Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2009, 0:05
Posty: 1
GG: 0

Brak możliwości przełączenia z dolnej skrzyni na górną, co zrobić?
Na wyświetlaczu nie ma informacji o błędzie skrzyni. Man TGA 410


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 sie 2007, 21:47
Posty: 133
GG: 4492357
Samochód: MAN F 2000 19.414
Lokalizacja: Częstochowa

A czy są jakies dźwięki przy próbie przełączenia ? Jakieś zgrzyty ?

_________________
Maschinenfabrik Augsburg Nürnberg AG w skrócie MAN 19.414 FE EVO :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2009, 18:16
Posty: 16
GG: 0
Samochód: NIVA

z dolnej na gorna 4na 8
sprawdz сzy powietrze jest w dwoch rurkach jak przelaczasz na cylinderku z tylu skrzyni
jak jest zdejmuj tylna czesc


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2007, 21:20
Posty: 21
Lokalizacja: wARSAW

z tyłu skrzyni jest tzw cylinder przebitki góra dół, dochodza do niego dwa przewody musisz je odkrecic wraz z cylindrem. u mnie cylinder byl na tyle wytarty ze byla konieczna wymiana na nowy, mozesz wstepnie posmarowac wazeliną i zobaczysz czy bedzie przebijał jezeli nie wymiana nowy nie jest kosztowna. u mnie problem ustał, podobno taka wada tga


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Witam,
Miałem ten sam problem i to było właśnie to. Ale jakby to powiedzieć problem "rozwinął" się. Jakby to opisać. Na początku syczała mi kaseta na skrzyni to wymiana i ok. W miarę czasu przygotowania do wypuszczenia go w trasę (był to nowo kupiony Man 18.480 2004r. z intarderem). Wczoraj kierowca zaczął przekładać sobie rzeczy i zrobił parę rundek wokół placu. I tu zaczął się problem. Mała- duża skrzynia bez problemu, biegi na małej jednym palcem a na dużej ani jednego I napis na display -u Clutch overloaded - shift down t.z że za duże obciążenie na sprzęgle i zredukować. Ale nawet na zgaszonym silniku wali ten komunikat. Podłączyłem komputer i zero błędów, Zaznaczam że dzień wcześniej kalibrowałem sprzęgło w tym Manie ale żeby to było przyczyną. Kolejna czynność odkręcenie wybieraka i niespodzianka bo chyba ktoś kiedyś zostawił tam podkładkę i myślałem że ona blokowała ale niestety poskładane i to samo. To jeszcze raz rozebrałem już do gołej skrzyni ale co z tego jak wodziki 3 tylko od góry widać.Ważne Jak sprawdziłem ten kamień blokujący popychać -duża- mała to był rozpieprzony w drobny mak w ogóle środka nie było( to chyba już musiało być jakieś stare bo już za sodowane mocno było) ale jak go wymieniłem to zaciekawiło mnie że na dużej skrzyni widać tylko pół otworu w drążku i ale nie udało się go dopchnąć. I w tym momencie moje pomysły się skończyły.

:!: :!: Jak próbuje się wbić bieg to nie zgrzyta tylko tak jakby do ściany dostawić, mogła by to tak elektryka blokować. :!: :!:


1.Czy to sprawa elektryczna czy mechaniczna?
2. Jak sprawdzić cewki w kasecie sterującej(ale powietrze dobrze steruję)
3. Co to może jeszcze być)
4. Co można rozkręcić żeby coś sprawdzić?
5. Czy ktoś zna dobrego jasnowidza?
6. Przy kalibracji sprzęgła tylko musiałem go wcisnąć i pomyślał program z 3 minutki i już czy jak ktoś to gdzieś robił to też tak miał, ale raczej od tego comfort shift by nie działał.

Uff, to chyba z grubsza wszystko. Proszę o pomoc bo w poniedziałek na studia a trzeba by to zrobić jeśli nie trzeba by rozbierać pół samochodu. Mam nadzieję że to była miła lektura, problem dogłębnie opisany. :?:

oz. Loudero :D :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sie 2008, 22:49
Posty: 80
GG: 9354841
Samochód: daf
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Witam
Podłącze się pod temat.Potrzebuję kupić języczek do zmiany zakresu skrzyni na górna/dolna do mana tga bądź tgs.Połamałem go,być może ktoś z Was posiada uszkodzoną gałkę zmiany biegów z której można wymontować taki przełącznik(elektryczny).Nie chce mi sie kupować całej nowej gałki za taką pierdułkę, być może leży u kogoś w garażu zepsuta gałka i by ją odsprzedał.Pozdrawiam


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

kolego odłącz wtyczki od obydwóch lamp tylnych i zobacz czy mu sie poprawiło, stawiam na 80% że masz skorodowaną którąś lampe tylnią.

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2009, 0:35
Posty: 3
GG: 0

Witam, mam podobny problem mianowicie w man tga460 nie mam całych biegów są tylko połówki a nie chce przełączyć na całe tak na dolnej skrzyni jak i na górnej co jes przyczyną żadnych błędów nie pokazuje komputer, jedynie co jest nie tak to nie nie dochodzi powietrze do tłoczka ale elektrozawory na bank są dobre bo sprawdzałem je przy drugim samochodzie. teraz nie mam zielonego pojęcia co może być. :( z góry dziękuje za każdą pomoc.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 17:56
Posty: 573
GG: 2738622
Samochód: MAN
Lokalizacja: małopolska rudawa

kolego sprubój rozebrac lewarek i zobacz czy dochodzi prąd do przełącznika, jeśli tak to sprubój zewżeć kable razem i zobacz czy działa bo może byc przełącznik walnięty

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 gru 2009, 0:35
Posty: 3
GG: 0

witam, dziękuje za pomoc ale to nie to liwarek spawdziłem już wcześniej, nie stety nie wiem co było znalazłem kogoś kto ma komputer i on mi to naprawił. To było związane z komputerem FFR bo gdy przełżyłem komputer to połówki i pełne diałały tylko że nie chciał odpalić ale to normalne. wię były tylko dwie opcje albo komp do wymiany albo do naprawy. koleś podłączył się do kompa pozżucał usterki poprawił kostkę elektryczną od wysprzęglika, puźniej znowu pogrzebal przy kąpie i połówki/pełne się znalazły i narazie odpukać jest dobrze :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: