lub z tych napraw i z miejsca odbioru zakupionego auta (oczywiście bez pasażerów).

Ustawa o Transporcie Drogowym
Art. 39a:
"6) odbywającego przejazd bez osób lub ładunku:
a) w celu dokonania jego naprawy lub konserwacji,
b) z miejsca zakupu lub odbioru;"

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 sty 2010, 13:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Samo kategoria D daje ci chyba tylko tyle że masz zniżkę przy ubezpieczaniu osobówki :D
Zniżke przy OC?
Pierwsze słysze.

Dotyczy to tylko posiadania kategorii D?


Post Wysłano: 22 sty 2010, 13:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Niektóre ubezpieczalnie dają takie zniżki z zawodowe kategorie prawa jazdy, ale nie jest to reguła dla wszystkich ubezpieczalni.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 22 sty 2010, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 sty 2009, 1:40
Posty: 109
GG: 1
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: TOS

To podaj jakieś przykłady ubezpieczalni. Chętnie się dowiem coś więcej na ten temat.

_________________
PJ wystarczające do prowadzenia zespołu pojazdów.


Post Wysłano: 22 sty 2010, 16:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Nie wiem dokładnie jaka firma, ale pamiętam jak 2 lata temu byłem z tatą załatwiać ubezpieczenie samochodu to właśnie pani w ubezpieczalni pytała o kategorie prawa jazdy i za D dostał chyba 5% zniżki ale pamiętam że i tak za wiek pojazdu dostał zwyżkę tak że wyszło na 0. Jak tata wróci to go zapytam może będzie pamiętał, albo będzie miał jeszcze tamtą polisę.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 22 sty 2010, 16:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Ja w Concordii widziałem że zniżki są dla kierowców zawodowych 15%.

Tylko właśnie nie wiem na jakiej podstawie dają te zniżki, czy tak jak kolega pisał że za kategorie prawka, czy trzeba jakoś udowodnić że jest się kierowcą zawodowym.


Post Wysłano: 22 sty 2010, 16:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

jak osiągniesz 60% to nic więcej nie dostaniesz.

a 60% może mieć posiadacz tylko B i wszystkich kategorii.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 22 sty 2010, 20:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2009, 14:34
Posty: 162
GG: 0
Samochód: na baterie

a czy taki autobus do przewozu rodziny musi być zabytkowy/kolekcjonerski jak kupie nowy to też będę go kolekcjonował :?: jest taki przepis że autobusem do 17osób jak i ciężarówką do 7,5t zarejestrowanym na osobę prywatną nie trzeba używać tachografu ,ale jakiś czas temu w "na osi" było pytanie że gość ma mana dmc 10t i chce go przerobić na kemping wtedy w dowód wpisują "pojazd inny" i może też jeździć "bez tacho"


Post Wysłano: 22 sty 2010, 21:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2007, 17:39
Posty: 258
GG: 8732157
Samochód: srebrny
Lokalizacja: KaLIfornia

Do przewozu rodziny nie musi być zabytkowy/kolekcjonerski.
Cyryl pisał o dwóch przypadkach, kiedy to albo przewozisz duuużą rodzinę, albo kupujesz zabytkowy i jeździsz na zloty itp.


Post Wysłano: 23 sty 2010, 0:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

odpowiem dlaczego zapytałem o takie rozwiązanie:

Jako ze jeżdżę praktycznie co sobotę, co druga na imprezy myślałem żeby zrobić D kat z bezrobocia (jeżeli by była taka możliwość) i kupić jakiegoś sprintera i wozić znajomych na imprezy. Z dwóch powodów by mi się to opłaciło gdyż ZAWSZE co sobotę jest lamet bo wszyscy chcą jechać a nie ma kierowcy (powód prosty - picie) a drugi zamawiając takiego kolesia u nas (Sharan) to za 7 osób niezle kosi $$ a co dopiero jak zrobi 3 takie kursy wiec bylo by to ciekawa koncepcja dla mnie gdyz tamten koles zawozi na ta godzinę i na umówiona przyjeżdża (bo to koleś juz po 30 wiec za stary na zostanie na dyskotekach) a ja jako młody miał bym pewnie lepsza dostępność bo miał bym kontakt z licznymi znajomymi.
A tez nie wydaje mi się żeby mi ktoś udowodnił ze prowadzę to zarobkowo bo nie wydaje mi sie w jaki sposób (mylę się?)
Ostatecznie jak by mi z D nie wypaliło to został by T4 na 9 osób i tez by nie było źle :D za T4 przemawia fakt tańszej inwestycji


Post Wysłano: 23 sty 2010, 6:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...A tez nie wydaje mi się żeby mi ktoś udowodnił ze prowadzę to zarobkowo bo nie wydaje mi sie w jaki sposób (mylę się?)...
gdybyś był sam w tym aucie to tak, ale oprócz Ciebie będzie jeździć w tym samochodzie jak sam powiedziałeś parę osób, wystarczy że podczas imprezy jakiś koleś zgubi zegarek i Twój zarobek będzie kłuł w oczy.

a i tego nie trzeba, bo w naszym kraju jedynie co dostaniesz za darmo to małe bezinteresowne skur...syństwo.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 sty 2010, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2009, 10:48
Posty: 158
Lokalizacja: KLI

Cytuj:
Cytuj:
...A tez nie wydaje mi się żeby mi ktoś udowodnił ze prowadzę to zarobkowo bo nie wydaje mi sie w jaki sposób (mylę się?)...
(ciach) wystarczy że podczas imprezy jakiś koleś zgubi zegarek i Twój zarobek będzie kłuł w oczy.
Tutaj nie mogę sie zgodzić (bo masz na mysli czy by mnie ktos nie podpier****ł), zawsze jak się jedzie czy to jadę swoim autem czy jedzie jakiś kumpel jest obowiązkowa zrzuta na paliwo (nawet nie trzeba sie dopominać) a w dodatku z pewnością mogę powiedzieć ze nie podcięli by gałęzi na której sami siedzą :]


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 15 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: