Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: KW i CPC
Post Wysłano: 28 lis 2009, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lis 2009, 20:19
Posty: 19

Na początek serdecznie WITAM wszystkich - to mój pierwszy post tutaj.
Z racji tego, że w czwartek zdałem egzamin na C ( pierwsze podejscie, jedyny z grupy zdających :twisted: - troche się chwale ) temat ciężarówek, przepisów coraz bardziej mnie interesuje.

Mam taką wątpliwość. KW została wprowadzona w tym samym czasie dla "C" co CPC w Irlandii. Czy te uprawnienia są zamiennikami ?? Majac KW zrobione w Polsce po wyjezdzie do Irlandii i wymianie prawka KW traktują jak CPC i odwrotnie ??

W Anglii taki certyfikat kosztuje 90 funtów (w Irlandii 120 euro) Certyfikat
jest ważny tyle, ile prawo jazdy C/D...

O co tutaj chodzi ?? Czy ktoś wie coś na ten temat wiecej ?? Z góry dziękuje za wszystkie informacje.


Tytuł: Re: KW i CPC
Post Wysłano: 29 lis 2009, 13:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

to jest to samo, albo powiedzmy odpowiedniki.
faktycznie szybciej i taniej zrobisz na Wyspie(czy to I czy UK)
nie wiem jak jest z tolerancja bo nie wiem jeszcze jak ten certyfikat tu wyglada. ogolnie rzecz jest nowa. ale jezeli chcesz jezdzic np w UK to zrob tutaj, najprosciej. jezeli u nas to zrob u nas i nie musisz sie martwic o to czy beda szanowac w jednym kraju papiery z drugiego.
zawsze dochodza Ci pozostałe problemy, tj z którego krajuz prawko itp
naprawde najlepiej jest miec wszystkie papiery zrobione/wydane w kraju w ktorym pracujesz i nie musisz sie martwic o reszte


Tytuł: Re: KW i CPC
Post Wysłano: 29 lis 2009, 15:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lis 2009, 20:19
Posty: 19

na 99,9 % bede jezdzil w Irlandii, z racji tego ze wyjazd/przeprowadzka dopiero w polowie 2010r. zaczalem robic uprawnienia w Polsce. Mam juz C, za pare dni ruszam z kursem CE. Pozniej czy w tym samym czasie mysle zrobic jakies ADRy i co tam jeszcze sie uda ( wychodze z zalozenia ze im wiecej tym lepiej ) Problem mam tylko z KW... zrobilbym w Polsce... ale 5500 u mnie na wsi kasuja... a to sporo kasy.

Tak wiec pewnie cykne to dopiero w IE :/ .


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: