Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 lip 2009, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
Decyzja podjęta, powinienem się wyrobić.

Mam pytanie, jeżeli będę miał plastik do 10.09.2009 to kurs na przewóz rzeczy mogę zrobić na starych zasadach do 9.09.2010 tak ? Wyczytałem gdzieś, że jest na to równy rok.

Kazali mi jeszcze zrobić badania psychotechniczne przed tylko, z tego, co mi pisaliście, to je się robi dopiero po uzyskaniu prawka, więc czemu ja muszę przed ?
Niektóre szkoły mają taki kaprys, ale de facto niepowinni sie czepiac.
No ale jak nie ma zmiłuj to zrób te psychotesty.
i tak i tak będziesz je musiał zrobic (jesli bedziesz chciał pracować), a tak to gdybyś odpukać miał ich nie przejść, to będziesz wiedział przed wywaleniem kasy na kategorie, a nie po


Post Wysłano: 16 sie 2009, 14:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:51
Posty: 1
GG: 0

Witam, mam nadzieje, ze mi sie nie oberwie za odswierzenie tematu z takim pytaniem, ale chce sie upewnic ;]

Za kazdym razem kiedy czytam o zmianach w przepisach widze wzmianki, ze odbierajac prawko po 10.09 jest sie zobowiazanym do zdawania kwalifikacji wstepnej, ale tu pisaliscie, ze do wojska czy strazy pozarnej nie potrzeba kursu na przewoz rzeczy.

Czy to sie tyczy tylko tych co zdobyli uprawnienia przed 10.09 czy zdajac po tym terminie rownierz normalnie otrzymam prawo jazdy i bede mogl pracowac w w/w sluzbach, a dopiero gdybym chcial zostac "zwyklym" kierowca samochodu dostawczego bede musial zdac kwalifikacje wstepna?


Post Wysłano: 16 sie 2009, 14:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 maja 2009, 13:36
Posty: 61
GG: 0
Lokalizacja: Rydułtowy

Cytuj:
Jako, że mam wakacje, trochę rozmyślałem, nad rozszerzeniem uprawnień do kierowania pojazdami. Mam już A, B, pomyślałem więc o C+E ale mimo, iż czytałem owo forum wczoraj aż do 2 w nocy wciąż mam mętlik. Nasunęło mi się więc parę pytań, na które mam nadzieję znaleźć tutaj odpowiedź. Jednak prosiłbym o konkretne odpowiedzi, od konkretnych osób.
Do Mordu dzwoniłem i też nie wiedzieli, a pani powiedziała, że mam zadzwonić w poniedziałek, bo ona tylko udziela informacji odnośnie egzaminów.

1. Do czego uprawnia mnie prawo jazdy kategorii C+E, beż żadnych kursów, badań itp. jak zwiększa się limit DMC w zależności od wieku?
2. Na ile wydaje się prawo jazdy C+E ?
3. Co daje mi Kurs na przewóz rzeczy ?, co dają mi badania psychotechniczne ?
4. Czy posiadając już obie bezterminowe kategorie A+B, dopisanie kolejnych nie spowoduję zmiany ich statusu na okresowe?
5. Ile średnio czeka się na egzamin C+E ?
6. Czy posiadając C+E mogę kierować pojazdami łapiącymi się na kategorie B+E ?
7. Do 10 września się nie wyrobię, więc na owy Kurs na przewóz rzeczy w starej formie się nie załapie, czy istnieje jednak fizyczna możliwość, aby jakikolwiek ośrodek podołał wymaganiom postawionym przez nową formę kursu? Czy termin ten wynika z dyrektywy unijnej?
8. Czy samochodem o DMC poniżej 3,5t muszę posiadać jakie kursy, kwalifikacje aby przewozić ładunki ?

Póki co, mam tyle pytań, na pewno wyjdzie coś jeszcze w toku dyskusji.

daj sobie spokój z transportem lepiej :=D


Post Wysłano: 19 sie 2009, 11:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 mar 2008, 13:50
Posty: 107
GG: 8694441

A ja mam takie pytanko.
Wczoraj zdałem egzamin na C.
Teraz czekam na wyrobienie prawka.
Czy będę mieć wbitą w prawku także kategorię T? Bo chyba kategoria C uprawnia do kierowania pojazdami rolniczymi?

_________________
SENS ICH ISTNIENIA - także i mój! :)


Post Wysłano: 19 sie 2009, 12:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6307
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...Czy będę mieć wbitą w prawku także kategorię T? Bo chyba kategoria C uprawnia do kierowania pojazdami rolniczymi?
może lepiej przeczytać kodeks?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 13 wrz 2009, 18:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lip 2009, 12:47
Posty: 6
GG: 6233066
Samochód: Freelander

Muszę się wam pochwalić. Wszystko się udało !
Termin wydania uprawnień na kat C, 5 wrzesień !

Teraz badania, kurs na przewóz rzeczy i C+E, ale to w następnym roku :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: