Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 cze 2009, 23:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2009, 21:43
Posty: 14
GG: 3235972

Witam. Mam antenkę Lemm AT-900 o długości 90cm. Skrzywiłem promiennik i kupiłem taki 170cm. Czy mogę go skrócić do około 120cm i czy da się go zestroić na podstawie od tej 90-tki? Czy można też zestroić antenę wstępnie mniej-więcej trzymając ją przy rynience w samochodzie? Czy koniecznie musi być na środku dachu i nie wolno jej dotykać. Po zestrojeniu będzie na ciężarówce.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Nie wolno jej dotykać.
Nie musi być na środku dachu ale w miejscu gdzie ostatecznie ma pracować bo strojenie i przestawianie jej raczej nie ma sensu.
I nic nie docinaj wyjdzie w czasie strojenia.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Cytuj:
Nie wolno jej dotykać.
Nie musi być na środku dachu ale w miejscu gdzie ostatecznie ma pracować bo strojenie i przestawianie jej raczej nie ma sensu.
I nic nie docinaj wyjdzie w czasie strojenia.
Zgadza się, w czasie strojenia nie wolno dotykać anteny. Po prostu nigdy się jej nie zestroi. Ponadto stroimy antenę w miejscu ostatecznego montażu z dobrym stykiem elektrycznym masy pojazdu z masą anteny.
I pamiętaj, powinno się antenę stroić w miejscu w miarę otwartym, na wolnej przestrzeni.

Na zakończenie dodam, że nie powinno się montować jej w bezpośrednim sąsiedztwie anteny zwykłego radioodbiornika samochodowego. A docinanie promiennika to ostateczność.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2009, 21:43
Posty: 14
GG: 3235972

Ok dzięki, ale ma być na rynience w dafie to chyba 170cm to za dużo. Obliczyłem, że 120cm to max i chcę ją tylko wstępnie zestroić bo na dafie nie mam możliwości i czy mogę ten promiennik założyć do tej z 90-tki?


Domyślam się w tym momencie, że Koledze chodzi o przełożenie samego "bata" do istniejącej już cewki, na której to był uszkodzony wcześniejszy promiennik. Otóż, jeśli sam bat przekładasz, to powinien mieć on długość swojego "poprzednika".


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2009, 21:43
Posty: 14
GG: 3235972

O to właśnie mi chodzi. Dziękuję bardzo. Czyli tnę na 90cm. A jak chcę dłuższą to całą nową antenę. A na marginesie, co polecicie do President HARRY II Classic, taka około 120cm max. mocowana na stałe, cena nie istotna, ma być najlepsza?


Za czasów, gdy jeździłem Volvem w ZET Transport miałem zamontowaną po lewej stronie, do fabrycznego uchwytu Volva antenę President Hawaii do radia President Johnny ASC II. Całość po zestrojeniu anteny bardzo ładnie współpracowała.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: