Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 kwie 2009, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Witam!
Jeżeli mam wadę wzroku -3,5(krótkowidz) na obojga oczu oczywiście skorygowane okularami w 100% to mogę się ubiegać o prawko C,C+E bądź D?
Nie wiem Marek dokładnie ale wada według mnie nie jest mała. Może osobiste odczucie kazało by poszukać innego zawodu, pewnie dając lekarzowi można by zostać. Pozostaje pytanie o rozsadek, robiąc prawo jazdy kat. D należy mieć świadomość ze nie będziemy jeździć do babci na święta a będziemy wozić ludzi. I sami nawet wbrew pasji i zainteresowaniem czasem powinniśmy skierować sie rozsądkiem. Siadając za kierownice bierzemy odpowiedzialność za ludzi którzy wsiedli na pokład. Odpowiedzialność prawna i moralna.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 05 kwie 2009, 18:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 kwie 2009, 17:29
Posty: 5
GG: 0
Samochód: niestety jeszcze żaden

No może wada nie jest mała ale nie przeszkadza mi ona w życiu codziennym i jeśli mam okulary widzę bardzo dobrze. Nie ograniczają one w żaden sposób kątu widzenia itp.I nie uważam za nieodpowiedzialne być kierowcą zawodowym który prowadzi w okularach.Równie dobrze można powiedzieć o każdym "okularniku" nawet za kierownicą osobówki że sprawia zagrożenie


Post Wysłano: 05 kwie 2009, 19:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
No może wada nie jest mała ale nie przeszkadza mi ona w życiu codziennym i jeśli mam okulary widzę bardzo dobrze. Nie ograniczają one w żaden sposób kątu widzenia itp.I nie uważam za nieodpowiedzialne być kierowcą zawodowym który prowadzi w okularach.Równie dobrze można powiedzieć o każdym "okularniku" nawet za kierownicą osobówki że sprawia zagrożenie
[MAREK] ja Ciebie nie przekreślam. Tylko zasugerowałem że jeśli masz jakieś problemy ze wzrokiem to może lepiej coś innego sobie poszukać. Potem żeby nie było problemów za byle jaką stłuczkę.
Mam kolegę który ma obecnie 28 lat prawko na autobusy zdał w 21. Z początku jeździł dla AGATU Kraśnik (nie wiem czy kojarzysz tego przewoźnika) a teraz od chyba 5 lat dla Eurolinesu jeździ. Od młodzieńczych lat nosił okulary ogólnie cały czas je nosi. Zawsze je ma na każdej najkrótszej trasie. Nie wiem jaką ma wadę nie interesowałem się tym. Ale chce powiedzieć że jednak okulary i wada wzroku nie przekreśla Ciebie jako kierowcę zawodowego.
Także wybierz się na psychotesty potem na badania profilaktyczne jak będzie pomyślnie zapisuj się na kursy C czy tam D. pzdr.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 02 wrz 2009, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

A jeśli jest napisane: Zakaz pracy w hałasie ?? to można pracować jako kierowca ??


Post Wysłano: 27 wrz 2009, 17:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sie 2009, 20:05
Posty: 4
GG: 0

Cytuj:
No może wada nie jest mała ale nie przeszkadza mi ona w życiu codziennym i jeśli mam okulary widzę bardzo dobrze. Nie ograniczają one w żaden sposób kątu widzenia itp.I nie uważam za nieodpowiedzialne być kierowcą zawodowym który prowadzi w okularach.Równie dobrze można powiedzieć o każdym "okularniku" nawet za kierownicą osobówki że sprawia zagrożenie

wiesz ale korekta 100% w okularach to nie wszystko niestety wzrok badają podwójnie najpierw w okularach a później bez i jeśli nie spełnisz tego minimum bez okularów to nawet jeśli w okularach widzisz na 100% to i tak możesz nie przejść badań.
Ja miałem także problemy z widzeniem zawodowa jazda była niestety poza moim zasięgiem ale zrobiłem sobie małą korektę i teraz mam małą wadę wzroku obecnie jestem troszeczkę ponad normę jazdy bez okularów ale lekarz i tak zalecił mi jazdę w okularach szczególnie w nocy.
Tak więc poszukaj jakiegoś dobrego okulisty najlepiej chirurga i może da się coś poprawić bo naprawdę warto.

Życzę powodzenia

_________________
Kat. B 1999. Kat. T 1999. Kat. C 2004. Kat. A 2006. Kat. D 2008.
Kat. E 2009

Certyfikat ADR, przewóz koni ACET certyfikat i kurs kompetencji na AutoBus.

DAF 75 cysterna z opałem a czasami DAF 75. z końmi wyścigowymi na pace ;).


Ostatnio zmieniony 27 wrz 2009, 18:25 przez someone, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 27 wrz 2009, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2008, 12:39
Posty: 154
GG: 9459693
Samochód: Nubira

ja też mam wadę lewe oko -3,5 prawe -2,5 jedyne zalecenie jazda w okularach. Tak więc idż do lekarza i się za bardzo nie martw.

_________________
viewtopic.php?f=36&t=21733


Post Wysłano: 22 lis 2009, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Znalazłem takie info. Na stronie http://www.psychotestykierowcow.pl
Cytuj:
Mam niedosłuch prawego ucha , i chciałbym pracować jako kierowca samochodu ciężarowego kat C+E.

* Czy osoba z niedosłuchem może kierować takim samochodem , bo chciałbym teraz zacząć kurs na takie prawo jazdy , ale nie wiem czy będę mógł kierować Tirem czyli samochodem ciężarowym.

* Czy badanie słuchu jest obowiązkowe dla kierowców ?

Bardzo proszę o szybką odpowiedź na e-mail.
Odpowiedź lekarza:
Cytuj:
Niestety : od osób ubiegających osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii C, C1, D, D1, C+E, C1+E, D+E, D1+E wymagana jest całkowita sprawność narządu słuchu co oznacza słyszalność szeptu każdym uchem oddzielnie przynajmniej z odległości 6 metrów oraz audiogram tonalny prawidłowy.

Niedosłuch jednego ucha dyskwalifikuje Pana jako kandydata na kierowcę zawodowego.

Niestety nie dopuszcza się (jak w przypadku korekcji wzroku szkłami kontaktowymi lub okularami) korekcji słuchu aparatem słuchowym.

* Radzę (nawet w przypadku uzyskania jakimś sposobem pozytywnego orzeczenia lekarskiego) rozważenie przez kandydata [z niedosłuchem] wykonywania zawodu kierowcy!!

W przypadku skierowania na badania kontrolne kierowcy [do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Wrocław] i uzyskania orzeczenia negatywnego (np za udział w wypadku lub punkty) pozbawiamy się prawa wykonywania zawodu - Dożywotnio !!

* Jest mało prawdopodobne ,aby w takiej referencyjnej placówce niedosłuch ucha nie został wykryty.

Audiogram tonalny i badanie laryngologiczne są zawsze wykonywane w przypadku kierowców skierowanych przez policję !!

Odwołanie od orzeczenia kierowcy zawodowego, znacznie niedosłyszącego z aparatem słuchowym lub bez, ma małe szanse powodzenia.

Badanie słuchu jest obowiązkowo przeprowadzane podczas badania kierowcy.
Wygląda na to ze kierowcą nie może zostać ten który nosi aparat słuchowy, chyba ze ten lekarz coś o polskim prawie nie wie. :/


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: