Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 01 lip 2009, 17:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 lip 2009, 17:07
Posty: 1
GG: 0

Witam,

Jest sobie ciągnik Magnum E-Tech z roku 2002. Kupiony z niedziałającą klimą:
- wymieniona sprężarka [była nieoryginalna włożona]
- wymieniony osuszacz i czujnik ciśnienia
- układ napełniony, szczelny

Po wcisnięciu przycisku od klimatyzacji nie zawsze się układ załącza [tzn. zapala czerwona dioda w przycisku]. Za którymś razem się uda, słychać przekaźnik i na tym koniec, nie podaje napięcia na sprzęgło sprężarki. Przekaźnik sprawny.
Po ręcznym podaniu napięcia na sprzęgło, sprzężarka pracuje i dmucha zimne... i tutaj mam kilka pytań:

1. Coś mogę uszkodzić włączając klimatyzację w ten sposób?
2. Ma ktoś schemat elektryczny układu klimatyzacji? Nie mam pojęcia czego szukać bez schematu.
3. Może to być wina niedziałającego przycisku? Jest w obudowie z pokrętłami od sterowania nawiewem powietrza, obudowa plastykowa nierozbieralna - mogę ją rozdłubać i zobaczyć może się dopasuje przycisk, albo wymienić na inną - ale czy to pomoże? Wygląda to jak problem ze sterowaniem, i tutaj znowu wracamy do schematu którego nie mam :)

Za wszeklą pomoc albo podpowiedzi będe bardzo wdzięczny.

pozdrawiam


Post Wysłano: 08 lip 2009, 15:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 lut 2009, 21:13
Posty: 32
GG: 3991648
Samochód: Scania 124L
Lokalizacja: Piaseczno

witam kolego sprawdz wtyczkę przy kasecie sterującej klimatyzacją, kaseta jest w obudowie nagrzewnicy jak podniesiessz kabinę to pod pasażerem w tej dużej czarnej "skrzynce". Od strony silnika jest klapka na 3 srubki odkręcasz je i wewnątrz jest kaseta i ta nieszczesna wtyczka która na 90% jest zielona i nie przewodzi, wypnij, przeczyść ewentualnie wymieni zgniłe piny zakonserwuj i złuż sprawdz jeszcze jak wyglądają piny w kasecie czy też nie zielone i jak oczyścisz to wg mnie powinno ruszeć :)


Post Wysłano: 09 lip 2009, 17:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2009, 15:47
Posty: 513
GG: 5494410
Samochód: Renault Magnum

W mojej reni po naprawie klimatyzacji dmuchalo tylko gorace powietrze okazalo sie ze zepsuty byl elektrozawor odcinajacy doplyw goracej wody do nagrzewnicy. Kupilem zwykly zawor w sklepie z artykulami hudraulicznymi za ok 5 zeta i zalozylem go na tym przewodzie. Teraz jesli chce wlaczyc klime musze zakrecic doplyw wody a jak ogrzewanie to odkrecam. Może pomoglem ci Takayuki w jakis sposob pozdrawiam.

_________________
8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: