Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 kwie 2009, 12:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2009, 12:31
Posty: 3
GG: 0
Samochód: scania

Wlasnie zdecydowalem sie na rozszerzenie swoich kwalifikacij o kl.C+E w niemczech.Czy to byl dobry pomysl???zobaczymy za 2,3 m-ce, koszty 2,7-3 tys.€ i od 2009 testy w jezyku niem. Czy ktos to przerabial ??? Czekam na wasze posty.


Post Wysłano: 13 kwie 2009, 14:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

wow...ja sie przeprowadzam za 2msc do niemiec i mam gola C

siedzisz w niemczech? jak z robota tak wokol komina? hannover, hamburg?


a jak wyglada egzamin w DE?
i jak szkolenie?

opowiedz co wiesz bo bardzo ale to bardzo mnie ten temat interesuje

_________________
B C D


Post Wysłano: 13 kwie 2009, 19:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2009, 12:31
Posty: 3
GG: 0
Samochód: scania

maximus ...skoro masz plany za Odre wyjechec to wykorzystaj ten czas i zrob E w polsce,bo w moiej sytuacji prawie sie nie kalkuluje.O pracy niewiele moge Ci powiedziec,najpierw egzamin C+E a pozniej ewentualnie szukanie pracy.Do tej pory w ciagu tyg.zrobilem termin i badania u okulisty 80€, lekarz ogolny i badania 75€ ,tumaczenie polskiego prawa jazdy 25€ ,jeszcze pierwsza pomoc w czerw.krzyz i mam komplet.Mam za soba juz kilka godzin teorii,a egzamin to 62 testy mozesz miec 14 bledow wszystko w j.niem.


Post Wysłano: 13 kwie 2009, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

a masz tam pozwolenie na prace czy niemiecki paszport czy gewerbe?

jak to jest z tym gewerbe? moge zaloezyc po prostu dzialalnosc i jezdzic u kogos?
czy jak to tam wyglada?

bo wiem ze na pozwolenie nie ma co liczyc

_________________
B C D


Post Wysłano: 24 kwie 2009, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2009, 21:00
Posty: 2
GG: 0

Witam. Temat przerabiałem niedawno i mam wiele ciekawych informacji.
Koszt C+E od 2000 euro w górę w zależności od twoich umiejętności.
Zanim zaczniesz wydział komunikacji (fuhrerschein stelle) musi zatwierdzić twoją zdolność do przystąpienia do kursu , przez wniosek z twojej szkoły jazdy.Potem kurs pierwszej pomocy ,badania lekarskie ok 150eur i w górę.Teoria w szkole ok 7-14 dni,po zakończeniu teorii 14dni min.przerwy na przystąpienie do egzaminu w DEKRA (egzamin ok21 eur).Za jednym podejściem zdajesz najpierw C (wynik pozytywny) potem E.Egzamin możesz zdawać w języku polskim (jest 7 do wyboru) tylko musisz przed egzaminem zgłosić egzaminatorowi. Lubią robić w balona jak wiedzą ,że słabo z niemieckim i ci mówią nein nur deutsch sprache.Na C masz 54 pytania każde w innej punktacji od 1 do 5.Max tzw. fehler punkte można mieć 10 jak zaliczysz ustawiają ci kompa na E i 30 pytań i max 10 fp.Nie zaliczasz C następny egzamin za 14 dni .Uczyć się można różnie,jest cd z pytaniami ale po niemiecku (szybko wchodzi w głowę) można ze szkółki wypożyczyć palmtopa z polskimi pytaniami ale za to się płaci abonament.I najciekawsze pytań jest ok. 800 tak tak.
Teoria zaliczona czas na praktykę.
W następnym e-mailu.


Post Wysłano: 26 kwie 2009, 17:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 kwie 2009, 12:31
Posty: 3
GG: 0
Samochód: scania

Witam .Edim dzieki za wiele informacij ,najbardziej interesuje mnie to czy zdawales juz w 2009 r. ,bo z tych informacji jakie ja posadam to od stycznia tylko auf deusch ?! Ja naradzie przerabiam Alle Grundwissenfragen .
Ps. i gratuluje zdania tego egzaminu, bo sam wiem ile trzeba Testbogen przerobic .
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 26 kwie 2009, 22:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 kwie 2009, 21:00
Posty: 2
GG: 0

Witam.Zdawałem w 2008 i 2009.01 ,od 06.2008 jest przepis o zdawaniu w 11 językach na kompie,więc łachy nie robią tylko nie chce im się .Ogólnie zdanie nie jest trudne trzeba w kółko powtarzać i nie ma dwóch poprawnych odpowiedzi w jednym pytaniu zawsze jest jedna.Więc szerokości na Prufung i pogadamy jak chcesz o praktycznym (jest łatwiejszy niż w RP).
Ps.Jeśli zależy ci na kasie to zdawaj w RP a jak na nauce jazdy to w DE , jezdziłem i zdawałem na tym samym koniu Renia Magnum z naczepą firanka trzy osie i coś o tym wiem.Widać różnice i warto przepłacać.
Pozdro.


Post Wysłano: 04 paź 2009, 10:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 wrz 2008, 19:23
Posty: 262
GG: 4086883
Samochód: Ducato
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

a jak wyglada tam praktyka?

_________________
B C D


Ostatnio przesunięty w górę 04 paź 2009, 10:57 przez: slavo7.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: