Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 wrz 2009, 12:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Obecnie w MANie z kabiną XXL używamy takiej anteny CB:
Obrazek

Antena jest bardzo sztywna i praktycznie się nie wygina co w połączeniu z wysokością kabiny sprawia, że pod niskimi mostami lub innymi nisko zawieszonymi przeszkodami bardzo szybko się uszkadza co powoduje bardzo częste wymiany. Koszt takiej anteny w serwisie to 300zł.
Chcemy założyć antenę, którą będziemy mogli złamać pod dowolnym kątem. Mniej więcej pokazuje to rysunek:
Obrazek

Mógłby ktoś polecić jakąś dobrą i odpowiednią antenę do tego?
Dobrze było by gdyby była montowana w ten sam sposób co stara:
Obrazek

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 25 wrz 2009, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sty 2007, 18:45
Posty: 49
Lokalizacja: Nałęczów

Czy chodzi Ci może o to by na stałe ją pochylić tak jak to pokazałeś na rysunku, bo jeśli tak to chcę Cię poinformować, iż przy tak mocnym pochyleniu antena bardzo kiepsko pracuje, czyli mało słychać i nadając też jest słabo, gdyż anteny CB są skonstruowane do pracy w pionie. Co do montażu w dachu jest to najlepsze z możliwych miejsc, gdyż antena tam się najlepiej "czuje", tak więc mamy najprzyjemniejszy dla ucha odsłuch, m.in. najmniej zakłóceń.
Wybór anteny do montażu w dachu XXL-a to rzeczywiście problem, ale ja bym zaryzykował którąś z tych anten:
http://www.allegro.pl/item747848242_sir ... 85_cm.html
http://www.allegro.pl/item740262478_sir ... lodz7.html
Pierwsza jak na antenę która ma zaledwie 84 cm jest bardzo giętka (miałem ją), tak więc ładnie powinna się pod przeszkodami uginać, lecz po przejechaniu pod niskim wiaduktem może się położyć, gdyż jest łamana na przegubie, chyba że by bardzo mocno dokręcić ręką górną część anteny do tego przegubu, ale z tym też nie ma pewności.
Druga zaś dłuższa o 11 cm jest bardzo sztywna (z nią też miałem do czynienia) i jak widać jest na motylka i po przejechaniu pod również bardzo niskim wiaduktem w przeciwieńswie do tamtej nie złoży się, lecz co najwyżej może się nieco wygiąć promiennik tuż powyżej cewki (dokładnie tak było u kolegi w przypadku wjeżdżania na niskie magazyny właśnie z tą anteną).
Tak więc ja na Twoim miejscu bym raczej wybrał tą druga czyli Sirio Omega i po montażu minimalnie pochylił do tyłu, na góra 1 lub 2 ząbki.
Przepraszam, że się tak rozpisałem, ale chciałem napisać wszytko co było by istotne, ale dodam jeszcze ;) , że nie baw się w wybór innych marek anten, np. Lemm które są kiepskie, bądź Presidenta, który znów źle wypada w relacji cena/jakość. Najlepsze są anteny Sirio, bo jakość najlepsza, a i cena przystępna.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: