Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lis 2009, 18:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2009, 14:24
Posty: 11
GG: 5488010

Witam.

Mam taka błahostkę:) Mianowicie gdy włączam kierunkowskaz w prawą stronę, kontrolka na desce raz mrugnie a potem już nic, nie mruga a stukanie w rytm działania kierunkowskazów dalej słychać i kierunkowskazy działają . W lewą stronę takiego problemu niema, kontrolka na desce rozdzielczej mruga i jest ok.

jaka może być tego przyczyna? skoro kierunkowskazy działają i kontrolka na desce rozdzielczej nie świeci się TYLKO W PRAWĄ STRONĘ ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Pozdrawiam!


Post Wysłano: 24 lis 2009, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Przerywacz od kierunkowskazów.
Wiem że w prosty sposób przerabiają te przerywacze gdy przestaje całkowicie działać kierunkowskaz w jedną stronę i potem działają właśnie tak jak opisałeś.
Jeśli chcesz aby działało tak jak powinno, wymień przerywacz i będzie wszystko ok.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Witam.

Mam taka błahostkę:) Mianowicie gdy włączam kierunkowskaz w prawą stronę, kontrolka na desce raz mrugnie a potem już nic, nie mruga a stukanie w rytm działania kierunkowskazów dalej słychać i kierunkowskazy działają . W lewą stronę takiego problemu niema, kontrolka na desce rozdzielczej mruga i jest ok.

jaka może być tego przyczyna? skoro kierunkowskazy działają i kontrolka na desce rozdzielczej nie świeci się TYLKO W PRAWĄ STRONĘ ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Pozdrawiam!
Ja bym sugerował żebyś rozebrał wszystkie lampy kierunku w prawą stronę i sprawdził połączenia,
bo elektroniczne przerywacze są czułe na spadki napięcia.
Może to jest przyczyna. jak dojdziesz co było to daj znać. Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5933

Na pewno wszystkie kierunkowskazy działają? U nas w Renault jest tak, że jeżeli kontrolka raz mrugnie, a później pomimo włączonych kierunkowskazów i tego, że słychać ten charakterystyczny dźwięk, nie mruga to znaczy, że któraś żarówka nie działa, zazwyczaj jest po prostu spalona.


Post Wysłano: 24 lis 2009, 22:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2009, 14:24
Posty: 11
GG: 5488010

Cytuj:
Przerywacz od kierunkowskazów.
Wiem że w prosty sposób przerabiają te przerywacze gdy przestaje całkowicie działać kierunkowskaz w jedną stronę i potem działają właśnie tak jak opisałeś.
Jeśli chcesz aby działało tak jak powinno, wymień przerywacz i będzie wszystko ok.
Ale wydaje mi sie że gdyby to był przerywacz to nie działał by kierunki, ale one działają.

Sprawdzę czy wszystkie żarówki są ok.


Post Wysłano: 24 lis 2009, 23:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lip 2009, 8:54
Posty: 85
GG: 1142375

Cytuj:
Cytuj:
Przerywacz od kierunkowskazów.
Wiem że w prosty sposób przerabiają te przerywacze gdy przestaje całkowicie działać kierunkowskaz w jedną stronę i potem działają właśnie tak jak opisałeś.
Jeśli chcesz aby działało tak jak powinno, wymień przerywacz i będzie wszystko ok.
Ale wydaje mi sie że gdyby to był przerywacz to nie działał by kierunki, ale one działają.

Sprawdzę czy wszystkie żarówki są ok.

Mnie nie chodziło o żarówki czy są dobre tylko o to czy np: oprawki nie są zardzewiałe, czy przewody masawe mają dobre połączenie z masą itd..... Każde słabe połączenie powoduje spadek napięcia.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Która kontrolka Ci się nie świeci mi kiedyś prawa raz mrugała a później gasła jak skręcałem w lewo okazało się, że spalona była żarówka od lewych kierunków w przyczepie

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2009, 14:24
Posty: 11
GG: 5488010

wszystkie kierunki mam sprawne i wszystkie oprawki są ok, więc co teraz?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Może w którymś kierunku jest słabsza żarówka, wsadź do któregoś mocniejszą i zobacz co będzie się działo ; )

Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lut 2009, 17:21
Posty: 17
GG: 2026916

Cytuj:
wszystkie kierunki mam sprawne i wszystkie oprawki są ok, więc co teraz?
Jeśli we wszystkich lampach są żarówki o jednakowej mocy to raczej już nic nie pomoże. Podobny problem miałem w Mercedesie (autobus). Po różnych zabiegach, na próbę założyliśmy przerywacz od wozu, w którym kontrolki działały i pomogło. Wymieniłem przerywacz i problem zniknął.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

To na 99 procent będzie przerywacz. Mieliśmy analogiczną sytuację w f90. Po wymianie przeszło . Najpierw nie działała jedna strona. Elektryk coś tam grzebał w nim i zaczęło działać, ale mrugalo bardzo szybko, to został wymieniony na nowy.

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2009, 21:10
Posty: 8
GG: 4338714
Samochód: Man

kolego poruszaj sobie kostki z tylu na ramie i powinno byc ok.ja tak mialem w manie 17-232 i styki pośniedziałe mialem.A czasem swiatla z tylu nie mrugaja prawa strona po wlaczeniu kierunku?.Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: