Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 cze 2009, 9:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Cytuj:
Ciekawe co będzie jeżeli po zrobieniu kat b, ktoś będzie chciał iść odrazu jeździć busami. Ma na każdym aucie na które siądzie pier**** sobie listek a potem myć szybę ? Paranoja. Kraj absurdu k****.

Co tego, że unia nam daje pieniądze na wszystko jak potem dwa razy tyle zabiera :!: :evil:
Żeby jeździć tzw. busami musisz mieć kat. D i kurs przewozu osób. Poza tym chcąc jeździć zawodowo na kat. B np. taksówką czy karetką pogotowia w każdym przypadku jest wymagany okres posiadania prawa jazdy, bodajże w tych wypadkach co najmniej 3 lata.
Sam pomysł naklejania listka na szybę jest głupi, bo co z jazdą nie swoim smochodem. No ale przecież to idioci wymyślili więc co się dziwić.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Post Wysłano: 24 cze 2009, 10:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2007, 13:03
Posty: 228
GG: 7
Samochód: Służbowy
Lokalizacja: GSL

Cytuj:
Żeby jeździć tzw. busami musisz mieć kat. D i kurs przewozu osób.
Tutaj koledze chodziło raczej o tzw. busy, czyli auta dostawcze o dmc. 3,5 t. :wink:


Osobiście też jstem za tym, aby zmieniono system szkoleń, bo tak jak pisze ciucma to prawda, niestety. Aktualnie chodzę na zajęcia teoretyczne kat. A i B i większość ludzi poszło na prawko ot tak, może się kiedyś przyda, może nie. Nie znają podstawowych zasad ruchu drogowego, znaków itp. Ja podchodzę do tego o wiele poważniej, wiem, że uczę się tego dla siebie i zdaję sobie sprawę, że w przyszłości z jakiegoś mojego niedouczenia może stać się tragedia. Nie chcę robić z siebie nie wiadomo kogo, nie wiadomo jak dobrego kierowcy. Poszedłem się tam czegoś nauczyć, udoskonalić swoją wiedzę.
Dla Was to już fajnie bo macie prawko i teraz już Wam to zwisa czy komuś normalnemu będą zatruwać życie lataniem od lekarza do lekarza, oklejaniem nieswoich samochodów i wydawaniem kupy forsy na wszystkie inne pierdoły. :x

Namieszałem, ale moje zdanie jest takie, że jak coś zmieniają to niech zmieniają, ale żeby już bardziej nie zatruwali życia kursantom, czy posiadaczom PJ. :evil:

_________________
A -> 09.12.2009 ;)
B -> 09.12.2009 ;)


Post Wysłano: 24 cze 2009, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

a co z babciami i dziadkami, to też jest bardzo duże zagrożenie, czemu o nich nie ma mowy, przecież oni są większym zagrożeniem niż młodzi. Jestem za tym, żeby po 65roku życia kierować ludzi na badania psychotechniczne, powiedzmy co 2 ,3 lata... Wczoraj apropo tego przepisu wypowiadała się babka z jakiegoś domu starców czy coś, że mają dziadziunia po zawale 78 lat i sobie bryka autkiem, czemu takich ludzi nie badają? Dziwne te nasze przepisy... tą wiejską przydałoby się zaorać...

P.S. jeden taki temat już jest, może ktoś go połączy? bo po co dwa :wink:

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 24 cze 2009, 11:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Wole piwo

Chyba ze nie o mnie chodzi

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 cze 2009, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2009, 10:44
Posty: 10
GG: 4258800
Samochód: Scania 124l 400

Być może i jest to głupi pomysł z tymi listkami, ale jak najbardziej jestem za "straszakiem" w postaci powtórnego egzaminu po 3 wpadkach. U mnie w robocie był koleś, który zdał egzamin za drugim razem, odebrał dokument i szpanował, że jaki to on nie jest bo ma prawko. W czasie 8 godzin pracy, on kilka razy przestawiał samochód, zaczęliśmy się śmiać, że więcej paliwa spali na parkingu niż w trasie, ale jak się okazało był to zwykły niedzielny kierowca, który ruszał mając 4 tys. na obrotomierzu (tłumaczył, że się uczy "zwijania" asfaltu ŻAL), jadąc rondem włączał kierunkowskaz prawą ręką bo tak mu wygodniej ŻAL, a chciał siadać na firmowego busa :lol: na szczęście kierownik po raz pierwszy pokazał, że potrafi racjonalnie myśleć i go wyśmiał :lol:
Niestety na polskich drogach jest mnóstwo takich mistrzów kierownicy.

_________________
B - 2006
C - 2009
C+E - 2009

"Żyj tak, abyś po latach mógł powiedzieć: przynajmniej się nie nudziłem"


Post Wysłano: 24 cze 2009, 15:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

Cytuj:
ponieważ jeśli zobaczymy taki listek to wiemy ze ten kierowca jest początkujący
Z przodu liść z tyłu liść a w środku głąb...

Kolejny słaby pomysł rządu...

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 24 cze 2009, 16:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
ponieważ jeśli zobaczymy taki listek to wiemy ze ten kierowca jest początkujący
Z przodu liść z tyłu liść a w środku głąb...

Kolejny słaby pomysł rządu...
Moim zdaniem szkolenie jest za słabe i zbyt łatwe ale skoro nie ma pieniędzy na zmianę tego to lepiej już ten listek powiesić chyba ze ci to popsuje wieś tuning

Sam pewnie dobrze wiesz jakim kierowca jest sie po egzaminie to dopiero wtedy czlowiek zaczyna uczyc sie jezdzic wiec moim zdaniem pomysl z listkiem nie jest zly

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 cze 2009, 16:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 15:59
Posty: 135
GG: 0
Samochód: 4141
Lokalizacja: BIAłystok

Cytuj:
Moim zdaniem szkolenie jest za słabe i zbyt łatwe

Sam pewnie dobrze wiesz jakim kierowca jest się po egzaminie
Przeszedłem masę szkoleń i kursów i oczywiście zgodzę się że wszystko jest za słabe. Wszystkiego trzeba się nauczyć i tak w praktyce ale... żeby się nauczyć czegoś w praktyce potrzeby jest ukończony kurs.

A jeszcze co do wymiany plastiku z aktualnym zdjęciem? To tylko udogodnienie dla policji ewentualnie ITD
Cytuj:
chyba ze ci to popsuje wieś tuning
Nie rozumiem co miałeś na myśli...

_________________
Praca- DRIVER


Post Wysłano: 24 cze 2009, 18:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Cytuj:
chyba ze ci to popsuje wieś tuning


Nie rozumiem co miałeś na myśli...
To ze wiekszosc jest przeciwna liściom poniewaz uwazaja ze beda szpecic ich auta

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 24 cze 2009, 19:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2009, 19:27
Posty: 2
Samochód: skoda fabia

mam pytanie mam prawko od Października czy będę musiał jeździć z tym listkiem? w ogóle jak jest to sprecyzowane? wie ktoś?


Post Wysłano: 24 cze 2009, 19:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
a co z babciami i dziadkami, to też jest bardzo duże zagrożenie, czemu o nich nie ma mowy, przecież oni są większym zagrożeniem niż młodzi...
są zagrożeniem, utrudniają ruch, czasem zrobią jakąś ocierkę lub drobną stłuczkę, ale nie zabijają siebie i innych.

bardzo rzadko zdarza się aby prowadzący dziadek czy babcia byli sprawcami wypadków z ofiarami, a śmiertelnymi to chyba wogóle.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 24 cze 2009, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 maja 2008, 13:21
Posty: 67
GG: 8745401
Lokalizacja: kadzidło

Cytuj:
mam pytanie mam prawko od Października czy będę musiał jeździć z tym listkiem? w ogóle jak jest to sprecyzowane? wie ktoś?
viewtopic.php?f=47&t=20845

_________________
B-Jest
C-Jest
C+E-Jest
Kurs na Przewóz Rzeczy-Jest
Karta Kierowcy - Jest


Post Wysłano: 24 cze 2009, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2009, 19:27
Posty: 2
Samochód: skoda fabia

dzięki stary już wszystko wiem!


Post Wysłano: 08 lip 2009, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 paź 2006, 19:02
Posty: 1468
GG: 1

Cytuj:
Żeby jeździć tzw. busami musisz mieć kat. D i kurs przewozu osób. Poza tym chcąc jeździć zawodowo na kat. B np. taksówką czy karetką pogotowia w każdym przypadku jest wymagany okres posiadania prawa jazdy, bodajże w tych wypadkach co najmniej 3 lata.
Sam pomysł naklejania listka na szybę jest głupi, bo co z jazdą nie swoim smochodem. No ale przecież to idioci wymyślili więc co się dziwić.
Tak dla jasności, chodziło mi o samochód dostawczy, potocznie nazywany busem na którego wystarcza kat. B, ponieważ jego DMC wynosi max 3,5t :mrgreen: Chodziło mi o jazdę zwykłym dostawczakiem po mieście lub po kraju a nie taxi czy karetką :D To tak w formie wyjaśnień, żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień :wink:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: