Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lut 2009, 17:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2009, 23:15
Posty: 36
GG: 0
Lokalizacja: Kielce

Witam,

w Marcu zapisuję się na C+E - zastanawiam się nad różnica w kursie na tandemie i na naczepie. Kurs na naczepach jest generalnie 100 zł tańszy niż ten na tandemie.

Co lepiej wybrać i dlaczego?

_________________
Kategoria B od 1998; od marca 2009 kategoria C, od maja 2009 C+E :-)


Post Wysłano: 23 lut 2009, 17:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

To zależy na czym będziesz zdawał w WORDzie (MORDzie czy jak to się tam nazywa u Ciebie) - generalnie to kwestia przyzwyczajenia, tandem tak nie nachodzi na krawężniki, szybciej się łamie przy cofaniu i parę różnic mniej znaczących ;)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 23 lut 2009, 17:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 sty 2009, 23:15
Posty: 36
GG: 0
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
To zależy na czym będziesz zdawał w WORDzie (MORDzie czy jak to się tam nazywa u Ciebie) - generalnie to kwestia przyzwyczajenia, tandem tak nie nachodzi na krawężniki, szybciej się łamie przy cofaniu i parę różnic mniej znaczących ;)

z tego co wiem w CK mają i tandem i naczepę, naczepa to IVECO EUROCARGO ML280E23 T/P - można zatem i to i to kwestia co lepiej

_________________
Kategoria B od 1998; od marca 2009 kategoria C, od maja 2009 C+E :-)


Post Wysłano: 23 lut 2009, 17:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

ja też za niedługo się zapisuje w Kielcach na C+E i właśnie się zastanawiam co wybrać, tandem czy naczepę...

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 23 lut 2009, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Generalnie dla mnie lepsza jest naczepa, miałem na razie wąskie dosyć doświadczenia w manewrowaniu i tym, i tym, naczepa zdaje się być bardziej przewidywalna :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 23 lut 2009, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

Jeszcze trzeba się zastanowić czy chcesz mieć tylko E zeby ładnie wyglądało czy chcesz siadać na ciągniki i w trasę. Mi sie wydaje ze jak chcesz pracować to raczej lepie sie pomęczyć na tej naczepie bo chyba z nią jest więcej zabawy a narazie jednak jest dużo wiecej typowych zestawów ciągnik + naczepa niż tandemów. Mi się wydaje ze jak będziesz umiał jeździć na naczepie to z tandemem wtedy też sobie dasz rady a odwrotnie to nie jestem taki pewny. Wsumie też mam podobny dylemat bo teraz czekam na egzamin na C i jakbym troche kasy uciułał to też bym chyba robił E ale jednak raczej wybrał bym naczepę aczkolwiek z tego co kumpel mówił to sam łuk zajął mu ok 15 godz na naczepie to też jednak takie latwe nie jest. Tam gdzie ja teraz robie C gość ma tandem ale mi sie to nie widzi, krótki tandem i krótki dyszel i po takiej nauce raczej bym sie nie wybrał zestawem w trasę jeszcze gdzieś na wązkie uliczki i miejsca w których trzeba sie wciskać na siłę

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 23 lut 2009, 23:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 sty 2009, 21:15
Posty: 134
GG: 1
Samochód: FH 12 460

Cytuj:
Jeszcze trzeba się zastanowić czy chcesz mieć tylko E zeby ładnie wyglądało czy chcesz siadać na ciągniki i w trasę. Mi sie wydaje ze jak chcesz pracować to raczej lepie sie pomęczyć na tej naczepie bo chyba z nią jest więcej zabawy a narazie jednak jest dużo wiecej typowych zestawów ciągnik + naczepa niż tandemów. Mi się wydaje ze jak będziesz umiał jeździć na naczepie to z tandemem wtedy też sobie dasz rady a odwrotnie to nie jestem taki pewny. Wsumie też mam podobny dylemat bo teraz czekam na egzamin na C i jakbym troche kasy uciułał to też bym chyba robił E ale jednak raczej wybrał bym naczepę aczkolwiek z tego co kumpel mówił to sam łuk zajął mu ok 15 godz na naczepie to też jednak takie latwe nie jest. Tam gdzie ja teraz robie C gość ma tandem ale mi sie to nie widzi, krótki tandem i krótki dyszel i po takiej nauce raczej bym sie nie wybrał zestawem w trasę jeszcze gdzieś na wązkie uliczki i miejsca w których trzeba sie wciskać na siłę
według mnie to bez różnicy na czym bediesz zdawać, ważne zeby zdać, a wprawy to sie nabiera na drodze,a nie na kursie...

_________________
:)


Post Wysłano: 23 lut 2009, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
Jeszcze trzeba się zastanowić czy chcesz mieć tylko E zeby ładnie wyglądało czy chcesz siadać na ciągniki i w trasę. Mi sie wydaje ze jak chcesz pracować to raczej lepie sie pomęczyć na tej naczepie bo chyba z nią jest więcej zabawy a narazie jednak jest dużo wiecej typowych zestawów ciągnik + naczepa niż tandemów. Mi się wydaje ze jak będziesz umiał jeździć na naczepie to z tandemem wtedy też sobie dasz rady a odwrotnie to nie jestem taki pewny. Wsumie też mam podobny dylemat bo teraz czekam na egzamin na C i jakbym troche kasy uciułał to też bym chyba robił E ale jednak raczej wybrał bym naczepę aczkolwiek z tego co kumpel mówił to sam łuk zajął mu ok 15 godz na naczepie to też jednak takie latwe nie jest. Tam gdzie ja teraz robie C gość ma tandem ale mi sie to nie widzi, krótki tandem i krótki dyszel i po takiej nauce raczej bym sie nie wybrał zestawem w trasę jeszcze gdzieś na wązkie uliczki i miejsca w których trzeba sie wciskać na siłę
skoro nawet nie masz jeszcze kat. C to skąd wiesz jaka jest różnica???


Post Wysłano: 24 lut 2009, 8:45
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 lut 2009, 15:27
Posty: 77
GG: 0
Samochód: osobówka
Lokalizacja: Przedmieścia Krakowa

nie wiem jaka jest różnica poprostu wyrazilem swoją opinie i to co ja bym zrobił w takiej sytuacji. Czy ja mu nakazuje iść na naczepę w tej wypowiedzi ???????? NIE !!!!!! Kat C jeszcze nie mam bo czekam na egzamin więc też nie jestem tak całkiem zielony w temacie a jakbyś dokładnie czytał to napisałem tam ze gość u którego robie prawko ma tandem tylko on nie przekracza 5 metrów długości to i tak nie zachodzi jak naczepa przy skrętach która jakby nie było jest trochę dłuższa.

_________________
Jak przyjdzie ochota to i pies kota, wyłomota


Post Wysłano: 24 lut 2009, 9:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 lis 2007, 23:50
Posty: 296
GG: 0
Lokalizacja: Polska

Cytuj:
Witam,

w Marcu zapisuję się na C+E - zastanawiam się nad różnica w kursie na tandemie i na naczepie. Kurs na naczepach jest generalnie 100 zł tańszy niż ten na tandemie.

Co lepiej wybrać i dlaczego?
Wybrałbym tandem. W Wielu ośrodkach C+E zdaje się na tym samym pojeździe co C, tylko z dopiętą przyczepą. Zwykle są to małe trucki od DMC < 12 ton.
Przy naczepie to bedzie już zupełnie inny pojazd, najczęściej większy.

_________________
---


Post Wysłano: 24 lut 2009, 9:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lip 2008, 20:23
Posty: 98
Samochód: na sprzedaż
Lokalizacja: Inwałd/Wadowice

Może się nie znam ale na tandemie chyba będzie łatwiej zdać, a chcąc jeździć czymkolwiek później i tak będziesz się podszkolić bo każde auto jest inne.

_________________
Są przed nami, za nami i wokoło nas...TERAZ NAM NIE UCIEKNĄ!

B - 17.12.2010r

A jak będą chcieli iść do muzeum lotnictwa, to zabierzesz ich do muzeum lotnictwa, kur*a jego mać!


Post Wysłano: 24 lut 2009, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Konrad ale czy ja napisałem, że mu coś każesz??? czytaj ze zrozumieniem zanim coś mi zarzucisz.


Post Wysłano: 24 lut 2009, 14:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2008, 14:17
Posty: 28
GG: 0
Samochód: honda
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
Jeszcze trzeba się zastanowić czy chcesz mieć tylko E zeby ładnie wyglądało czy chcesz siadać na ciągniki i w trasę. Mi sie wydaje ze jak chcesz pracować to raczej lepie sie pomęczyć na tej naczepie bo chyba z nią jest więcej zabawy a narazie jednak jest dużo wiecej typowych zestawów ciągnik + naczepa niż tandemów.
Kolega dobrze pisze ,jeśli masz wybór to startuj na naczepe,jak już gdzieś było pisane powinno być to ustalone odgórnie w przepisach ,że każde miasto zdaje na jednakowym sprzęcie i moim zdaniem powinna być to właśnie naczpa,no ale cóż.Sam wiem z własnego doświadczenia ,że nie tak łatwo jest się przestawić z tandemu na dłuuugą naczepe,na początku było zaliczonych pare krawężników :wink:


Post Wysłano: 24 lut 2009, 16:35

Według mnie najlepszy rozwiązaniem będzie uczyć się na tym, na czym będziesz zdawał. Jeżeli uda Ci się dosyć szybko opanować manewry i jazdę, to wart też spróbować jazdy czymś innym. Jeżeli zdajesz na naczepie, to kilka godzin spróbować na tandemie, żeby na przyszłość mieć chociaż minimalne rozeznanie jak wygląda to w praktyce.


Post Wysłano: 26 lut 2009, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 paź 2008, 13:50
Posty: 45
GG: 0

Może jest tu ktoś kto zdawał w WORD w Kielcach egzamin c+e naczepą? Zastanawia mnie jak się jeździ tym iveco ( nie jest on chyba w za dobrej kondycji tak patrząc na niego ). Bo zamierzam się za niedługo wybrać na kurs i nie wiem co wybrać naczepę czy tandem.

_________________
Ciągła linia to drobiazg,
Ale prawa fizyki to nie ciągła linia..


Post Wysłano: 27 lut 2009, 8:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7205
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeśli jest tamdem na egzaminie to niech bierze tamdem, szybciej się nauczy i łatwiej bedzie miał na egzaminie. Poza tym co to za różnica na czym się uczy skoro do tyłu tak samo sie cofa naczepą, tamdemem tak samo kierownicą się kręci tylko w innym miejscu jest punkt łamania. Dlatego na placu manewrowym bedzie miał gorzej bo z naczepą potrzebuje więcej miejsca do manewrów i tak samo potem na mieście musi bardziej uważać na krawężniki przy skrętach.
Na samym kursie to i tak jest za mało godzin aby sie porządnie nauczyć jeździć tamdeme, naczepą i tak kurs polega na tym jak się nauczyć aby zdać egzamin co ma mało wspólnego z rzeczywistością

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 27 lut 2009, 9:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Cytuj:
Może jest tu ktoś kto zdawał w WORD w Kielcach egzamin c+e naczepą?
Najprostsza rada: idź/jedź do WORDu i pogadaj z kimś kto akurat zdawał

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 27 lut 2009, 22:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Cytuj:
Może jest tu ktoś kto zdawał w WORD w Kielcach egzamin c+e naczepą? Zastanawia mnie jak się jeździ tym iveco ( nie jest on chyba w za dobrej kondycji tak patrząc na niego ). Bo zamierzam się za niedługo wybrać na kurs i nie wiem co wybrać naczepę czy tandem.


Ja zdawałem, jak coś chcesz wiedzieć to PW.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: