Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 lut 2009, 12:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

Mam bezterminowe prawo jazdy kat. B i C, chciałbym zrobic teraz kat. E czy mam szanse na to zeby one rowniez były bezterminowe? Pytam sie poniewaz slyszalem ze ma wyjsc nowa ustawa znoszaca bezterminowe prawo jazdy.


Post Wysłano: 04 lut 2009, 13:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2007, 16:55
Posty: 35
Lokalizacja: POLAND

Kolego ustawa ma dopiero wejść więc jeżeli teraz zapiszesz się na kat.E to lejce bedziesz miał bezterminowe oczywiście jak zaliczysz badania.
Możesz też oszczedzić troche kasy wystarczy ze pojdziesz do wydziału komunikacji w twoim mieście i poprosisz o wydanie ci ksera badań lekarskich z takim kserem i wszystkimi papierami idziesz potem do Word-u.
Pzdr
TD


Post Wysłano: 04 lut 2009, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

dzieki za informacje :)
pozdrawiam.


Post Wysłano: 04 lut 2009, 15:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2008, 22:34
Posty: 53
GG: 0
Samochód: Renault Midlum

Ksero badan - jak najbardziej. Pod warunkiem tylko, ze jest na nich wpisana przez lekarza takze kategorie C+E, a nie samo C.

_________________
Ósma pasażerka mazdy.

Szczesliwa posiadaczka kategorii B i C :D
C+E - w trakcie
A i D - w planach.

Stażystka w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.
Dział Szkoleń i Kursów oraz Biuro Obsługi Klienta.


Post Wysłano: 04 lut 2009, 22:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Koledzy powiedzcie jak teraz mam B i C bezterminowo a jak pójdę na następną wiosną na kat. D bo jeszcze nie mogę to będę musiał przechodzić znów wszystkie badania lekarskie jak przed C czyli od słuchu, okulista, neurolog żeby rozpocząć kurs prawa jazdy :?: :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 04 lut 2009, 23:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Panowie, ZAPOMNIJCIE O BEZTERMINOWYCH PRAWACH JAZDY!
Jedną z konsekwencji wprowadzenia Kwalifikacji Wstępnej jest właśnie to, że co 5 lat prawko trzeba wymieniać!

Nawet ci, których nie obejmuje kwalifikacja wstępna, będą musieli przechodzić kwalifikację okresową - uzupełniającą co 5 lat. Za każdym razem będzie się ona kończyła egzaminem teoretycznym. Do zaświadczenia o jego zdaniu trzeba będzie dołączyć orzeczenie psychologiczne i orzeczenie lekarskie - i te 3 dokumenty będą stanowiły podstawę wydania prawa jazdy na kolejne 5 lat.

To, że teraz przy kategorii nie ma terminu, do kiedy ona obowiązuje (czyli jest bezterminowa), nie oznacza, że macie spokój do końca życia.


-------------------
Misztal - będziesz musiał, bo minie sporo czasu od orzeczenia na C. Ale tym razem zrób inaczej. Nie idź do normalnego ośrodka, gdzie robią pełne badania, tylko wypytaj w OSK czy mają swoich lekarzy - wtedy taki lekarz da ci orzeczenie w 2 minuty za 50-150 zł. Natomaist pełne badania lekarskei i psychologiczne i tak będziesz musiał zrobić po kwalifikacji wstępnej na D.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 04 lut 2009, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:51
Posty: 20
GG: 0
Samochód: Mercedes
Lokalizacja: Sierakowice

Mam jeszcze jedno pytanie, od kiedy będą obowiązywały terminowe prawo jazdy?


Post Wysłano: 04 lut 2009, 23:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Panowie, ZAPOMNIJCIE O BEZTERMINOWYCH PRAWACH JAZDY!
Jedną z konsekwencji wprowadzenia Kwalifikacji Wstępnej jest właśnie to, że co 5 lat prawko trzeba wymieniać!

Nawet ci, których nie obejmuje kwalifikacja wstępna, będą musieli przechodzić kwalifikację okresową - uzupełniającą co 5 lat. Za każdym razem będzie się ona kończyła egzaminem teoretycznym. Do zaświadczenia o jego zdaniu trzeba będzie dołączyć orzeczenie psychologiczne i orzeczenie lekarskie - i te 3 dokumenty będą stanowiły podstawę wydania prawa jazdy na kolejne 5 lat.

To, że teraz przy kategorii nie ma terminu, do kiedy ona obowiązuje (czyli jest bezterminowa), nie oznacza, że macie spokój do końca życia.


-------------------
Misztal - będziesz musiał, bo minie sporo czasu od orzeczenia na C. Ale tym razem zrób inaczej. Nie idź do normalnego ośrodka, gdzie robią pełne badania, tylko wypytaj w OSK czy mają swoich lekarzy - wtedy taki lekarz da ci orzeczenie w 2 minuty za 50-150 zł. Natomaist pełne badania lekarskei i psychologiczne i tak będziesz musiał zrobić po kwalifikacji wstępnej na D.
Ok rozumiem Walp.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Post Wysłano: 05 lut 2009, 0:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Cytuj:
Mam jeszcze jedno pytanie, od kiedy będą obowiązywały terminowe prawo jazdy?
No w zasadzie od już. Osoby uzyskujące PJ kat. C (ewent.+E) i D w kolejnych latach będą musiały stopniowo przechodzić kwalifikację uzupełniającą (w rozporządzeniu są terminy). W tej chwili już muszą chyba starać się o to kierowcy autobusów, którzy mają prawka sprzed bodaj 1980 roku.

Ale żeby to było jasne - nie tracisz uprawnień, nie musisz robic co 5 lat kursu i zdawać egzaminu. Raz zrobione prawo jazdy (o ile nie stracisz go sądownie lub przez punkty) masz w zasadzie na zawsze, tyle tylko że co 5 lat musisz je wymieniać a warunkiem wymiany jest przejście szkolenia okresowego, badań lekarskich i psychologicznych.
Oczywiście, jeśli ktoś w tym czasie zacznie poważnie chorować, to od lekarza orzeczenia nie powinien dostać, a tym samym straci uprawnienia.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 05 lut 2009, 0:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Mam jeszcze jedno pytanie, od kiedy będą obowiązywały terminowe prawo jazdy?
Chodza sluchy po osrodkach szkolenia ze terminowe prawa jazdy beda od 2012 . Pierwsze ma byc na lat 15 a nastepne na 5

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 05 lut 2009, 6:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Słyszałem kiedyś w tv, że 15l na kat B i 5lat dla kat zawodowych : C, C+E, D


Post Wysłano: 05 lut 2009, 10:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Wiesiu słyszeliśmy to samo tylko ze na B będzie to zaraz po zdaniu egzaminu 15 lat następnie badania i przedłużenie na lat 5

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 05 lut 2009, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2007, 16:55
Posty: 35
Lokalizacja: POLAND

Panowie a mi się wydaje że te terminowe prawa jazdy to nic innego jak wyciąganie tylko od ludzi pieniedzy (zwłaszcza kat.B)
Jak świat światem ludzie jeździli autami i wszystko było ok a teraz nagle zaczeli coś kombinować pod pretekstem bezpieczeństwa przecież to na oko widać ze to jest szyte grubymi nićmi.
Mój dziadek mowił mi kiedyś że jak zaczynał kariere jako kierowca autobusu to na psychotesty szło się tylko raz w życiu i miało się je bezterminowo no ale lekarz też człowie jeść musi :wink:
Pzdr
TD


Post Wysłano: 05 lut 2009, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

A widziałeś kiedyś kierowce bez oka albo reki bo ja nie raz i oni stwarzają większe zagrożenie. Otrzyma taki bezterminowe prawo jazdy urwie mu rękę a jeździ dalej bo nikogo on już nie interesuje. Badania powinny być przeprowadzane co kilka lat nie zależnie od kategorii

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Post Wysłano: 05 lut 2009, 18:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2009, 19:10
Posty: 3
GG: 0

Jest jeszcze jeden problem. Większość kierowców obecnie prowadzących samochody osobowe zdawała na prawo jazdy co najmniej kilkanaście lat temu. Jak jadę przez miasto i widzę co się dzieje na jezdni to jestem gorącym zwolennikiem "odświeżania" wiadomości przez kierowców.

Pozdrawiam,
GG.


Post Wysłano: 05 lut 2009, 23:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 gru 2007, 16:55
Posty: 35
Lokalizacja: POLAND

Cytuj:
A widziałeś kiedyś kierowce bez oka albo reki bo ja nie raz i oni stwarzają większe zagrożenie. Otrzyma taki bezterminowe prawo jazdy urwie mu rękę a jeździ dalej bo nikogo on już nie interesuje. Badania powinny być przeprowadzane co kilka lat nie zależnie od kategorii
Heh takich kierowców w Polsce jest +/- 0.2% więc bezsensu ze wszyscy mamy znowu ponośić koszty i tracić czas.
Jak zwykle polskie prawo idzie na łatwizne a pozatym to chyba nigdzie w europie nie ma takiego przepisu jak u nas i chyba jeszcze długo nie będzie.
A jeżeli ty widzisz takiego kierowce na drodze to czemu nie zadzwonisz np.na pały niech go zatrzymają do rutynowej kontroli i niech to oni ocenią czy stanowi on zagrożenie czy nie jeżeli stanowi wtedy ich obowiązkiem jest wyłanie takiego kierowcy na badania.
Cytuj:
Jest jeszcze jeden problem. Większość kierowców obecnie prowadzących samochody osobowe zdawała na prawo jazdy co najmniej kilkanaście lat temu. Jak jadę przez miasto i widzę co się dzieje na jezdni to jestem gorącym zwolennikiem "odświeżania" wiadomości przez kierowców.

Pozdrawiam,
GG.
Kolego ale to nie jest odświeżenie (jeżeli chodzi o kat.B) po prostu w wyznaczonym terminie bedziesz musiał zrobić badania aby móc dalej jeździć więc z przepisami żaden kierowca (kat.B) się raczej nie zetknie.


Post Wysłano: 06 lut 2009, 0:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 maja 2008, 11:46
Posty: 489
GG: 8812652
Samochód: Czerwony
Lokalizacja: Śląsk/Zagłębie

Niestety, powiedzmy sobie wprost, większość kierowców nie rozróżnia np. zielonego światła na sygnalizatorze S-1 od światła zielonego ale na sygnalizatorze S-3 (kierunkowego) a wreszcie od synalizatora S-2 (warunkowego).

Że skręcając w lewo przy zielonym świetle na sygnalizatorze S-1 trzeba ustąpić jadącym prosto i skręcajacym w prawo, wiedzą raczej wszyscy. Ale że sygnalizator kierunkowy (S-3) otwiera ruch bezkolizyjny oraz że zabrania zawracania, bo w tym czasie równie bezkolizyjny ruch mają ci skręcający z ulicy po lewej stronie w tę, z której zjeżdżamy, to już pewnie tylko młodzi. A przy warunkowym S-2 (zielona strzałka) to już w ogóle do głów nie przychodzi kierowcom, że to nie oznacza, że "można jechać", tylko "można jechać ale pod warunkiem..." - gdy pali się ta "strzałka" zielone światło mają przecież piesi na ulicy, na którą wjeżdżamy.

Myślę, że powinna być jakaś forma ustawicznego dokształcania dla kierowców - ale musiałoby to być w lekkiej formie a nie 20 nudnych wykładów co 5 lat.

_________________
B, C, D. Instruktor kat. B.
http://www.kwalifikacja-wstepna.pl - wszystko o kwalifikacji wstępnej
http://www.szkolenia-okresowe.pl - wszystko o szkoleniach okresowych
http://www.walpdrive.pl - mój blog o zdobywaniu zawodowych kategorii


Post Wysłano: 06 lut 2009, 1:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Czasem w Word są organizowane dni otwarte podczas których to można za darmo przeżyć egzamin na kat B. W tamtym roku odbywały się one w Piotrkowie Tryb. Udział mógł wziąć każdy w wieku od 16 lat. Osob posiadających kat B było 25. Z czego tylko 6 zdało teorie a tylko 2 część praktyczna. Świadczy to tylko o tym ze człowiek uczy się do egzaminu a później wielka samowola przepisów nikt nie przypomina

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: