Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 lis 2008, 16:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Witam

Posiadam Volvo FH12 1997 r. I mam problem z drzwiami po stronie pasażera chodzi o to ze one się nie otwierają a szyba działa tylko się nie otwierają a i po stronie kierowcy mam problem ze szyba się nie otwiera, i jak to naprawić po stronie pasażera tzn. jak wyjąć tapicerkę z drzwi nie odkręcać deski rozdzielczej. I jeszę nie działają przyciski do otwierania szyb po stronie kierowcy (Po stronie pasażera działają)

Myślę ze ktoś miał taki podobny problem i sobie z tym poradził.


Post Wysłano: 16 lis 2008, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następny 16latek, który posiada Volvo ściana :shock: :shock: :shock: :shock:

Cytuj:
chodzi o to ze one się nie otwierają a szyba działa tylko się nie otwierają a i po stronie kierowcy mam problem ze szyba się nie otwiera, i jak to naprawić po stronie pasażera tzn. jak wyjąć tapicerkę z drzwi nie odkręcać deski rozdzielczej. I jeszę nie działają przyciski do otwierania szyb po stronie kierowcy (Po stronie pasażera działają)
Czytałeś chociaż raz to co napisałes?
Chcesz sprawdzac elektryke szyb, a nie wiesz jak drzwi rozebrać...

Musi być metoda ściągania boczków drzwi, z reguły śruby są ukryte w różnych miejscach i warto posiadac instrukcje.

Co do niedziałających przełączników, dopóki nie rozbierzesz to sie nie dowiesz czemu nie działaja i czy to na pewno wina przelączników.

Co do nieotwierających sie drzwi (rozumiem ze chodzi o centralny) to równiez przyczyn może być kilka, jak Ty sie chcesz za to wszystko zabierać?


Post Wysłano: 16 lis 2008, 18:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Bardziej to ja jestem przyzwyczajony do mówienia moje, moja, moim, itp.
Volvo jest wujka z firmy tak my się chcemy zabrać za to z kolegą + mechanik z firmy ale on pojęcia nie ma o elektryce, już po stronie kierowcy naprawiłem tą szybę chodziła 2 miesiące a teraz znowu nie działa a i chodzi o to jak Volvo było kupione to i instrukcji wujek nie dostał. (Sprowadzony z Francji) A i dodam zamek nie jest nigdy używany a na firmie to samochody stoją otwarte a kluczyki są w stacyjce. Kierowca który jeździ tym Volvem mówił ze zamknął lekko drzwi a później się już nie otworzyły.


Post Wysłano: 17 lis 2008, 10:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Czy trzeba mieć instrukcje do tego żeby boczek z drzwi ściągnąć? Mnie się to nie wydaje.
Na górze masz 3 bądź 4 śruby zakryte zaślepkami okrągłymi (przy klamce) i na dole jedno na łączeniach przy kieszeni również pod zaślepką i jedno w rogu z przodu drzwi (o ile się nie mylę), możliwe że jakąś śrubę pominąłem ale to mało istotne. Odkręcasz te śruby ściągasz boczek delikatnie pomagając sobie śrubokrętem. Później masz jeszcze blache osłonową odkręcasz i wszystko masz widoczne. Nic trudnego.

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Post Wysłano: 17 lis 2008, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Cytuj:
Czy trzeba mieć instrukcje do tego żeby boczek z drzwi ściągnąć? Mnie się to nie wydaje.
Na górze masz 3 bądź 4 śruby zakryte zaślepkami okrągłymi (przy klamce) i na dole jedno na łączeniach przy kieszeni również pod zaślepką i jedno w rogu z przodu drzwi (o ile się nie mylę), możliwe że jakąś śrubę pominąłem ale to mało istotne. Odkręcasz te śruby ściągasz boczek delikatnie pomagając sobie śrubokrętem. Później masz jeszcze blache osłonową odkręcasz i wszystko masz widoczne. Nic trudnego.
Rozumiem ze to jest beż rozwalania deski rozdzielczej po stronie pasażera a i trzeba fotel wyjąć bo będzie przeszkadzał.


Post Wysłano: 17 lis 2008, 21:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Odrobina sprytu i wszystko pójdzie gładko. Siedzenia też nie trzeba wyciągać na moje tak wychodzi. Jak się nam kiedyś Premium zamknęło to bez wyciągania siedzenia otwarliśmy go. Zależy od pomysłowości robiących. Powodzenia życzę

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Post Wysłano: 05 lut 2009, 17:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 maja 2008, 21:25
Posty: 388
GG: 4287442
Samochód: Volvo V40
Lokalizacja: Wiązownica

Już wszystko zrobiłem, wszystko działa i gra. :D Dzięki za okazałą pomoc.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: